info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
HISTORICKÉ JAPONSKO

Dovolená - Tokio

HISTORICKÉ JAPONSKO

Historické Japonsko je naším nejdelším standardním individuálním okruhem. Během cesty navštívíte nejdůležitější historické oblasti a města Japonska.

Ubytování je převážně v hotelích s mezinárodním standardem. Jelikož však nemůžete jet do Japonska, aniž byste nezkusili spát na rohožích tatami a vykoupali se v horkých vulkanických pramenech, zahrnuli jsme do cesty také ubytování v tradičních japonských penzionech.

Přeneste se s naším individuálním zájezdem v čase a nechte se okouzlit. Nejen bohatou historií Japonska, ale také jeho krásnou přírodou a nezaměnitelnou kulturou. To vše udělá Váš zážitek z cestování Japonskem nezapomenutelný.

Náš zájezd Vás zavede nejen do Tokia – hlavního města Japonska. Navštívíte další významná místa. Mezi ty nebude chybět například Nikkó, Takajama, Kanazawa či Ósaka. Samozřejmě nesmíme opomenout ani Kjóto, bývalé hlavní město Japonska a centrum historie i kultury. Pokud Vás toto zaujalo, je Historické Japonsko přesně pro Vás.

Ubytování je převážně v hotelích s mezinárodním standardem. Protože však nemůžete jet do Japonska, aniž byste nezkusili spát na rohožích tatami a vykoupali se v horkých vulkanických pramenech, zahrnuli jsme do cesty také ubytování v tradičních japonských penzionech.

1.-3.den
Tokio

Cesta začíná v japonském hlavním městě Tokiu. Na pobyt ve světovém finančním centru máte 3 dny a pokud jste nikdy předtím v Tokiu nebyli, můžeme Vám zaručit, že jeho velikost a množství lidí na Vás určitě zapůsobí. Pocity jsou to však inspirující a kombinace starodávné japonské kultury a jedné z nejmodernějších metropolí je fascinující. Tři dny v Tokiu je minimum. Doporučujeme Vám, abyste hned jeden z prvních dnů věnovali celodenní prohlídce Tokia.

Japonsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - Tokio

3.-5.den
Nikkó

Z Tokia budete pokračovat do Nikkó. Nikko leží severovýchodně od Tokia a cesta trvá 90 minut. Nikkó je považováno za nejpopulárnější turistickou atrakci kvůli Tóšógu, mausoleu šóguna Tokugawy, které je považováno za světové historické dědictví. Tokugawa Iejasu byl šógun, který sjednotil Japonsko a na 250 let jej uzavřel okolnímu světu. Proslulou svatyni vyřezávalo 15.000 japonských řezbářů po dva roky, dokončili ji v roce 1636 a je zcela odlišná od jakýchkoliv jiných klášterů z té doby. Klášter v Nikkó zdobí bohaté, barevné ornamenty a stručně může být charakterizována jako „japonské rokoko“, silně inspirované Čínou. I když neústupní šógunové Tokugawa již dávno Japonsku nevládnou, jejich odkaz můžete v zemi vystopovat dodnes. Nikkó je také obklopeno nádhernou přírodou, jako je jezero Čúzendži, cedrovým lesem, který v sobě ukrývá mnoho budhistických i šintoistických klášterů. Na podzim okolní hory explodují barvami, kdy se listy stromů zbarví ze zelených do žlutých a červených barev.

Japonsko - NikkoJaponsko - NikkoJaponsko - NikkoJaponsko - NikkoJaponsko - NikkoJaponsko - Nikko

5.-7.den
Takajama

Z Nikkó se vydáte jihovýchodně do historického města Takajama, ležícího v horách. Vlakem pojedete z Nikkó do Ucunomije a odtud šinkansenem do Nagoje. Zde přesednete na místní vlak směrem na Takajamu. Celá cesta vlakem trvá 5-6 hodin. Poslední 2 hodiny jede vlak podél řeky překrásnými zelenými údolími. Takajama je pokladnicí japonské historie. Starověké čtvrti s dřevěnými domy z období Edo jsou chloubou města a přenesou Vás v čase do období japonských šógunů.

Japonsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - Takajama
 

7.-8.den
Kanazawa

Z Takajamy cesta pokračuje do Kanazawy. Vlak do cílové stanice dorazí za cca 3,5 hodiny. Kanazawa byla nejbohatším městem v období Edo a dnes je to moderní metropole. Vzhledem k tomu, že město nebylo během druhé světové války téměř vůbec zničeno, můžete zde nalézt řadu čtvrtí s velmi udržovanými, starými domy.

Japonsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - Kanazawa

8.-12.den
Kjóto

Z Kanazawy vyrazíte na cestu do kulturního srdce Japonska – Kjóta. V Kjótu strávíte 4 noci a máte tak možnost postupně vstřebávat atmosféru tohoto města i dostatek času pro relaxaci. Kjóto je sice moderní město, ale stále je v mnoha směrech kontrastem k Tokiu. V Kjótu naleznete nejen více než 1600 budhistických klášterů a 270 šintoistických svatyň, ale také spoustu výrobků tradičních japonských uměleckých řemesel. K návštěvě jedné z největších atrakcí Kjóta – Císařského paláce potřebujete zvláštní povolení a doporučujeme Vám obstarat si je ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Kjóto reprezentuje japonskou kulturu, a proto je skvělou příležitostí, jak se seznámit s tradiční japonskou zábavou, která je zde v nepřeberném množství. Můžete například navštívit představení kabuki (japonské divadlo), nebo některou ze show, která se konají ve čtvrti gejš.

Japonsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - Kjoto

12.-13.den
Hirošima

Z Kjóta pojedete na jednodenní výlet do nejdramatičtějšího místa japonské historie – Hirošimy. Atomové bomby, které ukončily druhou světovou válku měly významný dopad na další vývoj Japonska a staly se svědkem důsledků moderního vedení války. Pokud navštívíte Atomový dóm – jedinou budovu, která se po bombardování zachovala, Mírový park a Muzeum atomové bomby, neubráníte se hlubokému dojetí. Každým rokem se zde dne 6. srpna v 08:15 hod. koná ceremoniál na pamět obětí bombardování. V okolí Muzea atomové bomby můžete spatřit tisíce barevných papírových skládaček jeřábů, vyrobených dětmi z celého světa. Pověst říká, že pokud složíte více než 1000 papírových jeřábů, splní se Vám jakékoliv přání nebo se vyléčíte z nemoci. Večer se pak 10.000 lampiónů pustí po řece, která městem protéká, jako symbol mrtvých duší. Hirošima však může nabídnout mnohem více. Starý park Šukkei-en byl založen již v roce 1620 a Hirošimská pevnost z roku 1589 rovněž stojí za prohlídku. Obě atrakce byly po vybombardování zrenovovány. Město je dnes, vyjma zmíněných symbolů ničení, moderní metropolí se širokými třídami, zelenými parky a pulzujícím životem. Pokud si chcete dopřát den relaxace navíc, pak Vám určitě můžeme doporučit návštěvu malého ostrova Mijadžima, který je pouze 10 minut jízdy lodí z Hirošimy. Pobyt v malém a stále ještě svým způsobem izolovaném městě, v typickém japonském rjókanu bude balzámem pro Vaše tělo i duši.

Japonsko - HirosimaJaponsko - HirosimaJaponsko - HirosimaJaponsko - HirosimaJaponsko - HirosimaJaponsko - Hirosima

13.-14.den
Ósaka

Konečnou destinací Vaší cesty je Ósaka. Do tohoto třetího největšího města Japonska Vás opět dopraví šinkansen. Ósaka je především nejdůležitějším obchodním centrem západní části Japonska. Naleznete zde však i řadu zajímavých atrakcí, které stojí za navštívení. V oblasti nazývané „Ósaka Bay“ se nachází spousta značkových obchodů s veškerým zbožím, které si dovedete představit. Pokud jste až dosud na Vaší cestě neměli čas na nákupy, zde je to správné místo. Ósacký hrad vybudovaný v roce 1586 vlastní sbírku předmětů z období, kdy Japonsku vládla rodina Tojotomi. Pokud chcete vidět, kde Japonci dělají své každodenní nákupy, pak se jděte podívat na ulici Tendžinbaši. Ve stejné čtvrti se nachází i svatyně Tenmangú. Myslíme si však, že byste vedle všech těchto atrakcí měli strávit Váš poslední večer v Japonsku v opravdu dobré restauraci. Doporučujeme Vám zůstat v centru Ósaky a po restauraci se porozhlédnout v oblasti Umeda a po večeři se dopravit do hotelu, který se nachází v blízkosti letiště. Pokud však místo toho chcete relaxovat, můžete zůstat v hotelu, kde se nachází několik restaurací a v blízkosti je i supermarket.

Japonsko - OsakaJaponsko - OsakaJaponsko - OsakaJaponsko - OsakaJaponsko - OsakaJaponsko - Osaka

15.den
Ósaka

Odjezd z Ósaky na letiště a odlet.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě Veškeré letištní taxy a poplatky 2 x ubytování v 5

* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Tokiu se snídaní 2 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Nikkó se snídaní 2 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Takajamě se snídaní 1 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kanazawě se snídaní 4 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kjótu se snídaní 1 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirošimě se snídaní 2 x ubytování v 5
* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Ósace se snídaní 14-denní JAPAN RAIL PASS (zahrnuje i lodní lístek na ostrov Mijadžima) 1-denní Kansai Rail Pass na přepravu na letiště Kansai poslední den

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě snídaní česky či anglicky mluvícího průvodce – lze zajistit za příplatek Vstupy do památek městskou dopravu (tramvaje, metro, autobus) Fakultativní výlety Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (lze zajistit na vyžádání)


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Tokio / HISTORICKÉ JAPONSKO

CAPTCHA code
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog