info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Mauritius

DESTINACE Mauritius


Nejkrásnější z klenotů indického oceánu, království podmořského života a cestovatelská lahůdka plná lákadel, chutí a nezapomenutelných zážitků. Mauricius je tropický ráj, který vám učaruje. Vnitrozemí je hornaté a porostlé bujnou vegetací. Pobřeží s nádhernými plážemi je lemováno korálovými útesy.
 

OBJEVUJTE

Nádherné pláže, tyrkysové laguny, příroda plná sytých barev, tropických vůní i chutí jsou jen špičkou ledovce. Mauricius je právem označován jako jeden z nejkrásnějších ostrovů Indického oceánu. Lemuje ho korálový útes, který je domovem mnoha barevných rybek a mořských tvorů a je proto dokonalý pro pozorování podmořského života. Zároveň chrání před vlnami a tvoří tak překrásné tyrkysové laguny na koupání. Mauricius je domovem mnoha exotických zvířat, která jinde na světě neuvidíte. Bohužel má však krásná příroda smutný příběh. Mnoho endemických zvířat již vyhynulo, o záchranu přeživších se starají lidé i velké organizace. Nejznámější z vyhynulých je nemotorný pták Dodo. Ohrožené druhy nalezneme i v rostlinné říši. Na ostrově roste přes 300 endemických rostlin, velké množství je na pokraji vyhynutí. Příkladem je černý eben, který rostl pouze na Mauruciu a lidskou rukou byl vyhuben. I přesto si Mauricijská příroda stále uchovává své nezaměnitelné kouzlo.

 

Lákavé destinace

 

POZNÁVEJTE

Mauricius je ostrov plný zážitků a nudit se tu rozhodně nebudete. Velmi široká nabídka výletů, kuriózních aktivit i sportů nadchne úplně každého. Kromě nádherné obklopující přírody vás potěší i rozmanitá kultura. Multikulturní Mauricius se hemží barvami a rozličná náboženství a menšiny jsou důkazem, že lze žít ve vzájemné úctě a harmonii. Vedle sebe uvidíte křesťanský kostel, hinduistický chrám i islámskou mešitu. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a tolerantní, rádi se baví a oslavují. Každé etnikum slaví řadu vlastních svátků, proto se oslavy konají téměř každý měsíc. Za návštěvu rozhodně stojí nádherně zdobené hinduistické chrámy, na které narazíte téměř na každém kroku.

 

Co si nenechat ujít

 

Vodní dobrodružství

 

Výlety po ostrově

 

Dobrodružství v přírodě

 

RELAXUJTE

Mauricius nabízí od každého něco, proto potěší jak milovníky pláží, tak ty, kteří dovolenou rádi doplní aktivním odpočinkem. Bělostné pláže sice lemují téměř celý ostrov, ale ne všechny jsou koupací. Na pobřeží se setkáte s mělkou vodou i korály, kde nelze plavat, ale tomu lze předejít výběrem správné destinace i hotelu. Na ostrově vás přivítají usměvaví a přátelští obyvatelé a peněženku potěší možnosti levných nákupů. Kvalita služeb však zůstává vysoká. Na své si přijdou milovníci aktivní dovolené a vodních sportů. Zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat, je rybolov. Mauricius je rájem i pro golfisty. Na sedmi hřištích si můžete zahrát po celý rok a utéct tak před českou zimou. Díky krásné krajině, které korunují vulkanické skály, tropické stromy a romantické zátoky, nebudete vědět, co dřív – sledovat letící míček, nebo se kochat uchvacujícím panoramatem. Denně váš mlsný jazýček potěší místní kuchyně, ve které se snoubí kreolské, africké, indické, čínské a francouzské prvky. Kuchyni kralují čerstvé ryby a mořské plody, zelenina a voňavé koření. Jako v ráji se budou cítit milovníci tropického ovoce. Romantický Mauricius se pro mnoho párů stal symbolem jejich lásky, je totiž oblíbenou destinací i pro svatby.

 

Nejkrásnější koupací pláže

 

Skvostná golfová hřiště

 

 

 

 


Zájezdy destinace Mauritius

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog