info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Švýcarsko

DESTINACE Švýcarsko
Nedotčená příroda, pestrá směs čtyř různých kultur, množství sportovního vyžití, okouzlující města a další dobré důvody, proč navštívit Švýcarsko.

 

Švýcarsko je vnitrozemský stát v jihozápadní části střední Evropy. Leží západně od centrální části velkého oblouku Alp.Lidé v této federativní republice tvořené 26 kantony mluví čtyřmi jazyky, ale i přes jazykovou a geografickou diferenciaci si švýcarský národ zachovává obrovský smysl pro jednotu.

 

Kromě českého názvu Švýcarsko můžete také této zemi říkat jedním ze čtyř oficiálních názvů – Schweiz, Suisse, Svizzera nebo Svizra. Je to hlavně díky třem oficiálním jazykům, které jsou v zemi podporovány: němčina, francouzština a italština.

 

Velká část obyvatel nicméně mluví dialektem vycházejícím z němčiny – Schwyzerdütsch. Neoficiálním jazykem je potom rétorománština, kterou mluví pouze malá část švýcarské populace.

 

Pokud o Švýcarsku zaslechnete zmínku, určitě si představíte hlavně lahodnou mléčnou čokoládu, precizní švýcarské hodinky, smetanové sýry, překrásnou přírodu nebo bezpečná švýcarská bankovní konta.

 

Turisty lákají nejen typické znaky Švýcarska, ale také pečlivý servis všech poskytovaných služeb. Země je lákavá nejen alpskými vrcholky, ale také 60 000 km turistických tras a nabídnou 3300 km cyklistických tras. Pokud se v horách nevyhnete nepříznivému počasí, můžete využít některou z 156 vysokohor ských chat Švýcarského vysokohorského klubu. V létě si můžete užít i rozmanité nabídky vodních sportů a v zimě si vybrat vhodnou sjezdovku pro lyžování a další zimní sporty.


Zájezdy destinace Švýcarsko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog