info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Rusko

DESTINACE Rusko
Rusko je největší zemí světa. Má ale co nabídnout i turistům, kteří hledají víc než jen památky.Kdo jej ale navštívil, může dosvědčit, že je to jeden velký cestovatelský zážitek. 
 

Rusko, oficiálním názvem také Ruská federace (je s rozlohou 17 098 246 km² největší stát světa. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. S počtem 146,1 milionů obyvateje Ruská federace devátá nejlidnatější země na světě.

 

Velký vliv má v Rusku pravoslavné křesťanství (50 % obyvatelstva), přestože zemi ovlivnilo období ateistického Sovětského svazu. Další náboženská vyznání jsou islám (10 % obyvatelstva), judaismus a buddhismus.

 

V oblastech kultury, jako jsou literatura, vážná hudba, balet a výtvarné umění, dosáhli ruští umělci v 19. a 20. století světových úspěchů.

 

Současné Rusko je mnohonárodnostním státem, který kromě úřední ruštiny uznává také regionální jazyky jednotlivých národnostních menšin. Rusové tvoří 80 % obyvatelstva. Nejpočetnější menšinou jsou Tataři, kteří stejně jako mnohé národy ruského Kavkazu vyznávají islám.

 

Cestovní ruch v Rusku zaznamenal od konce sovětské éry rychlý růst. V roce 2013 Rusko navštívilo 28.4 milionů turistů, je to devátý nejnavštěvovanější stát na světě a sedmý nejnavštěvovanější v Evropě.

 

Nejnavštěvovanější destinace jsou současné a bývalé hlavní města země – Moskva a Petrohrad.

Nejnavštěvovanější místa jsou Chrám Vasila Blaženého, Kreml, Rudé náměstí, Katedrála Krista Spasitele (největší pravoslavný kostel na světě), Katedrála svatého Izáka, Palácové náměstí, Petěrgof, Treťjakovská galerie a Ermitáž. Mezi hlavní turistické trasy patří tzv. "Zlatý kruh" historických měst v okolí Moskvy, plavby na velkých řekách např. Volze a dlouhé cesty přes slavnou Trans-sibiřskou magistrálu.

Rekreačními oblastmi jsou subtropické pláže u Černého moře a lyžařská střediska v Předkavkazsku (Krasnaja Poljana, Čeget a Elbrus). Plánovaný umělý Ostrov Federace s hotely v moři poblíž Soči by měl mít tvar Ruské federace.[98] Nejvíce turistů přijíždí z Německa, další také z Číny, USA, Velké Británie, Finska a Itálie. Typické suvenýry jsou Matrjoška, Ušanka, kožešinové oblečení, balalajka, samovar a kaviár.


Zájezdy destinace Rusko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog