info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Mozambik

DESTINACE Mozambik
Kilometry pláží s bílým pískem, liduprázdné panenské ostrovy a souostroví, divoké safari a úchvatný podmořský život. Mosambik je zapomenutá africká perla, která se rodí z popela.Objevujte

Mosambik je africký klenot, který byl až donedávna nedotčený turistickým ruchem. Teprve teď začínají milovníci cestování objevovat hojné krásy rozmanité přírody. Najdete zde všechno – tropické pláže, písečné duny, jezera, savany, pralesy, močály i vysoké hory, to vše pod rouškou celoročního léta. Romantické ostrovy při odlivu odhalují kilometry hebkého písku pozvolna přecházejícího do moře, kde se stírají hranice mezi nebem a zemí. Rozlehlé národní parky a přírodní rezervace jsou domovem mnoha divokých zvířat. Místní velmi dbají o jejich ochranu a zachování pravé divočiny, proto je safari v Mosambiku právem označováno jako jedno z nejkrásnějších. Ve volné přírodě potkáte stáda slonů, lvy, zebry, antilopy, krokodýly, hrochy, orly i ladné plameňáky.


Čarovná příroda

- Jezero Malawi
- Botanické zahrady Tunduru (Maputo)
- Monte Binga (nejvyšší hora Mosambiku)
- Mount Namuli (druhá nejvyšší hora Mosambiku)

 

Národní parky a přírodní rezervace


- Národní park Bazaruto Archipelago
- Národní park Quirimbas (pevninský a ostrovní park)
- Great Limpopo Transfrontier Park (přeshraniční park)
- Lubombo Transfrontier Conservation Area (přeshraniční park)
- Chimanimani Transfrontier Park (přeshraniční park)
- Národní park Gorongosa
- Přírodní rezervace Niassa


Poznávejte

Mosambik je zemí mnoha kultur a etnik a dodnes uchovává své krásné tradice a domorodou kulturu. Přírodní krásy jsou dominantou celé země - nádherná panoramata vysokých hor, v jejichž nížinách se do dálky rozléhají čajové plantáže, vytvářejí s kontrastem azurového moře skvostné pohledy. Rychle rostoucí hlavní město Maputo je přezdívané jako „město akácií“ – ulice jsou lemované korunami košatých stromů. Moderna se tu snoubí s památkami z dob portugalských mořeplavců a kolonizátorů. Z místních trhů si můžete odvézt tradiční košíkářské výrobky, barevné sarongy, výrobky z kůže, ze dřeva či keramiku. Pozůstatky historie jsou dochované na ostrově Mosambik, který je také jedinou památkou UNESCO v zemi. Za návštěvu stojí terakotový palác Palácio de Sao Paulo, který dnes slouží jako muzeum, kaple Nossa Senhora de Baluarte, pevnost San Sebastiao a bílý kostel San Antonio. Pobřeží lemují tradiční rybářské vesnice a plachetnice pohupující se na vlnách.

 


Zajímavá místa

- Hlavní město Maputo
- Ponte Maputo Catembe (nejdelší visutý most v Africe, Maputo)
- Vlakové nádraží (7. nejkrásnější nádraží na světě, Maputo)
- Mercado Central de Maputo (stará tržnice, Maputo)
- Město Gurue
- Ponte Maputo Catembe (nejdelší visutý most v Africe)
- Ostrov Mosambik (památka UNESCO)
- Koloniální město Quelimane

 

Magické destinace

- Souostroví Bazaruto
- Inhambane
- Ostrov Benguerra
- Pemba
- Souostroví Quirimbas
- Ostrov Inhaca


Relaxujte

Je libo houpání se na vlnách vyhřátého oceánu, chytání bronzu na klidných plážích a odpočinek v houpacích sítích pod kokosovou palmou? Mosambik je rájem přítomného okamžiku, pomalé tempo života vás donutí se na chvíli zastavit a jen být. Místní lidé jsou velmi pohostinní a přátelští, rádi se s vámi dají do řeči, i když nebudou mluvit stejným jazykem. Pro svou turistickou nedotčenost a rozlehlé chráněné parky se daří udržet přírodní a čisté prostředí nejen pro život na souši, ale také pod vodní hladinou. Právě bohatý podmořský život je atraktivním lákadlem pro potápění a šnorchlování. Pozorovat můžete žraloky, mořské želvy, velryby, ale také vzácné dugongy, keporkaky (plejtvák dlouhoploutvý), manty, barakudy a marlíny. K nejkrásnějším zážitkům, kterými můžete zakončit celodenní objevování této nádherné země, patří vynikající večeře při západu slunce na pláži. K tradičním delikatesám patří omáčka Matapa z listů cassavy a burských oříšků, která se podává s kukuřičnou kaší či chlebem. Pochutnáte si také na čerstvých rybách a mořských plodech, ančovičkách, sardinkách, mečounech, barakudách, tuňácích, krevetách či langustách. Na jejich lahodnou chuť budete ještě dlouho vzpomínat.


Krásné pláže

- Pláž Mecufi Bay
- Záliv Baía de Maputo

 

Golfová hřiště

- Maputo Golf Course (9 jamek)
- Beira Golf Club (9 jamek)


Zájezdy destinace Mozambik

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog