info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Emiráty

DESTINACE Emiráty
Luxusní hotely, vyhřáté moře, velkolepé mrakodrapy, pustá poušť i osmý div světa. Spojené arabské emiráty jsou slibem přepychové dovolené.

 

Objevujte

Sedm Spojených arabských emirátů patří k nejpřepychovějším destinacím na světě. Velkolepá města jsou plná vizionářských staveb, které stojí v kontrastu s pustou pouští, která je divem sama o sobě. Jízda v džípu po písečných dunách rozproudí každému adrenalin, projížďka na velbloudovi a romantický západ slunce zanechají vzpomínky, které nevyblednou. V emirátech vás čeká exotická dovolená s krásnými plážemi s bílým pískem a průzračným mořem, ale i nádech historie a tradic. Tomu korunuje i velkolepost a dynamická atmosféra nejmodernějších měst světa.

Destinace

Abú Dhabí

Ještě před 70 lety to byla rybářská vesnice, dnes patří k nejbohatším městům na světě. Najdete zde nejkrásnější pláž v celých Emirátech – bělostný písek se line na břehu ostrova Saadiyat a mizí v nedohlednu. Ostrovy jsou navzájem propojeny mosty, pokrývají je stinné mangrovníkové porosty, ve kterých se ukrývá exotické ptactvo i chráněné přírodní rezervace. Hlavní město Abú Dhabí a stejnojmenný emirát se pyšní kuriózními atrakcemi, jako je nejrychlejší horská dráha nebo největší zábavní park. Navštívit můžete věhlasné muzeum umění Louvre, nebo zábavní ostrov Yas Island, kde si sami můžete vyzkoušet roli pilota F1. Za návštěvu stojí nádherná bílá mešita šejka Zayeda, starobylé město Al Ain se sterými pevnostmi, oázami a trhem s velbloudy. Alkohol se podává pouze v hotelových barech a restauracích, v obchodech ho nekoupíte.

 

Ajman

Nejmenší emirát, ve kterém se snoubí moderní prvky s historií. Ajman svým návštěvníkům nabídne dlouhé pláže s bílým pískem, čisté a průzračné moře se spoustou exotických vodních živočichů a rostlin k pozorování. Pro milovníky šnorchlování a potápění je Ajman jako stvořený. Oproti ostatním emirátům je Ajman ve vztahu k alkoholu benevolentní. Alkohol zde nakoupíte i v supermarketech a za nejnižší ceny.

 

Dubaj

Dubaj patří k nejluxusnějším destinacím světa. V tomto městě divů byla vybudovaná slavná ostrovní palma, největší fontána na světě, největší obchodní dům světa, nejluxusnější hotel světa Burj al Arab ve tvaru plachetnice, nejvyšší budova na světě Burj Chalifa nebo sjezdovka uprostřed pouště. Alkohol zde koupíte pouze v hotelových barech a restauracích, v obchodech je jeho prodej zakázán.

 

Fujairah

Hornatý emirát Fujairah nabízí celoročně teplé počasí a koupání na písečných plážích ománského zálivu. Fujairah sousedí s Ománem a obklopuje ho pohoří Al Hajar. Výškové budovy zde nenajdete, místní architektura zachovává autenticitu původního osídlení, která se nevymyká ománskému stylu. Prodej alkoholu v obchodech je ve Fujairah zakázán, proto ho seženete jen v hotelích. Za rozumné ceny ho lze pořídit u prodejního okénka v jednom z 3* hotelu, který vám rádi doporučíme.

 

Ras al Khaimah

Klidnější emirát Ras al Khaimah je považovaný za nejkrásnější, co se přírody týče. Překrásné pláže, modré moře, hory i poušť tvoří rozmanitou krajinu tohoto emirátu. Za návštěvu stojí i malebné tradiční vesničky, kde na vás dýchne atmosféra historie a můžete zaslechnout i místní chloubu – tradiční hudbu khaliji. Alkohol je v Ras al Khaimah podáván pouze v hotelech.

 

Umm al Quwain

Umm al Quwain je naprostým opakem nablýskané Dubaje a luxusního Abú Dhabí, jedná se o klidnější emirát, který si uchoval své původní tradice a zvyky. Najdete zde dlouhé, čisté a liduprázdné pláže a řadu zajímavých míst - přírodní rezervaci Seneyah Island, pevnost Umm Al Quwain Fort (známou jako Al Ali Fort), nebo starý rybářský přístav. Alkohol se zde podává pouze v hotelových barech a restauracích.

 

Sharjah

Emirát Sharjah, neboli Šardžá je kulturním centrem a hemží se řadou krásných muzeí, galerií a výstav děl umělců z celého světa. Typická jsou tržiště plná ručně vyráběného zboží. Lákadlem je i oáza Chajd, nebo archeologické vykopávky na území Milaja. Sharjah má také spoustu krásných pláží s bílým pískem a čistým mořem. Dbá se zde na dodržování tradicí i oděvů, zároveň je Sharjah přezdívaný jako „suchý“ emirát, konzumace alkoholu je v celém emirátu zakázaná.


Poznávejte

Na jedné straně pustá poušť, na druhé nejluxusnější stavby světa. Sedm autonomních emirátů patří k nejbohatším státům světa, zároveň se pyšní nejnižší kriminalitou, bohatou historií a odvážnou vizí do budoucna. Místní šejkové vědí, že ropné bohatství není nekonečné, proto chytře investují do turismu. Vznikají tak odvážné vizionářské projekty, jako jsou ostrovy ve tvaru palmy, kterým se přezdívá osmý div světa a jsou vidět i z vesmíru, nebo nejvyšší budova světa Burj Khalifa, ze které je dechberoucí výhled na daleké okolí a při noční procházce Dubají vám učaruje zpívající fontána s mrakodrapem na pozadí. Každý z emirátů skrývá své kouzlo a je jen na vás, zda zvolíte objevování Dubaje a prozkoumáte největší nákupní centrum Dubai Mall s obřím akváriem plným žraloků a rejnoků a kluzištěm, nebo vás na své klidné pláže a krásné moře zláká Ras al Khaimah.

Co si nenechat ujít

Velkolepé stavby

- Burj Al Arab (nejluxusnější hotel světa ve tvaru plachetnice, Dubaj)
- Burj Khalifa (nejvyšší budova světa, Dubaj)
- Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali, Palm Deira (umělé ostrovy ve tvaru palmy, Dubaj)
- The World (umělé ostrovy ve tvaru kontinentů, Dubaj)
- Dubai Mall (největší obchodní centrum světa, Dubaj)
- Al Noor Island (ostrovní zábavní park naproti krásné mešitě, Sharjah)
- Sheikh Zayed Grand Mosque Center (mešita šejka Zayeda, jedna z největších na světě, Abú Dhabí)

Historie

- Al Bidyah (nejstarší mešita v emirátech)
- Al Noor Mosque (mešita, Sharjah)
- Al Ain (starobylé město, Abú Dhabí)

Zábava a zážitky

- Ski Dubai (největší lyžařská hala na světě se sedačkovou lanovkou a umělým sněhem, Dubaj)
- Safari v dunách
- Wild Wadi (aquapark, Dubaj)
- Sandboarding (jízda na snowboardu v poušti na dunách)
- KidZania (dětský svět v nákupním centru Dubai Mall, Dubaj)
- Spice Souk (tradiční trh s kořením, Dubaj)
- Gold Souk (trh se zlatem, Dubaj)
- Yas Island (největší krytý zábavní park na světě, pod který patří proslulý tématický park Ferrari World, Abú Dhabí)


Relaxujte

Spojené arabské emiráty jsou zemí neobyčejných divů, velkolepých staveb a téměř nevyčerpatelných nabídek zábavy i odpočinku. Kromě koupání ve vyhřátém Perském zálivu na bělostných plážích ocení moře i milovníci potápění. Východní pobřeží je totiž rájem vodního života. Podmořská skaliska s korály jsou domovem barevných tropických rybek, potkáte tu ale i mořské želvy nebo žraloky. Zkušenější potápěče lákají k prozkoumání podmořské jeskyně, ve kterých žijí různé druhy žraloků. Návštěvu emirátů si užijí milovníci nakupování, zábavních parků i golfisté, kteří budou na emirátských hřištích jako v sedmém nebi. Svou kvalitou lákají PGA hráče a profesionály, jako je Tiger Woods, Ernie Els či Colin Montgomerie. K doplnění energie ochutnejte tradiční kávu s kardamomem.

 

Skvostná golfová hřiště

 


Zájezdy destinace Emiráty

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog