info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
TO NEJLEPŠÍ Z PERU

Dovolená - Peru

TO NEJLEPŠÍ Z PERU

1.den
LIMA

Přílet do hlavního města Peru na mezinárodní letiště v Limě a privátní transfer do hotelu dle Vašeho výběru, ubytování a nocleh. Doba jízdy trvá přibližně 1 hodinu v závislosti na místních podmínkách provozu. Lima leží na pobřeží na západním úpatí And, žije zde témeř třetina celéh peruánského obyvatelstva a je vstupní branou do Peru. 

Peru - Lima - hotel Belmond Miraflores ParkPeru - Lima - hotel Belmond Miraflores ParkPeru - Lima - hotel Belmond Miraflores ParkPeru - Lima - hotel Belmond Miraflores ParkPeru - Lima - hotel Belmond Miraflores Park

2.den
LIMA

Volné dopoledne na relaxaci či procházce a po obědě Vás čeká prohlídka města Lima s průvodcem.  Začnete návštěvou náměstí Plaza Mayor, které UNESCO vyhlásilo za světové dědictví. Budete pokračovat do katedrály s nádhernými vyřezávanými stánky, stříbrnými krytými oltáři obklopenými jemným dřevem, vládním palácem, radnicí a arcibiskupským palácem. Dále budete pokračovat na své cestě do kláštera Svatého Františka, kde sídlí největší výstava koloniálního náboženského umění v Americe. Z historického centra budete procházet moderní Limou a navštívíte fascinující muzeum Larco, které se nachází v unikátním sídle z 18. století. Nabízí nejkrásnější zlatou a stříbrnou sbírku z Antického Peru a slavnou erotickou archeologickou sbírku. Návrat do hotellu a nocleh.

Peru - LimaPeru - LimaPeru - Lima - vládní palácPeru - Lima - městská radnicePeru - Lima - vládní palác

3.den
POBŘEŽÍ TICHÉHO OCEÁNU - NAZCA -  PŘÍRODNÍ REZERVACE PARACAS

Odjezd z hotelu brzy ráno směrem na jih podél Panamerické dálnice. Naše 4hodinová vyhlídková jízda povede podél pobřeží Tichého oceánu přes části nejsušší pouště na světě, přerušené zeleným, úrodným údolím, které vzniklo vysoko v ledovcích v Andách. Po celou dobu Vám bude k dispozici privátní průvodce.         

Po příjezdu do Pisco si přesednete do malého letadla, kterým poletíte přes slavné linie Nazca, budete moci rozjímat a fotografovat toto gigantické astronomické prostředí. Poletíte 1500 stop vysoko po dobu zhruba 1,40 hod. Po konci přeletu si zajdete do hotelu Libertador Paracas na oběd (předem dané menu). Tento hotel je strategicky umístěný v zálivu, před vstupem do přírodní rezervace Paracas a je ideálním místem pro odpočinek na peruánském pobřeží. Po obědě  a relaxu návrat do Limy a nocleh. 

Peru - NazcaPeru - NazcaPeru - národní park ParacasPeru - národní park Paracas

4.den
AREQUIPA - COLCA

Po snídani Vás čeká transfer na letiště a odlet do města Arequipa a hned po příletu Vás čeká návštěva bílého města, kde uvidíte bílé sopečné skály, sillar. Pokračujete v návštěvě  kláštera Santa Catalina,který byl postaven tak, aby chránil dcery nejbohatších rodin města s náboženským povoláním. Volný čas na oběd a poté  se přesunete do oblasti Colca. Cesta potrvá cca 5 hodin a prochází městem Yura, Pampa de Arrieros, Pampa Cañahuas, kde se nachází národní rezervace Vicuñas, Vizcachani, Tojra se svými bažinami. Zde lze během celého roku nalézt širokou škálu stěhovavých ptáků. Pokračujete přes Chuccura a Patapampa, kde se Vám naskytně krásný pohled na sopku. Po příjezdu do údolí Colca Vás čeká večeře, ubytování a nocleh.

Peru - ArequipaPeru - ArequipaPeru - Arequipa - SillarPeru - Arequipa - SillarPeru - Arequipa - SillarPeru - Arequipa - okolní scenerie

5.den
KAŇON COLCA

Brzy ráno odjezd na prozkoumání kaňonu Colca, návštěva vyhlídky Condor Cross, kde budete moci spatřit hloubku kaňonu, která je považována za hlubší než Grand Canyon. Zajisté se Vám zde bude líbit také pohled na majestátního kondora v jeho přirozeném prostředí. Poté budete pokračovat do vesnice Cabanaconde, která je velkým producentem kukuřice a druhou nejdůležitější oblastí v údolí. Navštívíte také města Macca a Yanque se svými kostely z koloniálních časů. Návrat do hotelu a nocleh.

Peru- kaňon ColcaPeru - kaňon ColcaPeru - kaňon ColcaPeru - kaňon ColcaPeru - kaňon Colca

6.den
KAŇON COLCA- RELAX

Dnes budete mít čas na relaxaci v tomto překrásném prostředí. Můžete jen tak relaxovat a užívat si překrásných výhledů z terasy Vašeho hotelu nebo se můžete vydat na prozkoumání okolí na kolech či vyzkoušet rafting. 

Peru - kaňon Colca - hotel Belmond Las CasitasPeru - kaňon Colca - hotel Colca LodgePeru - kaňon Colca - hotel Colca LodgePeru - kaňon Colca - hotel Colca LodgePeru - kaňon Colca - hotel Belmond Las CasitasPeru - kaňon Colca - hotel Belmond Las Casitas
 

7.den
PILLONES - IMATA - CRUCERO ALTO - LAGUNILLAS - PUNO

Po snídani Vás čeká cesta do městečka Puno, ležící na břehu jezera Titicaca.  Po cestě budete obdivovat krásnou vysokou andskou krajinu a faunu s flórou v této oblasti. Uvidíte také skalní útvary, které se podobají kamennému lesu. Projdete vesnice Pillones, Imata, Crucero Alto (nejvyšší bod 4538 metrů nad mořem) a pokračujete směrem k překrásné zóně Lagunillas s ohromující přírodní lagunou, vesnicí Santa Lucia, Cabanillas, Juliaca, dokud se nedostanete k hotelu dle Vašeho výběru ve městě Puno.  

Peru - vodopády PillonesPeru - vodopády PillonesPeru - skalní les ImataPeru - skalní les ImataPeru - laguna LagunillasPeru - Puno
    

8.den
JEZERO TITICACA

Snídaně v hotelu a volný den u jezera Titicaca. Můžete si užít relaxaci u tohoto největšího vysokohorského jezera v nadmořské výšce 3.812 m či fakultativně vyzkoušet řadu aktivit, jako je například cyklovýlet, návštěva místní komunity, plavba po jezeře s návštěvou zdejších ostrovů či pozorování zdejšího ptactva. 

Peru - jezero TiticacaPeru - jezero TiticacaPeru - jezero TiticacaPeru - jezero TiticacaPeru - jezero TiticacaPeru - jezero Titicaca

9.den
JÍZDA LUXUSNÍM VLAKEM BELMOND ANDEAN EXPLORER

Snídaně v hotelu a poté odjezd do města Puna na vlakové nádřaží, kde nastoupíte do luxusního vlaku Belmond Andean Explorer a čeká vás dvoudenní jízda peruánskou přírodou. Na palubě vlaku bude podávaný oběd a zastavíte se v místě La Raya, což je vysokohorská hranice mezi regiony Cusco a Puno a je typickou přírodní oblastí zóny známé jako "Puna", jejíž okolní flóra je tvořena především  trávou a vřesem a zdejší faunu zde tvoří alpaky, lamy a vikuny. Odpolední kokteil si vychutnáte opět na palubě vlaku, stejně tak i chutnou večeři a ke spánku Vám postouží útulná kajuta. 

Peru - luxusní vlak Belmond Adean ExplorerPeru - luxusní vlak Belmond Adean ExplorerPeru - La RayaPeru - luxusní vlak Belmond Adean ExplorerPeru - luxusní vlak Belmond Adean ExplorerPeru - luxusní vlak Belmond Adean Explorer
 

10.den
POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ - PISAC - OLLANTAYTAMBO

Snídaně se bude servírovat ještě ve vlaku a po snídaní příjezd do města Cusco. Z vlakového nádraží pojedete soukromým transferem a vychutnáte si malebný výlet přes úžasnou krajinu do posvátného údolí Inků. Podíváte se do města Pisac, proslulého svým barevným trhem, kde se místní indiáni setkávají, aby zde prodávali své zboží tak, jak tomu bylo po staletí. Trh řemesel je otevřen každý den a je známý svými keramickými korálky, které se vyrábějí do náhrdelníků, náušnic a dalších peruánských artefaktů. Po prohlídce trhu budete moci obdivovat ruiny inckého města Pisac s nádherným výhledem do údolí. Oběd si vychutnáte v půvabné Haciendě Huayoccari, která se nachází na vrcholu kopce uprostřed Andských vrcholů, odkud můžete pozorovat jeden z nejhezčích pohledů na posvátné údolí Inků. Odpoledne navštívíte město Ollantaytambo, kde byla jedna z velkých inckých pevností a posvátných oblastí podél údolí Urubamba. Město je jedno z nejstarších, nepřetržitě obsazených osad v Americe. Vydejte se strmými kamennými schody nahoru k impozantní pevnosti na vrcholu hory - 260 schodů! Odtud je nádherný výhled do údolí.  

Peru - PisacPeru - PisacPeru - PisacPeru - OllantaytamboPeru - OllantaytamboPeru - Ollantaytambo

11.den
POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ - CHINCHERO - MARAS - MORAY

Cca v 09:30 hod navštívíte město Chinchero, malebnou indickou vesnici vysoko na větrných vlnách Anty v nadmořské výšce 3762 metrů. Je to jedna z dvanácti Andských komunit, které stále udržují tradiční společenskou strukturu a urbanistické návrhy z doby Inků. V Chinchero jsou tradiční pre-hispánské tkací techniky a přírodní barviva uměleckou formou, která byla oživena a byla jí dána hodnota, kterou si zaslouží andští tkalci, kteří zachycují motivy z každodenního života a okolního přírodního prostředí.

Oběd formou pikniku.

Na Vaší cestě do Maras pojedete také skrz pole, které se mísí do výhledů na sněhové vrcholy Cordilleras Urubamba a Vilcabamba. Koloniální vesnice Maras byla centrem vykořisťování nedalekých slaných pánví z předkolumbijských časů. Dnes můžete vidět, že místní obyvatelé sklízejí nerostné suroviny stejně, jako jejich předkové za posledních 400 let. Moray je zajímavé místo se skupinou teras umístěných v soustředných kruzích. Zdá se, že byla využita jako zemědělská laboratoř, kde se mnoho druhů plodin z různých nadmořských výšek stalo domestikovanými.Peru - MorayPeru - MorayPeru - Maras - solné nádržePeru - ChincheroPeru - Chinchero

12.den
CHACHABAMBA - WINAYWAYNA - INTI PUNKU - MACCHU PICCHU

Brzy ráno se vypravíte Ráno, v 07:00 hodin, hned po snídani se vypravíte  přímo z hotelu Rio Sagrado na železnici, kde si nastoupíte do vlaku Vistadome a vypravíte se směr Cusco – Maccchu Picchu cca 104 km (výchozí bod výletu). Vlak Vistadome má krásná panoramatická okna, která nabízejí nepřekonané scénické výhledy a fotografické příležitosti, jakmile vstoupíte na území Inků a hledáte Citadel v Machu Picchu. Se sklem, které je obklopuje ze všech stran, mají cestující pocit, že jsou součástí perfektní krajiny Peru.

Začnete trekkingem navštívením archeologického komplexu Chachabamba (2150m / 7052ft), který se nachází velmi blízko kontrolního místa, a pak se vydáme na 8 km (5 mil) vzestupnou stezku, která po čtyřech hodinách nás přivede k archeologickému komplexu Wiñaywayna (2650m / 8692 ft). Jedná se o působivý komplex, který se skládá ze zemědělského centra s řadou teras, náboženského sektoru a městského sektoru.

Při cestě si můžete vychutnat nádherný výhled na údolí řeky Urubamba a archeologický komplex Choquesuysuy, který se nachází na druhé straně řeky, a také krásný vodopád, který se nachází jen pár minut od Wiñaywayny. Pak pokračujete a vylézáte do Intipunku nebo do brány Sun. To Vám bude trvat cca hodinu pěšky po stezce plochých kamenů na okrajích útesů v džungli v horách. Z tohoto úžasného místa můžete uvažovat o posvátné pevnosti Machupicchu. Z Intipunku sestupujeme do Machupicchu a pokračujeme do našeho hotelu pro check-in.

Odhad času chůze: 6-7 hodin

Maximální výška: 2,650 m (8,692 ft)

Celková délka: 13km (8.08km)

Peru - Inti PunkuPeru - Inti PunkuPeru - Inti PunkuPeru - Winaywayana
 

13.den
MACCHU PICCHU - HUAYNY PICCHU

Po snídani začnete návštěvou této jedinečné incké pevnosti a okolních komplexů při půldenním soukromém výletu. Macchu Picchu leží 2,430 m nad mořem, uprostřed tropického horského lesa, v mimořádně krásném prostředí. Byla to pravděpodobně nejúžasnější městská tvorba Incké říše v jeho výšce; jeho obří stěny, terasy a rampy vypadají, jako by byly přirozeně vyřezány v kontinuálním skalním srázu. Přirozené prostředí, na východních svazích And, zahrnuje horní amazonskou kotlinu s bohatou rozmanitostí flóry a fauny. Vstupy do citadely a Huayny Picchu jsou zahrnuty.

Volitelný výlet do Huayny Picchu, hora za Macchu Picchu. Huayna Picchu se otevírá ve dvou směnách, od 7:00 do 10:00 hodin (podle dostupnosti). Tento výlet je namáhavý a doporučuje se pouze pro klienty ,kteří mají dobrou kondici. Vyžaduje se dostatečné množství lezení. Získejte nádherný výhled na Macchu Picchu z vrcholu.

Peru - Macchu PicchuPeru - Macchu PicchuPeru - Macchu PicchuPeru - Huayny PicchuPeru - Huayny PicchuPeru - Huayny Picchu
 

14.den
MACCHU PICCHU - VLAK BELMOND HIRAM BINGHAM - CUSCO

Po ranní snídani můžete navštívit tuto unikátní pevnost Inků a okolní komplexy na vlastní pěst. - Není součástí výletu. K dispozici jsou pouze vstupy do pevnosti a Macchu Picchu.

V 16: 50h transfer autobusem do Aguas Calientes, odkud pojedete do Cusco vlakem Hiram Bingham. Vlak odjíždí v 17:50 hodin. Na palubě se podává večeře (včetně nealkoholických nápojů, peruánského vína, značky Pisco) a zároveň je zde zábavný program.

Příjezd do Cusco ve 21:16 h, transfer z vlakového nádraží Poroy do hotelu.

Peru - Macchu PicchuPeru - luxusní vlak Belmond Hiram BirghamPeru - luxusní vlak Belmond Hiram BirghamPeru - luxusní vlak Belmond Hiram BirghamPeru - luxusní vlak Belmond Hiram Birgham
 

15.den
CUZCO

V 09:30 h se můžete těšit na půldenní prohlídku Cuscu, která zahrnuje návštěvu katedrály na Plaza de Armas, chrámu Santo Domingo, chrámu Koricancha, dominikánského kostela a kláštera, který byl postaven na základech Koricanchy, hlavního náboženského domu Inků věnovaný uctívání slunce. Vaše prohlídka také zahrnuje návštěvu impozantní pevnosti Sacsayhuaman, která má výhled na město Cusco. Budete ohromeni krásou a monumentálním měřítkem této důležité stavby Inků. Pokračujete na Qenqo, jeden z nejlepších příkladů umělecky vyřezávané skály, který zobrazuje složité vzory schodů, sedadel, geometrických reliéfů a designu puma.        

Odpoledne – volný čas v Cuscu.  

Peru - CuzcoPeru - Cuzco - náměstí ArmasPeru - Cuzco - katedrála CoricanchaPeru - Cuzco - QuenqoPeru - Cuzco - Sacsayhuaman
       

16.den
ODLET DOMŮ

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy 

 

Cena zahrnuje:

• 12 nocí ve vybraných kategoriích hotelů s každodenní snídaní & FB v hotelu Macchu Picchu. • Všechny uvedené transfery mezi letišti, autobusovými a / nebo vlakovými stanicemi a hotely. • Všechny návštěvy a výlety uvedené v programu , včetně místních anglicky mluvících průvodců, s výjimkou přeletů Nazca Lines. • Všechny vstupenky podle programu. • Belmond Hiram Bingham - do Machu Picchu a zpět do Sacred Valley • Uvedená strava

Cena nezahrnuje:

• mezinárodní letenky. • vnitrostátní letenky na trase Lima / Arequipa / Cusco / Lima. • osobní výdaje, nápoje při stravování • early check in and late check out z hotelech. • spropitné, služby portýra • služby, které nejsou uvedeny v programu.


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

PERU / TO NEJLEPŠÍ Z PERU

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog