info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Katar

DESTINACE Katar
Bohatá perla Orientu vonící kořením a sladkou šíšou, futuristická metropole i pustá poušť s ukrytou oázou. Katar je fascinující zemí plnou kontrastů s vůní pravé arabské kultury.

 

Objevujte

 

Katar je svěží destinací, která není přehlcená davy turistů, ale přesto nabízí široké spektrum zábavy, historie, luxusu a odpočinku. Nezapomenutelným zážitkem je výlet do pouště a jízda v džípu na písečných dunách, při které si na vlastní kůži vyzkoušíte zákon gravitace a přitažlivost zemské síly. Uprostřed pouště se ukrývá jedno z nejmagičtějších míst na zemi – vnitrozemí moře Khawr al Udayd. Rozlehlá laguna vám učaruje svou jedinečností, romantickou krásou, opuštěností a čistotou. Kolem průzračných vod se rozléhá vlastní ekosystém, ve kterém nalezlo své útočiště plno vzácných živočišných druhů, jako jsou želvy, gazely či ptáci. Zahlédnout můžete i plaché vodní savce dugongy.

 

Magická příroda

 

 

Poznávejte

 

Nuda je tím posledním, co vás v Kataru čeká. Památky a starobylá orientální historie, supermoderní mrakodrapy i velkolepá futuristická architektura vás nenechají na pochybách o tom, že je Katar zemí, která má co nabídnout. Díky ropnému bohatství a velkým zásobám zemního plynu totiž patří k nejbohatším zemím světa. Na rozvoji měst a neustále se zvyšující kvalitě života je to opravdu znát. Hlavní město Dauhá je nejlepší ukázkou metropole budoucnosti, v jejímž centru do nebe šplhají impozantní výškové budovy a po sinicích se prohánějí luxusní automobily. Nenechte si ujít tradiční tržiště Souq Waqif plné ořechů, čerstvých datlí, fíků a dalších exotických pochoutek, kde na vás dýchne orientální atmosféra a v nose zašimrá sladká vůně vodních dýmek. Fascinující podívanou jsou také umělé ostrovy s luxusní čtvrtí The Pearl-Qatar. Fantastickým projektem ve výstavbě je budova ministerstva zemědělství - mrakodrap ve tvaru kaktusu. K historickým památkám, které byste neměli minout, patří starobylá pevnost Al-Zubarah, která je chráněným kulturním dědictvím UNESCO.

 

Zajímavá místa

 

 

Relaxujte

 

Katar je proslulý skvělými nákupy a perfektními službami na vynikající úrovni. V hlavním městě Dauhá byste neměli vynechat zábavní městský park Aspire Park, který je zábavou doslova nabitý. Příjemné zchlazení zažijete v ledovém parku s kluzištěm Gondolania, můžete si zahrát laser game, projet se na motokárách či si užít romantickou plavbu gondolou mezi obchody Villaggio Mal, které připomínají italské Benátky. Zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat, je plavba na tradiční loďce Dhow, která dříve sloužila lovcům perel, rybářům a obchodníkům. Při procházení ulicemi se vám určitě poštěstí potkat místní obyvatele při venčení svých nevšedních mazlíčků – Katařané milují sokoly a velmi často se s nimi venku procházejí. Krásné exempláře těchto dravců si můžete prohlédnout na tržišti sokolů Falcon Souq. Nezapomeňte si během dovolené také odpočinout na hotelových plážích či si udělat výlet na soukromý ostrov Banana Island. Katar nabízí také luxusní golf na perfektně střižených trávnících.

 

Krásné pláže

 

Golfová hřiště


Zájezdy destinace Katar

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog