info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
LUXUSNÍ SAFARI V NAMIBII FLY & DRIVE

Dovolená - Namib rand

LUXUSNÍ SAFARI V NAMIBII FLY & DRIVE

1.den
Windhoek (± 80 km)

Po příletu do Windhoeku, uvítání na letišti zástupcem partnerské kanceláře, převzetí auta, map a informačních materiálů. Možnost individuální okružní jízdy městem Windhoek, poté ubytování v River Crossing Lodge, večeře (nebo podobném).

2.den
Windhoek – Sossusvlei (± 450 km)

Po vydatné snídani pojedete přes Rehoboth a Maltahohe do Kulala Desert Lodge (nebo podobného). Odpoledne ubytování a volný čas k relaxaci. All inclusive.

Aktivity v Kulala Desert Lodge: Brzy ráno Vás čeká jízda podél koryta řeky Tsauchab, na jehož konci přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenerie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak.

Fakultativně možnost let balonem, jízda na čtyřkolkách, projížďky na koni.

3.den
Sossusvlei & Sesriem Canyon (± 250 km)

Časně ráno odjezd do Sossusvlei, posledních 5 km budete používat vozy 4x4 na jízdu po dunách. Budete mít možnost vystoupat na jednu z nejvyšších písečných dun na světě.

Sossusvlei neboli magické shromaždiště vody, jedno z nejpozoruhodnějších míst Namibie. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenerie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si ještě prohlédnete malý, zato však nádherný kaňon Sesriem.

Poté návrat do Kulala Desert Lodge . Volný čas k relaxaci. All inclusive.

4.den
Sossusvlei & Sesriem Canyon – Swakopmund (± 300 km)

Po snídani odjezd přes Solitaire a Walvis Bay do Swakopmundu s krátkou individuální prohlídkou města.

Swakopmund je hojně navštěvován namibijci jako vítaný oddech od horka ve vnitrozemí. Město jeho kouzlem starého světa a uvolněné atmosféry, bylo založeno v roce 1892 v době německé koloniální vlády a sloužilo jako hlavní přístav tohoto území po mnoho let.

Nocleh v Strand Hotel****/ Swakopmund, večeře.(nebo podobný)

5.den
Swakopmund (± 100 km)

Po snídani v 6,45 hod., odjezd do laguny Walvisbay, odkud bude následovat cca 3 hodinová plavba za delfíny. Loď odplouvá v 8,30 hod. Zvídaví tuleni skáčou na loď a to nabízí návštěvníkům možnost kontaktu s těmito úžasnými mořskými tvory. Z přístavu se loď přesune k platformě Guano a přes zátoku k Pelican Point. Lodě jsou často doprovázeny delfíny a mořskými ptáky. Na Pelican Point mohou být velké kolonie tuleňů. Před návratem ke břehu se loď zastaví na klidném moři a budete se moci občerstvit čerstvými ústřicemi, které se podávají spolu se sektem.

Návrat do Swakopmund, večeře v jedné z místních restaurací.

Nocleh v Strand Hotel****/ Swakopmund (nebo podobný).

6.-8.den
Swakopmund – Damaraland (± 550 km)

Po snídani odjezd přes Uis a Hentiesbay do Damaralandu. Zde se ubytujete na 2 noci a budete mít možnost prozkoumat toto jedinečné a tajemné místo.

Cestou navštívíte skalní rytiny ve Twyfelfontein a následně se pojedete ubytovat do Damaraland Campu,all inclusive (nebo podobného).

V oblasti Twyfelfontein se nachází velké množství historických skalních rytin zařazených do seznamu UNESCO. Můžete spatřit tzv. Zkamenělý les, který byl vyvrácen před 200 milióny let, kde stromy se postupem eroze změnily v pískovce a pokryly plochu 65 hektarů. Či Organ Pipes (Skalní varhany).

9.den
Damaraland – Etosha Region (± 380 km)

Po snídani odjezd přes Khorixas, Kamanjab a Outjo do Etocha Private Game Reserve, 21.000 ha ráje volně žijících živočichů. Tato soukromá rezervace byla vytvořena jako přírodní rezervace a zavázala se k zachování divoké zvěře a přírody. Po cestě se zastavíte na návštěvu v místní typické vesničce kmene Himbu, nedaleko Kamanjab.

Návštěva jednoho z těchto mimořádných kmenů bude definitivním vrcholem Vaší cesty napříč Namibií. Žádné fotografie ani slova, nemají schopnost zachytit důstojnost a hrdost, s jakou tito skuteční jedinci žíjí v harmonii s přírodou.

Ubytování v Anderson Camp****/ Border Etosha N.P., all inclusive (nebo podobném).

10.den
Etosha National Park (± 300 km)

Tento celý den můžete strávit ve Vašem pronajatém vozidle zkoumáním NP Etosha.

Etosha - Národní park s rozlohou 22 270 tis.km2 se rozkládá okolo obrovské solné pánve. Žije zde asi 114 druhů savců včetně několika vzácných a ohrožených zvířat, jako je černý nosorožec či Impala černočelá. Prvotřídní zážitky v rezervaci Etosha umocní nesmírně pestrá krajina a pozorování volně žijících divokých zvířat, mezi nimiž nechybějí lvi, nosorožci, zebry, žirafy či kupříkladu hyeny a stovky druhů ptáků. Při velkém štěstí spatříte i vzácného pouštního slona.

Ubytování v Anderson Camp****/ Border Etosha N.P., all inclusive (nebo podobném).

11.den
Etosha Region – Windhoek International Airport (± 450 km)

Po brzské snídani odjezd zpět přes Outjo, Otjiwarongo a Okahandja na mezinárodní letiště Windhoek, předání vozu a odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

* 10x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji dle programu s uvedenou stravou
* 1x oběd na lodi při plavbě k Walvisbay
* pronájem mikrobusu , neomezené kilometry, pojištění PAI, poplatek za dalšího řidiče, letištní poplatky
* asistenční služby na telefonu v anglickém jazyce pozn.: minimální věk řidiče je 21 let, min. 2 roky držitelem řidičského průkazu, vlastník mezinárodní platební karty

Cena nezahrnuje:

* leteckou přepravu Praha-Windhoek-Praha v nejnižší knihovací třídě
* pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu
* vízum (cca 55,-Eur)
* spotřebu pohonných hmot
* fakultativní výlety
* nápoje
* všechny služby a aktivity, které nejsou zahrnuty v programu
* pojištění čelního skla a pneumatik
* depozit 1000,- ZAR
* spoluúčat 400,-ZAR/ událost


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Namib Rand / LUXUSNÍ SAFARI V NAMIBII FLY & DRIVE

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog