info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA - VLADIVOSTOK - MOSKVA - 22 DNÍ

Dovolená - Rusko

TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA - VLADIVOSTOK - MOSKVA - 22 DNÍ

VLADIVOSTOK - CHABAROVSK - SRETENSK - ULAAN BAATAR - ULAN UDE - JEZERO BAIKAL - IRKUTSK - ABAKAN - NOVOKUZNETSK - BARNAUL - OMSK - YEKATERINBURG - KAZAN - ULYANOVSK - NIZHNY NOVGOROD - VLADIMIR - SUZDAL - MOSKVA
1.den
Přílet do Vladivostoku (Rusko)

Přílet na letiště ve Vladivostoku (letenku na požádání zajistíme), kde na Vás bude čekat průvodce a nasměruje Vás do 5* hotelu Lotte, kde strávíte 1noc. Večer jste srdečně zváni na uvítací večeři. Součástí večeře jsou speciálně vybraná mezinárodní vína.

 

VladivostokVladivostok_1

 

2.den
Vladivostok - odjezd vlaku (Rusko)

Po skleničce šampaňského na nádraží ve Vladivostoku a za doprovudu vojenské kapely nastoupíte do transsibiřského expressu taženého párem parních lokomotiv P36 a L. Po usazení do moderní a stylového kajuty si následně vychutnáte večeři v restauračním voze a Vaše železniční dobrodružství může začít.

Vladivostok je vojenský přístav nacházející se na západním pobřeží Japonské moře a je domovem tichomořské flotily ruského námořnictva. Vzhledem ke svému vojenskému významu bylo město pro cizince uzavřeno mezi lety 1930 a 1992. Vladivostok (doslovně přeloženo jako „Vládce východu “) nabízí návštěvníkům zajímavou příležitost prozkoumat jeho hlavní vojenské atrakce včetně prohlídky dvou zachovalých vojenských ponorek ze 2.světovéválky. Vaše prohlídka města nás zavede také ke kultovnímu visutému mostu přes záliv Golden Horn.

 

kapelachampanevypravci

 

3.den
Chabarovsk (Rusko)

Chabarovsk, město na soutoku řek Amur a Ussuri, se nachází 25 kilometrů od hranic s Čínou. Bylo založeno v roce 1858 jako vojenské místo, ale region byl osídlen několika domorodými národy Dálného východu spousty století. Nyní je to rušné město s ulicemi lemovanými stromy. Nachází se zde vedle stanice pomník Jerofeye Pavloviče Khabarova, průzkumníka Dálného východu, podle kterého je město pojmenováno, a podíváte se na působivý památník padlých vojáků z 2.světové války. Budete také mít čas na zastávku v Regionálním muzeu, kde byla dobře zachována místní historie s bohatou sbírkou artefaktů popisujících kulturní a přírodní historii regionu.

 

KhabarovskKhabarovskKhabarovskKhabarovsk

4.den
na palubě vlaku

Tento den strávíte ve vlaku a budete moci pozorovat řeky Amur a Shilka, poblíž Čínské hranice. Z okna sledovat nejkrásnější a nejvzdálenější kouty této krajiny. Můžete se zúčastnit i jedné z poutavých přednášek a nebo lekce ruského jazyka.

 

5.den
Sretensk (Rusko)

Sretensk je komunitní město, které přežívá daleko od vyšlapané cesty hlavní transsibiřske linie a nabízí vám vzácnou a exkluzivní příležitost, aby jste viděli, jak zde místní rodiny žijí, a to i přes izolaci od hlavních aglomerací v této nejvzdálenější části Sibiře. Až do roku 1916 byl Sretensk koncem transsibiřské linie. Odtud cestující přešli na říční parník na cestu dlouhou 1 500 km do Khabarovsku.

 

SretenskSretensk

6.den
na palubě vlaku skrz Sibiř (Rusko)

Tento den budete odpočívat na palubě vlaku, pojedete přes Sibiř a mířit do Mongolska. V pohodlí svého kupé si užijte neustále se měnící panoramata přírodních zasněžených krás, které se budou kolem odehrávat.

 

Cestou přes SibiřCestou přes Sibiř

7.den
Ulánbátar (Mongolsko)

Vaše transsibiřské dobrodružství vás zavede do Mongolska s krátkou návštěvou jeho hlavního města Ulánbátaru. Mongolsko, kdysi samotné centrum obrovské říše vedené Džingischánem, je zemí bohatou na kulturu a historii s krásnou krajinou a kočovnými lidmi. Mongolsko je známé svými nekonečnými stepmi, pasoucími se hospodářskými zvířaty a bílými jurtami rozesetými po celé krajině.

 

UlánbátarUlánbátarUlánbátarUlánbátarUlánbátar

8.den
Ulan Ude (Rusko - Burjatsko)

Etnická a kulturní rozmanitost Ulan Ude, hlavního města Burjatské republiky, nabízí jedinečný pohled na své dědictví. Při prohlídce této oblasti si všimnete různých tváří těchto příjemných Buryatů. Během vašeho průzkumu Vesnice starých věřících se dozvíte o kultuře a historii těchto lidí a teké vás čeká koncert místních tradic a lidového zpěvu. Dnešní jméno Ulan-Ude („Rudá brána“) je daní sovětskému režimu, jenž zde má dodnes zcela ojedinělou připomínku — hlavu Lenina na hlavním náměstí, která je největší bustou na světě.

 

Ulan UdeUlan UdeUlan UdeUlan Ude

9.den
Jezero Bajkal (Rusko)

Dva dny strávené u Bajkalského jezera nabízejí v zimě skutečný vrchol cestování po Sibiři. Jen málo přírodních památek může překonat krásu a vznešenost Bajkalského jezera a vaše zážitky zde budou nezapomenutelnou součástí vaší transsibiřské cesty. Celkem cca 5 hodin se budete procházet tunely podél útesů objímajících stezky nad zamrzlým jezerem s výhledem na zasněžené vrcholky podél vzdáleného pobřeží, které tvoří jeho dokonalou kulisu.

Bajkalské jezero je nejhlubší jezero na světě a během zimy je úplně zamrzlé. Tento večer si můžete užít přenocování v tradiční sibiřské chatě na břehu Bajkalského jezera, kde můžete plně využívat saunu a lázeňská zařízení a probudit se za dechberoucího výhledu přes roklinu řeky Sharyzhalgay.

 

jezero Bajkaljezero Bajkal

10.den
Jezero Bajkal (Rusko)

Dnes ráno, druhý den u Bajkalského jezera, vás vznášedlo na zamrzlém jezeře přenese na místo, kde se nachází centrum se psím spřežením a sněžné skútry. Zde je ideální místo, kde oceníte velkolepost tohoto nedotčeného místa. Máte možnost tady sledovat rybolov pod ledem a ochtnat čerstvě ulovené ryby, které budou vyuzené v mobilní udírně a podávány teplé s ledovou vodkou. Lahodné!

Odjezd bude v poledne zpět podél jezera. Na Slyudyance budou čekat dvě lokomotivy P36 a vy se vydáte na Ďáblovu horu, nejstrmější část transsibiřské magistrály, 26 km do Andrianovskaya.

 

jezero Bajkaljezero Bajkaljezero Bajkal
 

11.den
Irkutsk (Rusko)

Vaše návštěva Irkutsku, „pařížské Sibiře“, zahrnuje nejvýznamnější místa v tomto fascinujícím městě, včetně průzkumu klasické dřevěné architektury s jejími složitě vyřezávanými krajkovými dekoracemi, která dala mnoha budovám tohoto regionu tak výrazný a jedinečný vzhled. Navštívíte také muzeum Decembrist House, které je věnováno památce aristokratů, kteří byli po neúspěšném povstání v roce 1825 vyhoštěni do této vzdálené krajiny.

 

IrkutskIrkutsk

12.den
na palubě vlaku

Den odpočinku a přemýšlení nad mnoha památkami a zážitky, které jste na vaší cestě doposud zažili. Diskutujte se svými spolucestujícími, možná se naučíte pár ruských slov nebo si prostě užijte neustále se měnící krajinu za oknem.

V době snídaně opustíte hlavní transsibiřskou cestu v Taishetu a vydáte se velmi malebnou cestou přes pohoří Sayan. Pozdě odpoledne opustíte Shchetinkino a budete stoupat 14 km k Dzheb.

 

13.den
Abakan (Rusko)

Abakan je hlavní město republiky Khakassia ležící na soutoku řek Jenisej a Abakan, kde tento den ráno provedete krátkou prohlídku regionálního muzea a užijete si soukromý folkový koncert.

 

14.den
Novokuznětsk + Barnaul (Rusko)

Novokuzněck je jedno z nejstarších měst na Sibiři, založené na počátku 17. století, a vy si užijete krátkou prohlídku tohoto bývalého těžebního centra. Město má velkou železárnu a ocelárnu, která se specializuje na výrobu kolejnic pro ruské železnice, a je zde zajímavé muzeum výroby oceli, které navštívíte.

Po obědě budete pokračovat do Barnaulu, který se nachází nedaleko, na západním břehu řeky Ob.

 

15.den
Omsk (Rusko)

Tento den odpoledne strávíte ve městě Omsk. Město založené v roce 1716 jako pevnost na rozšiřující se jižní hranici císařského Ruska, se v 50. letech 18. století stala hlavním městem západní Sibiře. Stavba transsibiřské železnice koncem 90. let 20. století přinesla rychlý rozvojový boom, který vyvrcholil extravagantním světovým veletrhem vroce 1910, v jehož době získal Omsk většinu svého neoklasicistního architektonického dědictví.

 

OmskOmsk

16.den
Jekatěrinburg (Rusko)

Jekatěrinburg, založený v roce 1723 Petrem Velikým, je hlavním městem Uralu. Známý jako Velký předěl, pohoří Ural vytváří přirozenou hranici mezi Evropou a Asií, takže kulturní a architektonické vlivy evropských a asijských civilizací se spojují v této fascinující a kosmopolitní krajině.

Prohlídka města vás zavede na místo, kde byla v roce 1918 popravena carská rodina. Nyní je zde kostel, který je zasvěcený jejich památce.

Navštívíte také fungující úzkorozchodnou Dětskou železnici

 

UralJekatěrinburg

17.den
Kazaň (Rusko - Tatarstán)

Malebné a historické město Kazaň, které se nachází na řece Volze, je hlavním městem Tatarstánu. Zde sami uvidíte jeho bohatou tapisérii historie a kultury. Jedním z vrcholů této prohlídky města bude průzkum kremelské pevnosti, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve zdech této starobylé citadely prozkoumáte její ohromující mešitu a dokonalou katedrálu s cibulovitou klenbou.

Jelikož je Kazaň rodištěm jednoho z nejslavnějších ruských operních zpěváků Feodora Chaliapina (1873-1938), uctíte jeho památku soukromým koncertem jeho hudby. Budete mít také čas na procházku po hlavní pěší zóně Kazaně a ponořit se do atmosféry města.

 

UralJekatěrinburg

Cena zahrnuje:

Zimní výbava Společnost Golden Eagle nabízí svým klientům při zimních cestách zdarma ruské klobouky, tradiční plstěné boty, vyšívaný šátek s logem GE a vlněné rukavice na začátku cesty. Vše si můžete následně vzít domů jako suvenýr.

* zkušené průvodce
* transfery při příjezdu a odjezdu
* ubytování ve vlaku či hotelových pokojích v 5
* standardu nebo nejlepších možných v dané oblasti
* po nástupu do vlaku budete mít ve svém kupé připravenou brožuru s podrobnějšími informacemi o cestě
* každý večer u večeře Vás manažer seznámí s plánem na následující den a podrobněji Vám povypráví o místech, která navštívíte Uvítání a rozloučení Vaše cesta započne uvítací večeří,kde budete mít možnost poznat své spolucestující, zároveň Vás manažer cesty bude podrobně informovat o celém programu a představí Vám personál vlaku a lékaře. Večeře na rozloučenou bude dokonalým zakončením Vašeho vlakového dobrodružství, kde můžete zrekapitulovat cestu a podívat se dopředu na další možné programy. Snídaně, obědy a večeře Všechny vlaky mají jeden nebo dva jedinečně navržené restaurační vozy, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo a víno servírované číšníkem. Několikrát během cesty také ochutnáte autentickou místní kuchyni z vlaku. Nápoje k jídlu V ceně jsou k obědu a večeři vybrané nápoje zdarma (záleží na typu ubytování). Služby ve vlaku v průběhu cesty Služba na úklid a stlaní postelí zde funguje 24 hodin denně. Ve Vašem kupé máte po celou dobu k dispozici kávu, čaj a balenou vodu. Výlety s průvodcem Historie a kultura míst, která budete navštěvovat během cesty, ožije prostřednictvím místních odborných průvodců. Všechny výlety obsahují rozsáhlý program prohlídek, který vám umožní maximálně využít čas strávený ve vlaku a přiblíží vám kulturu, lidi a historii té dané oblasti. Osobní headset (sluchátka) Na všech výletech mimo vlak budete mít k dispozici lehká osobní sluchátka, která Vám poslouží k poslechu vašeho průvodce, když si budete prohlížet památky, abyste si užili a porozuměli místům, která navštěvujete. Nemusíte se tedy obávat, že vám na vašich výletech unikne některý ze zajímavých detailů. Lékař na palubě a lékařské vybavení Aby jste měli během cesty klid, doprovází vlak lékař, který s Vámi cestuje po celou dobu; takže si můžete být jisti, že lékařská pomoc je vždy k dispozici. Na pohotovosti je 24 hodin denně a podle potřeby poskytne primární péči. Obvykle bude lékař mluvit anglicky a bude registrován u General Medical Council ve Velké Británii.

Cena nezahrnuje:

* leteckou přepravu
* osobní výdaje
* víza
* cestovní pojištění
* nápoje v Bar Lounge Car
* služby prádelny


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.


NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Rusko / TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA - VLADIVOSTOK - MOSKVA - 22 DNÍ

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog