info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Madeira

DESTINACE Madeira


Ostrov věčného jara plný rozkvetlých květin, nekonečných oslav a lahodného vína. Madeira je čarovný ostrov s nádhernou přírodou a celoročně krásným počasím.

 

OBJEVUJTE

Neustále kvetoucí Maderia je právem přezdívaná jako květinový ostrov. Nad množstvím květin budete žasnout jak ve volné přírodě, tak v krásně upravených parcích a botanických zahradách. Barevný ráj tvoří nádherné orchideje, lilie, magnolie, azalky, majestátní přes 2000 let staré palmy dracény, vavříny a nespočet dalších druhů rostlin. Uchvacující je i divoká příroda, které korunuje prales Laurisilva, vavřínový les plný endemických druhů zvířat i rostlin, který je součástí světového dědictví UNESCO. Milovníkům pěší turistiky se rozbuší srdce, jakmile zaslechnou slovo leváda. Levády tvoří dokonalý zavlažovací systém, který odvádí vodu úzkými kanály z horských jezer a pramenů deštivější severní části ostrova na jižní plantáže. Tyto kanály – levády lemují celý ostrov a díky chodníčkům tvoří nádherné pěší trasy do nitra madeirské přírody. Za návštěvu stojí i nejvyšší vrcholy ostrova Pico Ruivo a Pico do Arieiro. Vystoupáte nad mraky a nabídne se vám nezapomenutelný výhled na ostrov i oceán.

 

Krásné zahrady a parky

 

 

Zajímavá místa

 

Poznávejte

Usměvaví a příjemní madeiřané si život na nádherném ostrově opravdu užívají. Oslavy, svátky, festivaly a slavnosti probíhají téměř po celý rok. Mezi nejznámější patří květinové slavnosti a karneval, k oblíbeným oslavám patří ty, které slaví přírodu. Bujaré veselí v ulicích zažijete při slavnostech citrónu, cibule, třešní, banánů či kaštanů. Madeira si kromě krásné přírody uchovala i starobylý nádech. Milovníci historie by neměli minout hlavní město Fnchal - malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou, dominantním kostelem a atrakcí, kterou jinde neuvidíte – jízda na saních. Opálení Carreiros v bílém vás od funchalského kostela Igreja de Nossa Senhora obratně provezou úzkými uličkami na speciálních saních, upravených na jízdu po silnici. Carreiros je prestižní povolání, které se předává z otce na syna.

 

Co si nenechat ujít

 

 

Svátky a festivaly

 

 

RELAXUJTE

Madeirské moře je krásné, čisté a díky Golfskému proudu také celoročně vyhřáté, ale Madeira není klasickou plážovou destinací. Na ostrově je jen několik písečných a oblázkových pláží. Pro vstup do moře jsou u hotelů vybudovaná mola, osvěžit se můžete v bazénech nebo ve vyhlášených lávových jezírkách. Golfisté si mohou zahrát na dvou krásných hřištích s dechberoucími výhledy na oceán. Kvalitu golfových hřišť dokazuje i každoročně pořádaný turnaj PGA European Tour. Uchvacující je i mořské dno. Průzračné vody atlantského oceánu se hemží barevnými rybami, v blízkosti ostrova klidně plavou vodní želvy, delfíni i majestátní velryby. Ostrovní podmínky jsou ideální pro milovníky potápění, šnorchlování, rybaření nebo třeba paraglidingu. Po aktivním odpočinku nezapomeňte doplnit energii a ochutnat výtečnou madeirskou kuchyni. Na Madeiře najdete spoustu lokálních restaurací s milým personálem a výbornou kuchyní, plnou čerstvých ryb, mořských plodů a zeleniny. Kulinářskou lahůdkou je třeba ryba s grilovaným banánem, pýchou sladké kuchyně je medový koláč, který si díky dlouhé trvanlivosti můžete odvézt i s sebou. K tomu ochutnejte také vyhlášené madeirské víno.

 

Místa na koupání

 

 

Okouzlující destinace

 

 

Golfová hřiště

 

 

 

 


Zájezdy destinace Madeira

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog