info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Turecko

DESTINACE Turecko


Turecko je zemí na křižovatce různých kontinentů, kultur a náboženství, je mostem mezi Evropou a Asii.

 

Přírodní krásy, mnohotvárnost, bohaté historické dědictví, znamenitá turecká kuchyň, lákají množství turistů z celého světa. Ruku si zde podává evropská kultura s asijskou a to jak ve tvářích lidí, tak v architektuře. Kde jinde se vám povede, že uvidíte na jedné straně ulice jeden z nejkrásnějších křesťanských chrámů a na straně druhé jednu z nejimpozantnějších mešit?

 


Území Turecka má zhruba obdélníkový tvar, je přes 1600 km dlouhé a 800 km široké. Evropskou část Turecka tvoří Východní Thrákie, hraničící s Bulharskem a Řeckem. Asijská část, Anatolie, je značně hornatá. Uprostřed se rozkládá náhorní plošina. Pobřežní roviny jsou úzké, mezi nimi a centrální plošinou leží pohoří Taurus a Köroğlu. Východní Turecko je nejhornatější částí země. Pramení zde řeky Eufrat, Tigris a Aras, leží tu jezero Van a nejvyšší turecká hora, biblický Ararat (5165 m).

 


V Turecku se nachází nepřeberné množství antických památek, které nám jen připomínají, jak těsně je svázána evropská historie s Tureckým územím. jmenujme starověké město Efez, horský Thermessos, lázeňské Hierapolis či četné památky v Istanbulu. Památky jsou dost volně přístupné a pokud to není výslovně zakázané, nikomu nebude vadit, že šplháte po starověkých sloupech a skrz naskrz prolézáte labyrint starověkých zbořenišť. Najdeme zde skalní města v Kapadocii, čarokrásné národníky parky či proslulého Pamukkale, kde jsou soustavy travertinových bazénů, kaskád a vodopádů. Turecká příroda zkrátka ví, jak okouzlit. Turecko se stále více poroučí jako atraktivní kulisa pro aktivní dovolenou mimo pláže. Túry do hor a po vodě jsou čím dál tím oblíbenější. Mezi ostatní sporty , kterým se lze v Turecku věnovat , patří potápění, rafting, cyklistika, trekking, paragliding, jízda na vodním skútru.

 


Turecká riviéra je místem jako stvořeným pro turistiku – nabízí návštěvníkům dokonalé podmínky pro koupání s předlouhými plážemi a pozvolným vstupem do moře, což dělá z Turecké riviéry ideální místo k dovolené také pro rodiny s dětmi. Díky pohoří Taurus, které věrně kopíruje celou délku pobřeží, je místo chráněno před nepřízní počasí a vytváří podmínky pro koupání od dubna až do listopadu. Moře je zde výjimečně teplé a slané, teplota vzduchu dosahuje v průměru 35°C.


Zájezdy destinace Turecko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog