info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
INDICKÝ ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Dovolená - Indie

INDICKÝ ZLATÝ TROJÚHELNÍK

1.den
PŘÍLET - DILLÍ

Přílet do Dillí, transfer do hotelu, ubytován

2.den
DILLÍ

Po snídani vás čeká celodenní okružní jízda po Novém Dillí, jež je v kontrastu se Starým Dillí se svými širokými ulicemi lemovanými alejemi, parky a krásnými fontánami kolem impozantních vládních a státních budov. Uvidíte zde budovu Parlamentu, Prezidentský palác a Indickou bránu. Navštívíte Quatab Minar z roku 1193, jež je snad nejvíce fascinující pastvou pro oko každého turisty, nachází se v jižní části hlavního města. Minar, (což znamená věž) byla postavena již v roce 1199 za muslimské krále, Qutab-ud Dín Albak, a dokončena až za dalšího muslimského krále, IItutmishe. Další zastávkou bude Humayunova hrobka, kterou nechala postavit Begai Begum, vdova po císaři Humájúnovi, postavit pro svého manžela za účelem uchování ostatků historicky druhého panovníka Mughalské říše. Budova slouží jako majestátní hrobka, která je dnes již klasickou ukázkou mughalské architektury. Právě podle jejího vzoru byl vystaven v pozdější době Tádž Mahal. Odpoledne navštívíte Staré Dillí, hradbami obehnané muslimské město ze 17. století s jeho nádhernými bránami, úzkými uličkami a obrovským tržištěm. Uprostřed něhož stojí Červená pevnost, kterou nechal postavit Šáhdžahán v letech 1636 - 1658. Je to mohutný komplex s obrannými věžemi z červeného pískovce a s mnoha paláci, mramorovými stavbami a mešitami. Poté si užijete jízdu rikšou podél uliček starého tržiště Chandni Chowk se zastávkou u Jama masjid, největší mešity v Asii. Také navštívíte Raj Ghat, kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí. Nocleh

3.den
DILLÍ - AGRA (200 km, 4 hodiny)

Po snídani se vydáte do Agry, jež byla kdysi hlavním městem Mughalské Indie s velkou mocí a slávou. Návštěva indického klenotu – hrobky Taj Mahal, kterou nechal postavit vládce Shan Jahan své milované ženě Mumtaj Mahal v roce 1633. Taj Mahal je bezpochyby jednou z nejznámějších staveb světa. Dále návštěva pevnosti, kde se odehrálo mnoho důležitých událostí indických dějin, a mauzolea Sikandara, kde se nachází hrobka panovníka Akbara Velikého. Později návštěva hotelu a tržiště. Nocleh.

4.den
AGRA - FATEHPUR SIKRI – JAIPUR (235 km, 6 hodin)

Ráno se vydáte na cestu směr Jaipur. Po cestě navštívíte Fatehpur Sikrí, indické malé město, jež vystavěl kolem roku 1570 tehdejší panovník Mughalské říše Akbar Veliký, který se odsud chystal vládnout. Pro výstavbu města zaměstnal nejlepší řemeslníky, avšak po čtrnácti letech město opustil díky selhání vodovodního systému. Po příjezdu do Jaipuru se ubytujete v hotelu a zbytek dne je Vám volně k dispozici. Město bylo založeno v roce 1727 mahárádžou Saváí Džaj Singhem II, vládcem Amberu, město je také často nazýváno pro své růžově zbarvené kameny "růžovým městem". Jaipur je prvním pečlivě naplánovaným městem Indie. Nocleh.

5.den
JAIPUR

Dopolední výlet do pevnosti Amer. Stěny a stropy jsou zdobeny nádhernými dřevořezbami, které zobrazují lovecké scény a dokumentují život někdejších vládců. Navštívíte zde mramorový Palác, Chrám vítězství a Sheesh Mahal (Zrcadlovou síň). Odpoledne vás čeká okružní jízda městem, navštívíte Městský Palác a Muzeum. Dále Hawa Mahal (Palác větrů), který je vysoký pět pater. Také navštívíte Jantar Mantar, astronomickou observatoř z roku 1728. Nocleh.

6.den
JAIPUR – MANDAWA (170 km, 4 hodiny)

Hned ráno se vydáte na cestu do Mandawy. Po příjezdu ubytování v hotelu a poté Vás čeká odpolední návštěva města, jež je nazýváno "otevřenou galerií " Rajasthanu, neboť nejen Mandawa, ale celá oblast Shekhawati je poseta fascinujícími sídly (tzv.havelis), které mají zdi bohatě vyzdobené freskami. Nocleh.

7.den
MANDAWA – DILLÍ (260 km, 6 hodin)

Ranní odjezd zpět do Dillí, kde budete mít ještě dostatek času na nákupy a poslední vychutnání si Indie jako takové. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

* Leteckou přepravu Praha - Dillí - Praha v nejnižší knihovací třídě
* 6x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní nebo s polopenzí v luxusních 5
* hotelech
* privátní transfery s anglicky hovořícím řidičem - Toyota Etios pro 2 osoby, Toyota Innova pro 4 osoby, 10-ti místný Tempo Traveller pro 6 osob
* anglicky hovořící odborný výklad v navštívených městech
* vstupy do památek dle programu
* jízda na slonech v Amberu
* jízda v jeepu v Amberu

Cena nezahrnuje:

* příplatek za vyšší knihovací třídu letenek, bude-li kalkulovaná třída v době objednávky zájezdu vyprodaná
* pojištění léčebných nákladů v zahraničí (zajistíme rádi na vyžádání pojištění od pojišťovny UNION)
* příplatek za lepší kategorii vozu (zajistíme rádi na vyžádání)
* vnitrostátní přelety


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Indie / INDICKÝ ZLATÝ TROJÚHELNÍK

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog