info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Ostrov Silhouette


Silhouette je vulkanického původu a je třetím největším seychelským ostrovem. Populace celého ostrova nečítá více než 200 obyvatel. I přesto, že je ostrov nedaleko hlavního ostrova Mahé, cca 30 km, bylo donedávna téměř nemožné na ostrově přistát. Arabové užívali Silhouette jako přístav pro své plachetnice pravděpodobně už někdy kolem 9.století, na Anse Lascars se nacházejí rozvaliny arabských hrobek. Legenda vypráví, že slavný pirát Hodoul zde zakopal zlaté hřivny. Poklad stále čeká na svého objevitele. Silhouette společně s North Island byly první ostrovy, které viděli z lodi při expedici roku 1609.
Nejsou zde žádné silnice, tudíž je ostrov ráj pro pěší výpravy, jsou zde vybudovány dvě trasy napříč rovníkovými lesy, La Passe a Grande Barbe. Cesta tam a zpět trvá celý den. Ostrov je hornatý, nejvyšším bodem je Dauban, který měří až 780 m.
Flóra se zde skládá z kadidlovníků a santálových stromů. Nachází se zde dvě pláže Anse La Plasse, která je přístupná pouze pro návštěvníky hotelu Labriz a Anse Lascars, která je veřejná.
Uprostřed ostrova stojí mauzoleum rodiny Dauban. Tato architektonicky zajímavá budova se velmi liší od typického kreolského umění. Prohlédnout si zde můžete také rodinný dům, který se nachází v La Passe. Ten je už postavený v kreolském stylu – dlouhá veranda, masivní schodiště. Tento dům byl postaven kolem roku 1861, kolem dokola můžete vidět hospodářské budovy. Uprostřed pole stojí zachovalý zvon, který se stále používá ke svolávání farmářů z kokosových hájů.

Zájezdy destinace Ostrov Silhouette

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog