info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Omán

DESTINACE Omán
Utajená perla Orientu, země pouště, hor i zelených oáz a bezpečnosti na té nejvyšší úrovni. Sultanát Omán je zemí kontrastů, kde na vás dýchne tradice i luxus.

 

Objevujte 

Krásné čisté moře, pláže táhnoucí se do nekonečna v kontrastu s drsným pohořím Al Hajar a pouštními dunami. Přírodu Ománu si musíte zamilovat – překrásné fjordy, romantické zátoky, jeskyně ve skalnatých masivech, pouštní a horské oázy, prameny a jezírka. Tato země kontrastů je jako poušť, vysoké písečné duny bez života ukrývají oázu plnou vody a zeleně. Zážitek, na který budete dlouho vzpomínat, je jízda na dunách se zastávkou na západ slunce. Poušť vám bude připadat nekonečná a západ slunce tak romantický, až na chvíli zapomenete na veškeré starosti a hektičnost civilizace. Nezapomenutelné jsou i výlety do hor, které jsou překvapivě úrodné, pěstují se tam granátová jablka, nebo vonný kadidlovník, který je klíčovou surovinou pro ty nejluxusnější parfémy. Překrásným místem k navštívení je poloostrov Musandam. Letovisko s romantickým zálivem je obklopeno vysokými horami, díky kterým má toto místo jedinečnou atmosféru exotiky, neporušené přírody a exkluzivity. Silným zážitkem je také výlet za pozorováním velryb a delfínů.

 

Přírodní památky

 

Poznávejte

Omán je doslova truhlicí s pokladem, ukrytou v Orientu. Je nejbezpečnější zemí světa, ve které si místní obyvatelé ani nezamykají auta. Starobylost a historie na vás dýchne téměř v každém městě. Zdejší architektura se sousedním emirátům nepodobá, naopak si udržuje tradiční orientální vzhled. Auru tajuplnosti objevíte při návštěvě opuštěných vesnic Wadi Ghul nebo Miscat Al Abriyeen, ze kterých se lidé odstěhovali za pohodlnějším životem v nížinách. Krásné je také hlavní město Muscat, kterému se přezdívá sultánovo město. Je plné tajemných pevností, muzeí, ale i krásných, i když frekventovaných pláží. Za návštěvu stojí trhy, na které narazíte téměř v každém městě. Cenovky tu ale nehledejte, smlouvání je nepsaným pravidlem.

 

Co si nenechat ujít

 

Krásné destinace

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

Už při příjezdu do Ománu ucítíte atmosféru, kterou jste ještě nikde jinde nezažili. V celé zemi je díky přísným trestům prakticky nulová kriminalita a Omán se tak pyšní jako nejbezpečnější světová destinace. Místní obyvatelé jsou velmi milí a přátelští, proto vás bude po celou dobu pobytu provázet atmosféra klidu, úsměvů a bezpečí. Teploty jsou téměř po celý rok příjemné na koupání a relax na pláži. Když se vydáte na pěší túru do hor, můžete narazit na ukrytá jezírka s křišťálově čistou vodou i vodopády. Podmořský život slibuje krásný zážitek milovníkům potápění. Omán je příznivý i pro golfisty, pyšní se krásnými golfovými hřišti s certifikací PGA, šťavnatou zelení a krásným prostředím, ale i raritním pouštním designem. K tomu patří i vyhlášená ománská kuchyně plná čerstvých pochutin, včetně tradiční chlebové placky rukhal.

 

Golfová hřiště


Zájezdy destinace Omán

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog