info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Svatý Tomáš

DESTINACE Svatý Tomáš
Panenské tropické lesy s endemickými druhy vzácných ptáků, stromů a květin, které jsou tak úžasné, jak jsou zároveň podivné. Liduprázdné pláže se zlatým pískem a hory vzniklé sopečnou činností uprostřed lesů tvoří senzační scenérii pro jedinečnou dovolenou!

 

Objevujte

 

Oáza klidu a bezpečí, ve které je turismus stále v plenkách. Čistá příroda, která bujně a svobodně roste po ostrovech jako zelený baldachýn, který narušují jen do nebe se tyčící věže pravěkých skal. Domov exotické zvěře a mnoha endemických druhů vzácného ptactva, které vás svým zpěvem přivítají v nadpozemsky krásném ztraceném ráji, ve kterém se můžete dotknout pekla. Přírodní úkaz na pobřeží Boca do Inferno, v překladu „pekelná ústa“ nabízí strhující podívanou na skalnaté pobřeží, ze kterého vystřikují gejzíry vody. Zurčící vodopády v deštném pralese, plantážové usedlosti, historické vesnice a krajina formovaná vulkanickou činností. Úžasný div světa Lagoa Amelia – zatopený kráter porostlý vrstvou trávy, po které se můžete projít. Ekoturistika na tomto souostroví nabývá svého pravého významu. K tomu všemu magický Princův ostrov je významnou památkou UNESCO a chráněnou oblastí Unesco Biosphere Reserve. Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou destinací, kterou na svých cestách nesmíte minout.

 

Čarovná příroda

 

 Poznávejte

 

Koloniální portugalská historie se na ostrovech promísila s africkými tradicemi a vznikla nezaměnitelná podoba, která si uchovala svůj tradiční ráz s puncem portugalských vlivů. Na ty narazíte nejen ve městech a vesnicích, ale také při výletech. Souostroví nabízí skvělé pěší túry překrásnou krajinou, jejíž sytost barev vám bude připadat neskutečná. Během cesty často narazíte na ukryté pozůstatky portugalského kolonizátorství, jako jsou ruiny kostelů z 15. století. Během portugalské vlády byly Svatý Tomáš a Princův ostrov čokoládovou velmocí, dodnes patří k významným pěstitelům luxusních kakaových bobů a získaly tak přívlastek „čokoládové ostrovy“. Ubytování naleznete v romantických resortech obklopených panenskou přírodou, které budou vaším malým rájem na zemi. Bungalovy v domorodém stylu zapadají do celistvosti přírody, čeká na vás však překvapení v podobě luxusního vybavení. Na jejich soukromé verandě můžete pozorovat úchvatné východy a západy slunce nad nekonečnou vodní masou a popíjet kávu či drink při odpolední siestě.  

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

 

Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou dokonalou destinací pro milovníky potápění a šnorchlování. Ve vodách pozorujte hejna pestrobarevných ryb či majestátní mořské želvy, které – pokud vám bude přát štěstí – můžete z dálky pozorovat při kladení vajec do písku. Chcete-li zůstat v suchu a zároveň objevovat vodní krásy, nechte se svézt kajaku či na domorodé dlabané lodici piroga, nebo se vydejte na rybolov. Díky reklamě na Bacardi světově proslula dokonalá pláž Praia Banana, nad jejíž krásou se budete nejprve rozplývat ze skalní vyhlídky, načež sestoupíte k blankytnému moři po sluncem vyhřátém jemném písku.

Turismem téměř nedotčené ostrovy jsou zárukou čistých pláží, na kterých budete často zcela sami. I proto je souostroví skvělou destinací pro nezapomenutelné líbánky, které prožijete v souladu s romantickou krajinou a dokonalým tropickým počasím. Místní obyvatelé jsou přátelští a plnými doušky si vychutnávají svůj pomalý způsob života, obklopeni nezaměnitelnou ostrovní krásou. Po několika dnech tomuto kouzlu sami propadnete a návrat do zrychlené reality se vám bude zdát jako z jiného světa.

 

Krásné pláže

 

 


Zájezdy destinace Svatý Tomáš

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog