info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
OBJEVOVÁNÍ PERSKÉ ŘÍŠE

Dovolená - Írán

OBJEVOVÁNÍ PERSKÉ ŘÍŠE

SHIRAZ - PERSEPOLIS - PASSARGADAE - ABARKOUH - YAZD - ISFAHAN - AYANEH - KASHAN - TEHERÁN 

1.den
SHIRAZ

Setkání na letišti v Shirazu a transfer do hotelu. Ubytování ve 4* hotelu. (podle času příjezdu do Shirazu, můžeme uskutečnit prohlídku města).

 

Shiraz - citadela Arg e Karim KhanShiraz - mauzoleum Shah CheraghShiraz - mauzoleum Shah Cheragh

2. den
PERSEPOLIS 

Dnes se vydáme z Shirazu na celodenní výlet  do Persepolisu, jednoho z nejdůležitějších míst starověkého světa, slavného hlavního města Achaemenidských králů a prohlédneme si pozůstatky paláců od Dariuse Velkého, Xerxes a Artaxerxes, slavnými basreliéfy, zobrazující krále a dvořany a představitele přílivových zemí Perské říše. Dále navštívíme Naghsh-e-Rostam, chrám Ka'be-Zardosht a královské hrobky Achaemenid. Vrcholem našeho dnešního dne bude sedm nádherných sassanských skalních reliéfů Shapur - první slavné vítězství nad římským císařem Valerianem. Návrat to hotelu v Shirazu ve večerních hodinách.PersepolisPersepolisPersepolisPersepolis - královské hrobky AchaemenidPersepolis - Naqshe Rostam - hrobky králůPersepolis - skalní reliéf Shapur

3. den

SHIRAZ

Po snídani nás čeká prohlídka tohoto významého města. Jako první navštívíme  slavné zahrady tohoto města růží a nočních oslav, včetně zahrady Eram, dále půjdeme kolem hrobky irského lingvisty Hafeze a budeme obdivovat růžovou dlaždicovou mešitu Nasir-ol-Molk z roku 199.  Arg-eKarim Khan (Citadely z 18. století), Madrassa Jhan (teologické školy), zahrady / domu Nagarjestan v Qajar a baziliky Vakil Shiraz. Jízda svatyní Shah-e-Cheragh (je přístupná pouze pro muslimy, ostatní jí mohou vidět zvenku), návrat do hotelu.Shiraz - mešita Nasir ol MolkShiraz - mešita Nasir ol MolkShiraz - zahrady EramShiraz - hrobka HafezeShiraz - citadela Arg e Karim KhanShiraz - zahrady EramShiraz - mauzoleum Shah Cheragh

4. den

SHIRAZ - YAZD

V dopoledních hodinách přejezd do Yazdu, centra jedné z nejstarších íránských provincií, ležícím mezi dvěma největšími pouštěmi – Dashte Kavir a Dashte Lut. Během cesty zastávka v Passargadae, archeologické lokalitě, kde svůj odpočinek nalezl i slavný Kýros Velký – panovník největší perské říše své doby. Dále zastávka v Arbakouh, kde se údajně nachází 2. nejstarší cypriš v Asii, jehož stáří přesahuje 4000 let. Po příjezdu do Yazdu ubytování a nocleh.poušť Dasht e Kavirpoušť Dasht e Lutpoušť Dasht e LutPasargadaePasargadae

5.den

YAZD

V ranních hodinách začíná prohlídka Yazdu, místa, které je také známé jako centrum zoroastrijského náboženství, jednoho z nejstarších náboženství světa. Navštívíte Věž mlčení, chrám ohně, kde se udržuje plamen neustále již od roku 470. Dále je v programu Jame mosk - Pátkova mešita z 12. století. Cesta starou částí města se svojí zachovalou architekturou typickou pro pouštní města. Návštěva zahrady Doulat Abad s úchvatným íránským bagdirem (chytač větru). Cesta pokračuje přes bazar, známé náměstí Amir Chakhmaq. Individuální možnost návštěvy tradičního Zurkhaneh, mystického sportu s tisíciletou tradicí. Ubytování, nocleh.YazdYazdYazd - mešita YamehYazd - chrám ohně

6.den

YAZD - ISFAHÁN

Během dne se přesuneme do Isfahanu, města známého pro své starodávné mosty přes řeku Zayande. Naše cesta povede přes město Meybod, které se v mnoha ohledech podobá městu Yazd a je považováno za mnohem starší, než město větrných věží s historií více než 7 000 let. Po příjezdu do Isfahánu nás čeká ubytování a nocleh.IsfahanIsfahanIran - jidlo

7.den

ISFAHAN

Město Isfahan bývá také označováno jako "Nesf-e Jahan" nebo odraz ráje. Město můžeme označit za jedno z nejkrásnějších v celém Íránu. Největší rozkvět zde byl zaznamenám za vlády panovníka Abbasa Velkého z dynastie Safíjovců, v 16. století. Čeká vás prohlídka Imanova náměstí, které je obklopeno starým bazarem. Palác Tchehel Sotoun, mešita Sheikh Loftollah. Z terasy paláce Ali Kapou se pak nabízí krásný výhled na náměstí. Ubytování, nocleh.

Isfahan - mešita Isfahan - mešita IsfahanIsfahan

8.den

ISFAHAN - KASHAN

V ranních hodinách navštívíte čtvrť Jolfu, známou stále přítomnou arménskou komunitou. Návštěva katedrály Vank a starodávné mešity Jame mosk. Následuje přesun do Kashanu. Poté návštěva vesničky Abyaneh. V pozdních odpoledních hodinách příjezd do Matin Abad kempu. Nocleh v místním kempu, který se nachází v krásné přírodě na okraji pouště a savany, jistě potěší každého návštěvníka. V ceně je zahrnuta typická íránská večeře na zdejší Bio farmě. Individuální možnost jízdy na velbloudech, procházky dunami nebo pozorování hvězd na noční obloze dalekohledem. Nocleh.

KashanKashan - bazarKashanKashanKashan

9.den

KASHAN - TEHERÁN

V ranních hodinách přesun do Kashanu, kde nás čeká návštěva jednoho z honosných domů z 18. století, zahrady Fin s tradičními vodními nádržemi. Město Kashan je známé převážně krásně zdobenými sídly bohatých obchodníků z dob vlády dynastie Kadjarovčů. Následuje přejezd do Teheránu, ubytování a nocleh.

KashanKashan - bazarTeherán - most Tabiat

10.den

TEHERÁN

Po snídani nás čeká seznámení s tímto hlavním městem. Samotné dějiny Íránu sahají až do roku 5000 před naším letopočtem. Během prohlídky navštívíte archeologické muzeum, kde spatříte ty nejznámější artefakty, které se v zemi objevily. Prohlídka pokračuje návštěvou paláce Shaha, který je pozůstatkem dynastie Pahlavi, jež tu vládla do 80. let minulého století. Samotné město je obrovská a moderní metropole, s čímž se můžete seznámit z vrcholu věže Borj-e Milad. Navštívíte také Náměstí Svobody - Meydane Azadi, tzv. Shahyad, které bylo postavené při příležitosti oslav 2500 výročí perské monarchie. Ubytování, nocleh.

TeheránTeherán - most TabiatTeherán - palác GolestanTeherán - palác GolestanTeherán - věž Shahyad

11.den

ODLET DO PRAHY

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy. 
 

UPOZORNĚNÍ

Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v Íránu, respektive od ukončení platnosti vstupního víza.

Cestovní pas nesmí obsahovat izraelské razítko.

Během poznávacího okruhu je u žen vyžadována pokrývka hlavy.

V Íránu nelze využívat mezinárodní platební karty.

CENA ZAHRNUJE

Letecká doprava Praha-Teherán-Praha Teherán-Shiraz v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 12denního okruhu 10 nocí), 9x ubytování ve 4* hotelech se snídaní, 1x ubytování v campu, 2x večeře, vstupy dle programu, služby česky či slovensky hovořícího delegáta, transfery dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

Vstupní vízum 70 EUR. Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), spropitné pro řidiče a místní průvodce (zpravidla 5-7 EUR/osoba/den)

 

Cena zahrnuje:

* 10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní ve 4
* hotelech Ariyo Barzan, Safaeyeh , Pirozi a Laleh
* program dle rozpisu - může se změnit dle vlivu počasí apod.
* průvodce v AJ jazyce
* transfery

Cena nezahrnuje:

* leteckou přepravu, letištní taxy a poplatky
* cestovní pojištění
* osobní poplatky


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

ÍRÁN / OBJEVOVÁNÍ PERSKÉ ŘÍŠE

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog