info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Norsko

DESTINACE Norsko
Norsko je překrásná země na severu ukrývající nedotčenou a jestě panenskou krajinu fjordů a hor. Kolmé stěny hor padajících do vod Norského moře doslova berou dech a lákají k návštěvě především milovníky přírody a turistiky.
 

Fjord je geologický útvar, který vzniknul zaplacením hlubokých údolí mořskou vodou v důsledku ustupováni ledovců a zvedání holadiny oceánu.  Fjordy můžeme vidět například i v Patagonii, na Novém Zélandu či v Severní Americe při pacifickém pobřeží.

 

​Norsko leží v západní části Skandinávského polostrova. Zemi omývá Atlantický a Severní ledový oceán, Norské moře, Barentsovo a Severní moře. Celé území je impozantní a velkolepé a jeho přírodní scenérie patří v Evropě k těm nejkrásnějším a nejobdivuhodnějším .Od Skagerraku – mohutného průlivu , který odděluje Norsko od Dánska- se Norsko táhne daleko na sever a jako úzký pás lemuje pobřeží Atlantického oceánu , dále norské území pokračuje nahoru, přetíná polární kruh a sahá až k pobřeží Barentsova moře a dále k severní ruské hranici.

 

Podnebí Norska ovlivňují dva základní faktory : poloha na severu Evropy, z části za polárním kruhem, a poloha na západním okraji Eurásie při pobřeží Atlantického Oceánu . Podnebí je vzhledem na polohu mírně teplé , hlavně na západním, jižním pobřeží Norska, s chladnějším deštivým létem a mírnou zimou . Na pobřeží je oceánské podnebí, směrem do vnitrozemí se projeví kontinentální , které je charakteristické výkyvmi teplot, v zimě je velmi chladno a v létě velmi teplo
Najteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Nejchladnějšími jsou leden a únor. V létě tady trvá několik dní polárny den a v zimě pár dní polární noc. Déšť se tady vyskytuje počas celého roku, v zimě často sněží.

 

Počet obyvatel je 4 400 000 .Významná a velká města jsou Oslo ( hlavní město, 459 000 obyvatel , přístav Bergen a dále Trondheim a Stavanger. Norsko je hospodářsky na vysoké úrovni. Podle množství přepraveného zboží se řadí mezi prvních 10 námořních mocností. Je taky vedoucí zemí v Evropě v rybolovu . Vylovené ryby se zpracovávají přímo na moři v plovoucich továrnách. Významná je těžba ropy a zemního plynu na dně Severního moře , která přináší polovinu příjmů země.

 

Norové nepatří zrovna ke státům s celosvětově známou kuchyňí , ale můžete ochutnat některé nezvyčajní jídla, jako například steak ze soba, losa , tuleně nebo velryby a také různé mořské potvůrky.

 


Zájezdy destinace Norsko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog