info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Zanzibar

DESTINACE Zanzibar
Multikulturní ostrov u pobřeží Tanzánie je rodištěm Freddieho Mercuryho. Ostrov provoněný hřebíčkem, vanilkou a skořicí, kde ve starém městě nenajdete dvoje stejné dveře.
 
Zanzibar je jméno pro dva velké a spoustu malých ostrovů. Pro cestovatele ze všech koutů Indického oceánu však byl symbolem Zanzibaru vždy jen hlavní ostrov Unguja se starým Kamenným městem dnešního Zanzibar City. Dodnes se tu zachovala kosmopolitní atmosféra, kterou v současnosti vytvářejí rozjuchané evropské turistky, zahalené muslimské dívky, podmračení masajští bojovníci i uhlazení indičtí obchodníci. Na moři se místní rybáři potkávají s vyznavači kitingu či s potápěči u nádherných korálových útesů. Město kdysi zbohatlo na obchodu s kořením a trzích s otroky. Na pochmurnou historii dodnes narazíte třeba při zkoumání symboliky vstupních dveří u zanzibarských domů. Říká se, že v celém městě nenajdete dvoje stejné. Na farmách ve vnitrozemí se stále ve velkém pěstuje hřebíček, muškátové oříšky, vanilka, skořice, pepř a další druhý koření, které celý ostrov prosycují neodolatelnou vůní. 
 
 
Zanzibar - směs arabské, africké a evropské kultury, 85 km dlouhý a 30 km široký ostrov leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Metropoli ostrova tvoří proslulé kamenné město, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod ochranou UNESCO.Zanzibar nabízí svým návštěvníkům krásné bílé písečné pláže, bohatý podmořský život a nádherně teplé moře. Právem se mu přezdívá “Ostrov koření”, neboť zde najdete plantáže hřebíčku, pepře, skořice či muškátového oříšku.
 

Skvělá poloha pod rovníkem garantuje po celý rok teplé tropické podnebí. Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, ale Evropané upřednostňují leden až březen. V dubnu a květnu je část hotelů uzavřená z důvodu pravidelných rekonstrukcí. Časový posun je zde pouze +1 hodina (v letním čase) a +2 hodiny (v zimním čase), let z Prahy či Vídně trvá přibližně 10 hodin.
 
 

Zájezdy destinace Zanzibar

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog