info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Peru

DESTINACE Peru


Peru je země opředená rouškou tajemství s bohatou historií a nádhernou přírodou. Tajuplné království Inků, magická horská jezera a nevysvětlitelné záhady ve vás zanechají jedinečné vzpomínky na celý život.

Objevujte

Přes zasněžené vrcholky And, oázy mezi pouštními dunami, písečné pláže, horská jezera až k deštným pralesům Amazonie se proměňuje nádherná, drsná a rozmanitá peruánská příroda, která ukrývá nespočet přírodního bohatství i magických historických artefaktů. Je libo si při lenošení na pláži nechat omývat nohy Tichým oceánem? Nebo ve vás dříme cestovatelský duch a vydáte se po proudu Amazonky do srdce deštného pralesa, ve kterém švitoří tisíce druhů ptáků? A co teprve legendami opředené horské jezero Titicaca, nebo tajuplná řeka s vroucí vodou, ve které se uvaříte zaživa! Peru je zemí, která svým návštěvníkům nabídne nejen krásu panenské přírody, ale také nezaměnitelnou atmosféru tisícileté historie, která přežívá dodnes. Na rozlehlých horských pláních se místní lidé i přes neutěšené životní podmínky stále usmívají a obhospodařují své zemědělské terasy. Zahlédnout můžete i nejroztomilejší symbol And, kterým jsou huňaté lamy Alpaka. Jejich vlnu využívali již starobylí Inkové, zahřeje totiž i před nepříznivou horskou zimou. Rukodělné výrobky z této vlny si můžete odvézt jako hřejivý a užitečný suvenýr.

Magická příroda


- Titicaca (jezero)
- Huacachina (oáza uprostřed písečných dun)
- Salineras de Maras (terasovitá solná pole)
- Islas Ballestas (ostrovy)
- Geoglyfy Nazca a Pampas de Jumana (tajemné obrazce ve vyprahlé krajině)
- Cañon del Colca (jeden z nejhlubších kaňonů na světě)
- Národní park Manu (památka UNESCO)
- Národní park Huascarán (památka UNESCO)
- Národní park Río Abiseo (památka UNESCO)

Poznávejte


Vyspělé civilizace, které zmizely do neznáma a zanechaly po sobě spektakulární stavby, zahalené v roušce tajemství. K nejznámějším dochovaným pokladům bájné incké říše patří ztracené město Inků Machu Picchu, ukryté na vrcholcích And. Neméně fascinující jsou obrazce na planině Nazca a Pampas de Jumana či mohutné peruánské pyramidy. Právě tyto historické památky jsou opředeny mnoha divokými konspiračními teoriemi. Zda sloužily pyramidy jako přistávací dráha pro vesmírné lodě, či jsou geoglyfy v poušti dílem mimozemšťanů, se asi nikdy nedozvíme. Jisté však je, že při návštěvě těchto míst na vás dýchne nezapomenutelná atmosféra a posvátná úcta k darům minulosti, kterou si navždy ponesete s sebou. Peru však nejsou jen ruiny zaniklých měst, jsou to i vyspělá moderní města, ve kterých se mísí tisíciletá historie od koloniálních staveb po rušná nákupní centra.

Zajímavá místa

- Peruánské pyramidy
- La Rinconada (nejvýše položené město na zemi)
- Machu Picchu (starobylé město Inků, památka UNESCO)
- Město Cuzco (památka UNESCO)
- Město Arequipa (historické centrum je památka UNESCO)
- Hlavní město Lima (historické centrum je památka UNESCO)
- Město Trujillo
- Město Ollantaytambo (dodnes obývané incké město)
- Zříceniny Chavín de Huántar (památka UNESCO)
- Kuélap (rozvaliny citadely)
- Archeologické naleziště Chan Chan (památka UNESCO)
- Posvátné město Caral-Supe (památka UNESCO)
- Qhapac Ñan (andský systém cest, památka UNESCO)

 

Relaxujte


Kouzelné Peru je dokonalým místem pro načerpání energie a regeneraci nejen v přírodě. Nechte se okouzlit přítomným okamžikem, nespěchejte a vychutnejte si každou chvíli. Ať už budete lenošit na sluncem vyhřáté pláži, nebo se vydáte na průzkum do vrcholků And, nudit se rozhodně nebudete. Jste-li milovníci aktivní dovolené, vyzkoušejte třeba let balónem nad inckými památkami, jízdu na koni divokým pralesem, nebo rafting či plavbu na voru, které vám nabídnou jedinečné pohledy na utajená přírodní tajemství. Peru je známé také pro své bujaré festivaly a oslavy, barevné trhy a pestrobarevné oblečení a tradiční kroje místních obyvatel. Vyhlášená je i místní kuchyně plná čerstvých surovin, exotického ovoce a zeleniny, masa a mořských pochoutek. Tradičním pokrmem jsou plněné pirohy empanadas, k těm pro nás exotickým patří morče, které patří ke svátečním pokrmům a nejčastěji se připravuje s bylinkami.

Golfová hřiště

- Country Club de Villa (18 jamek)
- Los Inkas Golf Club (18 jamek)
- Arequipa Golf Club (18 jamek)
- Country Club La Planicie (18 jamek)
- Amazon Golf Course (9 jamek)
- Golf & Country Club de Trujillo (9 jamek)


Zájezdy destinace Peru

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog