info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Izrael

DESTINACE Izrael


Starobylá kolébka lidské civilizace plná uchvacující historie, magické přírody a nezapomenutelného kulturního dědictví. Návštěva Izraele je silným zážitkem na celý život.

 

Objevujte

Izrael je zemí plnou protikladů, bohaté kultury a nekonečného poznávání. Utvářely se zde základy moderní civilizace, a proto svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství kulturních památek a zajímavostí. Vyhledávanou přírodní kuriozitou je jedno nejslanějších jezer světa Mrtvé moře, které má díky své vysoké hladině salinity léčivé účinky pro tělo i mysl. Nechte se nadnášet slanou vodou, a zatímco bude vaše tělo přijímat léčivé účinky, dovolte na chvíli odpočinout i své hlavě. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva Negevské pouště. Při jejím průjezdu se budete cítit jako v měsíční krajině. Hřmící vodopády a křišťálově průzračná jezírka uprostřed džungle byste v Izraeli asi nečekali, o to víc vás překvapí přírodní oblast Banias, která si uchovala svou panenskou krásu.

 

Magická příroda

 

Poznávejte

Návštěva Izraele ve vás zanechá velmi silný zážitek. Na ulicích se mísí mnoho kultur a celá země slaví spoustu náboženských svátků a zvyků. Setkat se můžete se svátkem šabat, který trvá od pátečního západu slunce a končí v sobotu večer. Tato doba je vyhrazena pro modlitby a během ní se nepracuje, v tento den nefunguje ani hromadná doprava. Při své cestě byste neměli vynechat moderní velkoměsto Tel Aviv, které nabízí koupání v teplém moři, noční život, kavárny a restaurace, ale také spoustu kultury. Milovníci architektury mají možnost vidět unikátní městskou část zvanou Bílé město, která je vystavěná podle školy Bauhaus a tvoří největší seskupení tohoto slohu na světě. Ojedinělou zastávkou, kterou si při návštěvě Izraele nemůžete nechat ujít, je svaté židovské město Jeruzalém. Ve chvíli, kdy projdete starobylou Jaffskou bránou do srdce Jeruzaléma a ocitnete se v jednom z nejstarších měst na světě, vás zaplaví vlna posvátné úcty. Z každého koutu sálá několikatisíciletá historie a při zkoumání města vás nohy zanesou i k nejposvátnějšímu místu židovské kultury, kterým je Zeď nářků. I vy zde můžete na chvíli v tichu postát, vyslovit svou modlitbu, či ji na papírovém lístku vsunout mezi kameny, ze kterých je zeď postavená. Nedaleko Jeruzaléma můžete navštívit i město, ve kterém se zrodily Vánoce a údajně narodil Ježíš Kristus – Betlém.   

 

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

Izrael je destinací, která nabízí něco pro každého. Odpočinete si na slunných plážích Středozemního a Rudého moře, která nabízejí i bohatý podmořský život, který uchvátí každého milovníka potápění a šnorchlování. Ideální potápěčskou destinací je Coral Beach Nature Reserve u města Eljat. Pod vodní hladinou se line korálový pás plný barevných rybek a vodních živočichů. Pro odvážlivce ukrývá moře vrak raketové lodě Satil, vrak staré rybářské lodě Shira a ztroskotanou italskou ponorku Nitzan z 2. světové války. Přírodní potápěčské krásy najdete v podmořských jeskyních The Grottos a podvodním archeologickém parku ve městě Caesarea. Po celodenním poznávání starobylé kultury se posilněte výbornou izraelskou kuchyní, ve které se mísí středoevropské a orientální styly. Ochutnejte tradiční falafel, hummus, šawarma, arabský chléb, chalvu, baklavu a vynikající ořechy, olivy a čerstvé datle. Osvěží vás džus z granátového jablka a večer si vychutnejte sklenku lokálního vína. Nenechte si ujít návštěvu místních trhů, které vynikají omamně vonícím kořením a nabízení pochoutky jako je kurkuma, kari nebo izraelský zátar.

 

 


Zájezdy destinace Izrael

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog