info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Dominikánská republika

DESTINACE Dominikánská republika


Jako ze snu o ráji vás po tváři polaská karibské slunce, osvěží azurové moře a uchvátí ty nejkrásnější přírodní scenérie. Dominikánská republika je okouzlující perla Karibiku.

 

 Objevujte

 

Blankytné moře, nejkrásnější bílé pláže z celého Karibiku a příjemné teploty po celý rok dělají z Dominikánské republiky opravdový tropický ráj. Na ostrově Hispaniola, o který se Dominikánská republika dělí s Haiti, vás čeká dovolená snů, jako vytržená z pohlednice. Kokosové palmy a bělostné pláže tvoří téměř kýčovitě líbezný pohled, který jinde neuvidíte. Nádherná panenská příroda a uchvacující scenérie vám doslova seberou dech. Za návštěvu rozhodně stojí národní parky, které ukrývají laguny v jeskyních, vodopády a další přírodní kuriozity. Výlety po ostrovech vás přenesou přímo do Hollywoodských filmů.

 

Krásu tohoto karibského klenotu objevili i filmaři. Na přilehlých ostrovech se točila řada proslulých filmů, například Piráti z Karibiku, Modrá laguna nebo Jurský park. Nádherný ostrov Isla Saona, kde se tyto filmy natáčely, rozhodně stojí za návštěvu. Kuriozitou poblíž je také „Piscina Natural“- mělčina uprostřed moře, kde sahá výška vody pouze do pasu, a vy si můžete užít koupání, lovení mořských hvězdic a nezapomenutelnou atmosféru. Dechberoucím zážitkem je pozorování velryb, které v únoru připlouvají k ostrovu Samaná. Útěk před zimou do Karibiku se proto opravdu vyplatí.

 

Co stojí za to vidět

 

Národní parky
Dechberoucí ostrovy

 

Poznávejte

Usměvaví obyvatelé se svým klidným a pohodovým tempem života vás po setmění překvapí. Noc rozezní hudba, otevřou se bary a tančí se tance plné života a smyslnosti - merengue, bachata a son. Pravou karibskou atmosféru nasajete na každém rohu. Dominikánská republika nabízí nezaměnitelnou příležitost užít si od každého něco. Milovníky architektury nadchnou historické památky, kterými hlavní město Santo Domingo doslova překypuje. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí jsou ostatky samotného objevitele této země Kryštofa Kolumba. Na své si přijdou také milovníci přírody, která je považovaná za nejkrásnějších na světě. K přírodním skvostům patří třeba Hoyo Azul, modrá laguna v jeskyni na úpatí skály. Nebyla by to pravá dovolená v Karibiku bez ochutnání výborných lokálních rumů nebo návštěvy slavné továrny na doutníky La Aurora.

 

Co si nenechat ujít

Zajímavá místa

 

Historické památky

 

Relaxujte 

Líné tempo karibského slunce vybízí k lenošení na krásných plážích, líných procházkách po pobřeží a koupání v teplém moři. K tomu nezaměnitelně patří také dobré jídlo a o pravý gastronomický zážitek se postará nepřetržitý přísun čerstvého ovoce a ryb. Mlsné jazýčky potěší i výběr nevšedních sladkostí. Za ochutnání stojí třeba vyhlášená pochoutka smažený banán s karamelem a kokosem. Kdo touží po aktivnější dovolené, je na správném místě. Dominikánská republika je vyhlášeným golfovým rájem – hřišť světové kvality je tu hned sedm. Skvostná golfová hřiště lemují pobřeží a slibují nejen skvělou hru na šťavnatých zelených trávnících, ale i lahodu pro oko. Stavěli opravdoví mistři svého oboru, slavní návrháři Robert Trent Jones, Jack Nicklaus, Gary Player a Pete Dye.

 

Nejkrásnější pláže

 

Okouzlující destinace

 

Golfová hřiště

 

 

 

 


Zájezdy destinace Dominikánská republika

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog