info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Španělsko

DESTINACE Španělsko


Španělsko je nádherná země plná krás. Není jen o plážích a koupání. Vychutnejte si nádherné památky, skvělé jídlo i přírodní zajímavosti.

 

První zmínky o španělském území se datují od 3. tisíciletí. Původními obyvateli se označují kmeny Iberů a Keltů (tzv. Keltiberové).


Španělsko se rozkládá na 4/5 Pyrenejského (Iberského) poloostrova v jihozápadní Evropě.Je typické svou hornatostí – centrální část je tvořena náhorní plošinou Mesetou (suchou krajinou bez lesů, olemovanou horskými pásmy a rozdělenou Kastilským pohořím), která vyplňuje asi polovinu země a její průměrná nadmořská výška je mezi 600-800m, což ze Španělska dělá hned po Švýcarsku 2. nejhornatější zemí v Evropě.

 

Nejdelší řeka Iberského poloostrova Tajo rozděluje zemi na 2 části - na „zelené Španělsko“ (España verde), které je typické svou hornatostí a zalesněnými plochami, kde často prší, a na „suché Španělsko“ (España seca), které je naopak tvořené spíše nížinami a suchými travnatými planinami s malým množstvím srážek.


Španělsko leží v subtropickém pásu. Na severozápadě převládá podnebí oceánské s mírnými zimami a chladnějšími deštivými léty. Ve španělském vnitrozemí panuje kontinentální podnebí, které je charakteristické mrazivými zimami a horkými léty většinou bez srážek. Během dne a noci dochází k teplotním výkyvům. Na východním a jižním pobřeží panuje přímořské klima s teplými zimami a horkými léty s vysokým počtem slunečných dnů.

 

Hlavou monarchie je Španěly velmi oblíbený král Juan Carlos I. z rodu Bourbónů spolu se svou ženou Sofií. Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

 

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

 

 

 


Zájezdy destinace Španělsko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog