info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Colombo

Colombo je hlavním městem Srí Lanky. Stejně jako většina cest po dalekých zemích, i na Srí Lance pravděpodobně ta vaše začne nebo skončí návštěvou hlavního města .

​Mezi důležité pamětihodnosti města patří "Pevnost". Nedejte se zmýlit, ona se skutečně tak jmenuje, a to od dob portugalské a holandské okupace v 16. - 18. století. Jen dva kilometry od opevněné stavby leží rušné území bazarů jménem Pettah kde se kromě zeleniny, ovoce, koření, čaje a masa dají koupit i drahokamy, výrobky ze zlata, stříbra a mosazi. V severní části města je obchodní centrum obchodními domy, úřady a centrální bankou, ale jsou tu turistické zajímavosti jako věžní hodiny – bývalý maják – a množství výstavných koloniálních budov, které připomínají slávu bývalé říše. Na jihu leží Cinnamon Gardens, módní čtvrť s alejemi, elegantními sídly a rozsáhlým parkem. Ještě dále se nacházejí buddhistické chrámy Kelani Rajamaha Viharaya, Vajiraramaya a Gotami Vihare. Zajímavých chrámů je ovšem v Colombu celá řada. Mezi náboženskými svatostánky ale figurují i mešity, například mešita Davatagaha a Afar Jumma. Krásnou stavbou je také budova Parlamentu, kterou pro změnu najdete v Sri Jayawardenepura.

Pokud vás toulky městem unaví natolik, že zatoužíte po chvilce odpočinku, zamiřte do parku Vihara Maha Devi, který je pojmenován po matce jednoho z největších králů Srí Lanky. Zahrada je dokonalou spletí vzácných stromů, keřů i květin. Návštěva parku je nejkrásnější během března až května, kdy vám vyrazí dech nádherná pestrobarevná podívaná. Mezi další zajímavosti Colomba patří Planetárium, Národní zoologická zahrada, Národní muzeum a Galerie umění. Jihovýchodně od Colomba se nachází Národní park Uda Walawe. Rozkládá se na ploše necelých třicet tisíc hektarů v suché zóně, v oblasti Ratnapura a Monaragala. V parku najdete celou řadu nejrůznějších rostlin. Žijí tu i stáda slonů, jelenů a divokých kanců. Pokud budete mít skutečně štěstí, spatříte i ostražitého šakala.

Zájezdy destinace Colombo

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog