info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
CESTOVÁNÍ V JAPONSKÉM STYLU

Dovolená - Tokio

CESTOVÁNÍ V JAPONSKÉM STYLU

Pokud chcete japonskou kulturu poznat co nejlépe, připravili jsme pro Vás okružní cestu z Tokia, přes Hakone, Takayamu, Kanazawu až do Kjóta. Při této cestě nebudete spát pouze v mezinárodních hotelích, ale naopak většinu nocí strávíte několik nocí v tradičních japonských zájezdních hostincích nazývaných minšuku nebo rjokan. Hosty v těchto zařízeních jsou převážně Japonci a často se zde pořádají společné večeře. Na těch Japonci „vítají hosty“, jsou velmi zvídaví a kulturní rozdíly vždy vedou k řadě situací, kdy se obě strany dobře baví a zároveň od sebe učí. Chcete-li tedy dobře poznat Japonsko a jeho obyvatele, tento zájezd je ta pravá volba.

1.-3.den
TOKIO

Od prvního dne Vaší cesty budete vrženi přímo do hektického života v Tokiu. Velikost města, počet obyvatel a budov, stejně jako obchodní život dělá Tokio, hlavní metropoli Asie, něčím zcela ojedinělým. Tři dny v Tokiu je naprosté minimum. Velmi Vám doporučujeme, abyste jeden z prvních dnů věnovali prohlídce města s průvodcem a získali tak co nejvíce povědomí o tomto městě.

Japonsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - TokioJaponsko - Tokio

3.-5.den
HAKONE

Po třech hektických dnech v Tokiu začínáte svou cestu tradičním Japonskem. První zastávkou na této cestě je Hakone. V horách jihozápadně od Tokia se rozkládá Hakonský národní park. Je to také nejstarší a nejznámější lázeňská oblast Japonska. Hakone má také zajímavou historii, nádherné okolí a příjemné klimatické podmínky po celý rok. V Hakone se nachází vulkán Owakudani, vroucí údolí bublajících pramenů vody a jezero Aši, ze kterého můžete spatřit horu Fudži. Pro Japonce je Hakonský národní park nejpopulárnějším místem, kde mohou relaxovat a doplňovat své síly a energii. Popularitu si získal především proto, že jezírka jsou zásobována vodou podzemními trasami přímo z vulkánu a obsahují tak množství minerálů dobrých nejenom pro tělesnou, ale i pro psychickou relaxaci. Když pojedete z tokijského Centrálního nádraží do Hakone, vystoupíte na stanici Odawara. Přímo na nádraží si můžete zakoupit Hakonský Free Pass, který Vám po dobu 2-3 dnů poskytne možnost používat místní prostředky hromadné dopravy – autobusy, lodě, vlaky a kabinovou lanovku do hakonského kráteru. Na tento průkaz také obdržíte slevu na vstupném ve vybraných památkách.

Japonsko - HakoneJaponsko - HakoneJaponsko - HakoneJaponsko - HakoneJaponsko - HakoneJaponsko - Hakone

5.-7.den
TAKAJAMA

Po několika dnech relaxování v Hakone budete připraveni na cestu za kulturou, která povede do Takajamy, kde je zachována řada památek z japonské historie. Ze stanice Odawara budete pokračovat vlakem Šinkansen do Nagoje. Zde si přesednate na vlak do Takajamy. Cesta z Nagoji trvá dvě hodiny podél řeky a zelených údolí až k městu, které leží v horách. Už samotná cesta vlakem stojí za to! Před dávnými časy se toto malé městečko severozápadně od Kjóta rozvinulo v elegantní město, kterému se začalo říkat „malé Kjóto“. Naleznete zde řadu nádherných památek a starou čtvrť San-no-mači z období Edo. Dřevěné domy v této oblasti mají překrásné fasády vytvořené pověstnými Takajamskými řezbáři. V dubnu a říjnu se zde konají festivali Sanno a Hačiman. Festivaly jsou jedny z nejtradičnějších, které v Japonsku můžete vidět a do Takajamy se na ně sjíždějí lidé ze všech koutů země (chcete-li sem přijet v tuto dobu, musíte si zajistit ubytování dlouho dopředu). Nedaleko Takajamy se nachází vesnice Hida, která je skanzenem historických budov z různých období.

Japonsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - TakajamaJaponsko - Takajama

7.-8.den
KANAZAWA

Z Takajamy pojedete opět vlakem. Tentokrát do Kanazawy. Cesta trvá přibližně 3,5 hodiny. Kanazawa byla v období Edo jedním z nejbohatších japonských měst. Dnes je Kanazawa moderní velké město a je jedním z mála měst, které nebylo během druhé světové války zničeno. Kanazawa však nabízí mnohem více. Kenroku-en je jednou z nejobdivuhodnějších zahrad v Japonsku se všemi detaily, které jsou pro japonskou zahradu typické. Nedaleko ní leží Nagamači, elegantní samurajská čtvrť a dům Nomura s nádhernou zahradou na nádvoří a trochu více na sever oblast Higašijama, kde žily proslulé gejši. Večer často uslyšíte hudbu a zpěv, neboť se zde nachází mnoho různých zábavných podniků a divadel. V jižní části města můžete navštívit klášter nindžů. Přestože se do kláštera můžete dostat pouze ve skupině s japonsky mluvícím průvodcem, určitě se vyplatí si nenechat tuto fantastickou zkušenost ujít a vidět na vlastní oči fascinující kulturu nindžů.

Japonsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - KanazawaJaponsko - Kanazawa

8.-10.den
KJÓTO

Z Kanazawy cesta pokračuje do kulturního centra Japonska – Kjóta. Kjóto je dnes sice moderní město, ale stále je v mnoha ohledech kontrastem k Tokiu. Během třech dnů v Kjótu byste měli určitě navštívit zlatý pavilón, klášter Kijomizu, Heian Džingu, pevnost Nidžo se skřivánčím patrem a Císařský palác. Velmi Vám doporučujeme objednat si prohlídku Císařského paláce ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Vrcholem Vaší cesty do Japonska by se na její závěr měla stát účast na čajovém obřadu, který skvostným způsobem ilustruje harmonii a rovnováhu, které jsou po staletí součástí japonské kultury. Dalším kulturním zážitkem, který byste si na konec cesty neměli nechat ujít, je tradiční japonské divadlo kabuki.

Japonsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - KjotoJaponsko - Kjoto
 

11.den
ODLET

Transfer na letiště na odlet z Ósaky do Prahy.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě transfer z letiště v Tokiu do hotelu v Tokiu po příletu první den 1-denní Kansai Rail Pass na transfer poslední den na letiště Kansai 7-denní Japan Rail Pass – základní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3

* hotelu v Tokiu se snídaní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3
* rjókanu v Hakone se snídaní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3
* hotelu v Takajamě se snídaní 1 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3
* hotelu v Kanazawě se snídaní 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3
* hotelu v Kjótu se snídaní potřebné informace, mapy, jízdní řády
* Pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/99Sb

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě uvedeného česky či anglicky mluvícího průvodce – lze zajistit za příplatek Vstupy do památek městskou dopravu (MHD, metro aj.) příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání) Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Fakultativní výlety


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Tokio / CESTOVÁNÍ V JAPONSKÉM STYLU

CAPTCHA code
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog