info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
KRÁSY JAPONSKÝCH ZAHRAD

Dovolená - Tokio

KRÁSY JAPONSKÝCH ZAHRAD

Jedním z nejcennějších pokladů Japonska jsou jeho slavné zahrady, které je možno spatřit na mnoha místech země. Kouzelné scenérie a dokonalá architektura přinášejí poklidnou atmosféru i do nejrušnějších měst. Japonské zahrady jsou bezpochyby opravdovými uměleckými díly, která si vychutnáte a plně jim porozumíte ve chvíli, kdy do tohoto úchvatného prostředí vstoupíte. Navštívíte „velkou trojku“ – zahrady Kairakuen, Kenrokuen a Korakuen.

Japonská zahrada – to je symbol harmonie, klidu a čistoty. Populárnějšími se stávají nejen v Japonsku, ale také v jiných zemích. Pojďte se s námi podívat, jak taková pravá japonská zahrada vypadá. A to přímo v Japonsku.

Kromě toho také budete mít spoustu možností poznat Japonsko a všechny jeho krásy. Malebnou přírodu, která na Vás dýchne z každého kouta. Bohatou historii, kterou lze spatřit na téměř každém Vašem kroku. Nebo nezaměnitelnou kulturu, jedinečnou každým coulem.

1.den
Tokio

Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita do centrálního hotelu v Tokiu. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Překonejte únavu z cesty a prohlédněte si různé čtvrti, které vás nesmírně zaujmou.

2.den
Tokio

Abyste získali větší přehled a lépe porozuměli městu, připravili jsme pro vás půldenní okružní prohlídku. Trasa vás zavede k nejdůležitějším tokijským chrámům, poznáte různé městské čtvrti, Tokyo Tower a Císařský palác. Prohlídka končí na slavné obchodní třídě Ginza, kde se můžete procházet, nebo se vrátit do jiných částí města, které vás zaujaly při prohlídce.

3.den
Tokjo - Omia

První zahradou, kterou navštívíte je Omija, je to skutečné centrum bonsají. „Bonsai-mura“ neboli vesnice bonsají je seskupení 10 domů a zahrad, kde najdete tisíce a tisíce bonsají. Vystavovat své výtvory zde mohou pouze opravdoví profesionální zahradníci, a tak jsou zde jedny z nejkrásnějších bonsají na svět

4.den
Mito

Dnes opustíte hlučící davy a dopravní ruch velkoměsta a vydáte se do vaší první zastávky – Mita. Město se nachází asi 120 km od Tokia. Proslavilo se jednou ze zahrad „velké trojky“, Kairakuen, což v překladu znamená „park, který je dobré si užívat spolu“. V zahradě Kairakuen je více než 3000 švestkových stromů a každý rok se zde schází tisíce návštěvníků v době, kdy švestky kvetou a k návštěvě festivalu (20. února – 31. března), aby si užili jedinečné podívané. Kromě švestkové nádhery se v zahradě nachází také nádherný bambusový a cedrový háj. Mito je též známé svou kulinářskou specialitou – nudlemi ramen dle starobylého receptu, které můžete ochutnat v mnoha na ně specializovaných restauracích, takzvaných ramenja, po celém městě.

5.den
Kanazawa

Budete pokračovat na jihovýchod známým vlakem šinkanzen. Po cestě projedete i takzvanými japonskými Alpami. Po příjezdu do Kanazawy využijte odpoledne k prohlídce obvodu Higaši Čaja, kde je možno spatřit zajímavé čajovny s gejšami.

6.den
Kanazawa

Před návštěvou Kanazawy je dobré si přivstat. Dnes navštívíte další kultivovanou zahradu ze slavné trojky, zahradu Kenrokuen, která je podle mnohých tou nejkrásnější ze všech tří. Kenrokuen znamená „zahrada šesti dokonalostí“, což znamená prostornost, odloučenost, kultivovanost, starobylost, dostatek vody a krásné výhledy. Podle čínské filozofie tvoří právě těchto šest vlastností dokonalou zahradu. Odpoledne navštivte fascinující čtvrť Nagamači, jež je onou částí Kanazawy, kde žili samurajové.

7.den
Macue

Dnes si musíte přivstat, abyste chytli vlak z Kanazawy do vaší příští zastávky Macue. Cesta vlakem trvá 6 a půl hodiny, což je nejdelší úsek v rámci vašeho zájezdu. Ale stojí za to: úchvatná trasa vás provede takzvanými velkými městy, horami, rýžovými poli a po pobřeží. Nezapomeňte si koupit jeden z chutných balených obědů „obendo“ ve stanici Šin-Ósaka. Když dorazíte pozdě odpoledne do Macue, budete mít čas užít si poklidnou a mírumilovnou atmosféru tohoto kouzelného města. Nocleh je zajištěn v tradičním japonském hostinci – rjókanu.

8.den
Macue

Na okraji Macue se nachází Adachi museum of Art. otevřené muzeum nabízí brilantní kombinaci japonské zahrady a umění. Nosnou ideou tohoto projektu je možnost současně si prohlížet artefakty a zahradu, což ještě zvýší zážitek a ocenění japonského umění. Roku 2003 byla zahrada nominována jako nejlepší v Japonsku a od té doby je hrdým držitelem tohoto titulu. Pokud Vám to dovolí čas, prozkoumejte v Macue i samurajskou čtvrť nebo chrám Izumo Taiša, který je nejstarším a nejdůležitějším v Japonsku. Nocleh je zajištěn v rjókanu.

9.den
Okajama

Další zastávkou je Okajama. Dnes budete přejíždět od pobřeží k pobřeží přes hory. Největší atrakcí Okajamy je poslední zahrada z „velké trojky“. Tato zahrada vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Odpoledne navštivte nedaleké město Kurašiki. Bývalo největším skladištěm rýže, neboť v okolí se nacházejí úrodná rýžová pole. Rýže se skladovala ve velkých budovách „Kura“, které byly přeměněny v obchody, muzea, kavárny a hospůdky.

10.den
Kjóto

Je čas opustit Okajamu a pokračovat do Kjóta, bývalého hlavního města Japonska. V Kjótu se nachází více než 2000 chrámů s nádhernými japonskými zahradami. Je jich tolik, že před návštěvou je dobré si vybrat předem, ale některé byste měli navštívit zcela určitě. Začněte v severním Kjótu Zen-buddhistickým chrámem Ryoan-dži s překrásnou skalní zahradou. Chrám Ninna-dži patří do kjótských památek UNESCO, a je též obklopen nádhernou kultivovanou zahradou. Pokud vám dovolí čas, navštivte na severu město Ohara, kde se nachází chrám Sanzen-in se známou mechovou zahradou.

11.den
Kjóto

Dnes se zúčastníte půldenní prohlídky města, která vás zavede na hrad Nidžo, ke Zlatému pavilónu a do Císařského paláce. Odpoledne se můžete věnovat prohlídce jižního a východního Kjóta. Za návštěvu stojí chrám Nanzen-ji se skvělou Kamennou zahradou. Ginkaku-dži, čili stříbrný pavilón a Kokedera, což je neuvěřitelná zahrada se 120 druhy mechů (nutno předem zajistit vstup).

12.den
Kjóto

S takovým množstvím zahrad je rozumné trochu si od města odpočinout, abyste mohli zažít všechny dojmy. Japonsko se proslavilo svými tradičními zahradami, ale najdete tu také zahrady příští generace. Jedna z nich se nachází na ostrově Awaji v Ósacké zátoce. Yumebutai je umělecké dílo, které vytvořil slavný japonský architekt Tadao Ando. Celý areál má plochu 109.000 m2 a obsahuje lasturovou zahradu, největší japonský skleník a květinovou zahradu. Tento velkolepý komplex umožňuje návštěvníkům nahlédnout do budoucnosti zahradní architektury a péče o zahradu. Pokud vám čas dovolí, můžete pokračovat do Himeji, se slavným hradem. Mohutný bílý hrad se zachoval v původní podobě od svého založení počátkem 17. století. Odehrával se zde též filmový příběh „Šógun“. V blízkosti hradu se nachází také mnoho zahrad ve stylu éry Edo.

13.den
Kjóto

Váš poslední celý den vám nabídne další půldenní prohlídku. Tentokrát ji absolvujete pěšky a navštívíte Arašijamu. Začněte procházkou působivým saganovým bambusovým hájem a pak dojděte k chrámům Jojakkodži a Tenjudži. Před návratem do Kjóta ještě shlédněte most Togecukjo. Na Kjóto stanici se přepravíte místním vláčkem. Také odpoledne můžete ještě navštívit zahrady, na které Vám dosud nezbyl čas.

14.den
Ósaka

Návrat domů. Nadešel čas opustit Japonsko. Odjedete vlakem na Ósacké letiště Kansai, odkud budete pokračovat do Prahy.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě Veškeré letištní taxy a poplatky transfer z letiště do hotelu v centrálním Tokiu příletový den 7-denní Japan Rail Pass na přepravu 5. až 11. den 1-denní Kansai Rail Pass na přepravu na letiště Kansai poslední den 3 x ubytování ve 3

* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Tokio 1 x ubytování ve 3
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Mito 2 x ubytování ve 3
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kanazawa 2 x ubytování ve 3
* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Macue 1 x ubytování ve 3
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Okajama 4 x ubytování ve 3
* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kjóto Pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/99 Sb

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě snídaní česky či anglicky hovořícího průvodce – lze za příplatek Vstupy do památek Městskou dopravu (tramvaje,metro,autobus) Fakultativní výlety Informace, mapky, jízdní řády Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Tokio / KRÁSY JAPONSKÝCH ZAHRAD

CAPTCHA code
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog