info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Srí Lanka

DESTINACE Srí Lanka


Jako slza kanoucí z Indie, nejkrásnější perla Indického oceánu… Nechte se unést magickou Srí Lankou, domovem slonů a vyhlášených čajových plantáží.

 

Objevujte

„Kompaktní krása“ Srí Lanky vám doslova vyrazí dech. Oslnivá panenská příroda s jeskyněmi a vodopády, sluncem protkané pláže a svěží hory ve vnitrozemí, v jejichž úpatí se rozprostírají kilometry čajových plantáží, kde roste ten nejlepší čaj. Národní parky, přírodní rezervace a pralesy jsou plné exotických zvířat. Tiše pozorujte majestátné slony, nebo s bušícím srdcem divoké leopardy.

 

Co stojí za to vidět

Národní parky
Přírodní rezervace


Vodní nádrž Parakrama Samudraya

Sloní sirotčinec Pinawelle

Čajové plantáže Nuwara Eliyia

 

Poznávejte

Dechberoucí atmosféra tisícileté kultury a historie je protkaná úchvatnými tradicemi, nádhernými chrámy a samozřejmě i nezapomenutelnou pikantní kuchyní tisíce chutí. Krásu Srí Lanky podtrhují historické a kulturní památky, na které narazíte na každém kroku. Osm z nich je dokonce na seznamu UNESCO. Mix hindské, britské, holandské a portugalské historie vytvořil neodolatlený mix. Od Gallé, města v čistě koloniálním stylu, po chrámy v polorozpadlých městech Anuradhapura a Polonnaruwa. A pochopitelně Kandy s chrámem Buddhova zubu. Ten (zub) sice neuvidíte, ale atmosféra jedné z nejvzácnějších budhdistických svatyní vás dostane.


Co si nenechat ujít

 

UNESCO na Srí Lance

  1. Starobylé město Anuradhápura
  2. Centrální vysočina (Central Highlands)
  3. Chrám Dambulla
  4. Pevnost v Galle
  5. Město Kandy a chrám Dalada Maligawa (Buddhův zub)
  6. Město Polonnaruwa s ruinami chrámu boha Shiva a komplexem Gal Vihara
  7. Skála Sigiriya a palác krále Kasyapa
  8. Deštný prales Singharaja

 

Odpočívejte

Pro zrelaxování duše i těla je Srí Lanka přímo stvořená. Svou klidnou a harmonickou atmosférou vám dá zapomenout na strasti všedních dní a vy si v klidu odpočinete. Na pláži, v čajových plantážích, při rozjímání v buddhistickém chrámu, ve stylu ajurvédy nebo na golfovém hřišti. K tomu vás každý večer vytrhne z reality tak romantický západ slunce, že tomu nebudete chtít věřit a přitom to budete chtít vidět znovu a znovu… Odpočiňte si a najděte znovu svůj duševní balanc.

 

Jak nejlépe relaxovat

 

Golfová hřiště

 

 


Zájezdy destinace Srí Lanka

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog