info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
ALDEIA DA CUADA

Dovolená - Ostrov flores

ALDEIA DA CUADA

Popis

Aldeia da Cuada byla založena v roce 1676 a je součástí farnosti Fajã Grande.
Nejstarší dokument pocházející z počátku civilizace v obci je datován 8. listopadu 1705 a jedná se o farní matriku sňatků.
V první čtvrtině 19. století žilo v Aldeia da Cuada 122 obyvatel, z toho 61 mužů a zbytek žen, rozdělených do 20 skromných domků.
Co se týče životních podmínek, pouze dva domy byly pokryty taškovými střechami a byl zde velký problém s přístupem k moři, takže hlavním zdrojem obživy bylo ve vesnici po staletí zemědělství.
Jednou z činností, kterou provozovali jako zdroj obživy, bylo také tkalcovství a v některých domech byly dva i tři tkalcovské stavy.
V 60. letech 20. století obyvatelé vesnice emigrovali do několika zemí, především do Ameriky, a vesnice zůstala opuštěná. Od té doby Teotónia a Carlos Silva vesnici obnovili, přičemž se snažili zachovat spojení s minulostí a zachovat původní stavební čáry, zachovat kamenné domy, ale přizpůsobit je všem požadavkům dnešní doby na vysněný pobyt.

Poloha

Aldeia da Cuada se zrodila v místě, kde se setkává pevnina s mořem, a představuje koncept venkovské turistiky, který vás vtáhne do klidu a kouzla ostrova Flores. Vesnička je malým rájem uprostřed ráje ostrova Flores. Je situována na malé planině západní části ostrova nad ústím řeky Foz da Ribeira. Charakteristické čedičové zídky a domky posazené do rozkvetlé louky s ovocnými stromy, obstoupen

Vybavení pokoje

16 domů, které vám poskytnou jedinečné a senzační zážitky. Jsou vybaveny kuchyňským koutem, koupelnou, televizí, hifi věží, telefonem, u každé z nich také najdete malou verandu se stolem, židlemi a prostorem na grilování, k dispozici je i slunečník. Topení v domcích je řešeno salamandry. Jídlo se tu nepodává.

Stravování

V restauraci Aldeia da Cuada můžete ochutnat jedinečné pokrmy z nejlepších místních produktů a surovin. Vychutnejte si gastronomický zážitek, který kombinuje moderní kuchyni s klidem venkova. Zdejší menu je sezónní, mění se v závislosti na produktech jednotlvých sezón.

Sport a zábava

Ve vzdálenosti asi 2km se nachází zóna přírodních mořských koupališť, jedno z nejvyhledávanějších míst ostrova v letní sezóně, kde si můžete vedle příjemného koupání vychutnat i posezení na zahrádce místní restaurace s ochutnáním zdejších kulinářských specialit.
Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.
NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Ostrov Flores / ALDEIA DA CUADA

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog