info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
TO NEJLEPŠÍ Z MADEIRY

Dovolená - Madeira

TO NEJLEPŠÍ Z MADEIRY

1.den
FUNCHAL

2.den
FUNCHAL - MONTE - EIRA DO SERRADO

Snídaně v hotelu, dopoledne prohlídka města, a poté výjezd lanovkou na horu MONTE, která se tyčí nad městem Funchal a odkud je překrásný panoramatický výhled na okolí, prohlídnete si kostel Panny Marie z Monte, který majestátně vévodí tomuto místu. Dále doporučujeme návštěvu překrásných tropických kaskádovitých zahrad a můžete si teké vyzkoušet zdejší raritu: jízdu v proutěných saních po silnici! Dále může Vaše cesta pokračovat na vyhlídkovou terasu Eira do Serrado ve výšce 1094m, která se tyčí nad údolím sopečného kráteru Curral das Freiras (Úkryt jeptišek), na jehož dně byla zbudována vesnička stejného jména, ubytování ve Funchalu.

Madeira - Monte - lanovkaMadeira - Monte - kostel Nossa Senhora de MonteMadeira - Monte - tropicke zahrady MonteMadeira - Monte - toboganMadeira - vyhlídka Eira do SerradoMadeira - Monte - tropicke zahrady Monte

3.den
CAMARA DE LOBOS -  CABO GIRAO - PONTA DO SOL - CALHETA - PAUL DO MAR

Snídaně v hotelu a následně  odjezd směrem na západ ostrova, začněte s prohlídkou staré rybářské vesničky Camara de Lobos, kterou si oblíbil i Winston Churchill, dále můžete pokračovat na druhý nejvyšší útes na světě (580 metrů) Cabo Girao, odkud je překrásný výhled. Trasa pokračuje podél jižního pobřeží přes vesničky Ponta do Sol, Calheta, Madalena do mar, kde se na strmých stráních nacházejí samé vinice a banánové plantáže… dojedete do vesničky Paul do Mar, odkud se můžeme vydat pěšky až do Prazeres a pak zpět. Vyšplháte do výšky 700 m nad mořem, odkud se Vám naskytne neopakovatelný výhled na strmá skaliska a oceán. Ubytování v Paul do Mar.

Madeira - Camara de LobosMadeira - Camara de LobosMadeira - Cabo Girao - pohled z útesuMadeira - Paul do MarMadeira - Camara de Lobos

4.den
PRAZERES - PAUL DA SERRA - RISCO - PORTO MONIZ

Ráno po snídani se z Prazeres vydejte na náhorní plošinu Paul da Serra, kde si můžete udělat krátkou procházku podél jedné „ levady“. Odtud to máte již jen 5 km do Rabacalu, který se nachází v přírodní chráněné rezervaci uprostřed bujné horské vegetace ve stejnojmenném údolí. Odtud vedou dvě stezky kolem „levadas“ k vodopádům „Veinte e cinco fontes“ a „Risco“. Procházka trvá cca 3-4 hodinky a vede zdejším třetihorním pralesem a zaručuje neopakovatelný zážitek (trasu procházky si přizpůsobíte vašim potřebám). Po této procházce pokračujte na severní stranu ostrova do vesničky Porto Moniz, kde se nachází přírodní jezera v pobřežních skalách, navzájem spojenými betonovými chodníčky a můžete se zde ponořit do sluncem vyhřáté vody. Ubytování v Porto Moniz.

Madeira - RabacalMadeira - Rabacal - leváda RiscoMadeira - Rabacal - leváda RiscoMadeira - Rabacal - leváda RiscoMadeira - Rabacal - leváda RiscoMadeira - Porto Moniz

5.den
PORTO MONIZ - SAO VICENTE - SANTANA

Snídaně v hotelu a volné dopoledne na koupání v přírodních jezírkách, před obědem se vydejte do Sao Vicente, kam směřuje přímořská silnice z Porto Moniz , která patří k neúchvatnějším zážitkům. Tato 19 km dlouhá silnice je vlastně římsa vytesaná do strmých útesů, která vede různými tunely a vodopády. Budovala se 16 let bez použití strojů. V Sao Vicente navštivte lávové jeskyně a pokračujte podél severního pobřeží do vesničky SANTANA, která je proslavená svými trojúhelníkovými domečky posázenými na okolních svazích. Volné odpoledne k procházkám po okolí a kolem četných zdejších levád… ta nejkrásnější, která stojí za to je QUEIMADAS. Ubytování v Santaně.

Madeira - SantanaMadeira - SantanaMadeira - SeixalMadeira - Santana

6.den
FAIAL - PORTO DA CRUZ - RIBEIRO FRIO - PICO ARIEIRO - SANTO DA SERRA

Po snídani odjezd ze Santany přes vesničky Faial a Porto da Cruz do horské vesničky RIBEIRO FRIO, kde se nachází přírodní park se pstruží farmou Ribeiro Frío. Odtud vede krásná a nenáročná procházka na vyhlídku BALCOES, kterou samozřejmě musí každý absolvovat. Odtud se pak vyšplháte až na druhou nejvyšší horu tohoto ostrova – Pico do Arieiro (1810 m), z jejíž vrcholku se Vám naskytne úžasná podívaná na oblaka v údolí a dramatický hřbet s ostře zašpičatělými vrcholy. Za jasného dne můžete spatřit štít Pico Ruivo, k němuž odtud vede 10 kilometrů dlouhá stezka (tu Vám turbošnek doporučuje). Odpoledne se ještě můžete vydat kousek po stezce na nejvyšší horu. Ubytování v Santo da Serra.

Madeira - Porto da CruzMadeira - Pico ArieiroMadeira - Ribeiro Frio - leváda BalcoesMadeira - Ribeiro Frio - leváda BalcoesMadeira - Ribeiro Frio - leváda Balcoes
 

7.den

Program A - PICO RUIVO

Pro fyzicky zdatnější jsme na tento den připravili zdolání nejvyšší hory Madeiry Pico Ruivo. Vyšplháte se na vrchol hory po zdlouhavé a namáhavé cestě po hřebenech … ale ten výhled, ten stojí za to… večer přejezd do Funchalu a ubytování.

Madeira - trasa z Pico Arieiro na Pico RuivoMadeira - trasa z Pico Arieiro na Pico RuivoMadeira - trasa z Pico Arieiro na Pico RuivoMadeira - trasa z Pico Arieiro na Pico RuivoMadeira - trasa z Pico Arieiro na Pico RuivoMadeira - trasa z Pico Arieiro na Pico Ruivo


Program B - PONTA DO SAO LOURENCO

Z Pico Arieiro se vydejte na východní výběžek ostrova, který se zcela liší od toho zbytku – Ponta da Sao Lourencoo. Zde se také nachází písečná pláž – Prainha, cestou projedete vesničkou Canical, která byla kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu a právě tady se natáčely scény pro film Johna Mustona, Moby Dick (1956). Lov velryb ustal až v červnu 1881, kdy byly vody kolem Madeiry vyhlášeny za rezervaci mořských savců. Zabíjení velryb, delfínů a tuleňů je zde zakázáno. Místní rybáři dnes pracují pro Společnost na ochranu mořských savců a pomáhají mořským biologům studovat migraci velryb. V někdejších kancelářích staré velrybářské společnosti dnes sídlí Muzeum da Baleia (muzeum velryb). Ponta do Sao Lourenco je nejvýchodnějším cípem Madeiry s dramatickými, vlnami rozervanými útesy, prudce se svažujícími z výšky 180 m od Atlantiku. Tato holá krajina se značně liší od zalesněného vnitrozemí. Je zde spousta cestiček k procházkám… Ubytování ve Funchalu.

Madeira - Ponta de Sao LourencoMadeira - Ponta de Sao LourencoMadeira - Ponta de Sao LourencoMadeira - Ponta de Sao LourencoMadeira - Ponta de Sao LourencoMadeira - Ponta de Sao Lourenco

8.den
ODLET DO PRAHY

předání automobilu na letišti, odlet z Funchalu do Prahy.

Cena zahrnuje:

* 7 x ubytování ve 2
*-3
* pensionech ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
* pronájem vozu kat. A, B nebo C na 8 dní s přistavením na letišti, neomezený počet najetých kilometrů, povinné ručení
* leteckou přepravu Praha-Funchal-Praha v nejnižší knihovací třídě ( v období 10.4.-2.11.2020 jsou odlety v pondělí, ve středu a v pátek na přímých letech. V ostatních dnech jsou lety na pravidelných linkách s přestupem).
* služby českého delegáta na telefonu s výjimkou období 10.2.-2.3., kdy jsou pobyty bez delegátského servisu

Cena nezahrnuje:

* pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu
* poplatek za přistavení auta na letišti v nočních hodinách cca 30 € (splatné na místě přímo autopůjčovně)
* pohonné hmoty, vratná kauce za auto – nutná embosovaná kreditní karta!, připojištění vozu
* ekologickou daň 1,- Eur/osoba/den (platba v hotelu). Týká se pouze osob starších 18 let
* u letů na pravidelných linkách, případný doplatek za vyšší knihovací třídu


Vyhledat termín

Termín od  Do 
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena

Nebyl nalezen žádný termín.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Madeira / TO NEJLEPŠÍ Z MADEIRY

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hotely v okolí
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog