info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Indie

DESTINACE Indie


Neobyčejná země kontrastů, barev, voňavého koření, osvěžujících čajů a lahodné kávy. Indie je světadílem nekonečných možností, luxusu i duchovního poznání.

 

Objevujte

 

Indie je neobyčejnou zemí nepřeberného množství zážitků, kultury a rozmanité přírody. Dovolená vás provede od bělostných pláží přes majestátná pohoří po úrodné nížiny, kterými se klikatí posvátná řeka Ganga. Už dávno nepatří Indie jen batůžkářům hledajícím vlastní já, právě naopak. Cestovatelům učarovala její barevnost, odlišnost, pestrá historie i pořádná dávka luxusu a monumentálních staveb. Indická příroda je rozmanitá jako země sama. Zavede vás do pouště a písečných dun, které zdoláte na hřbetu velblouda, do šťavnatého vnitrozemí, džunglí, ale i vrcholků do nebe se tyčících hor, v jejichž úpatí roste lahodný čaj a smyslná káva. Kdo by neznal slavný čaj Darjeeling, pojmenovaný po horské oblasti, ve které roste. Do stejnojmenného města si můžete udělat výlet parním vláčkem a obdivovat neuvěřitelnou krásu Himalájí. Indie je domovem mnoha exotických zvířat, v divočině můžete potkat ohrožené druhy, jako je slon indický nebo tygr bengálský.

 

Čarovná příroda

Poznávejte

Rozmanitá architektura a historie, sahající hluboko do minulosti, obestírá Indii jako melancholický nádech uplynulého dne. Indie je kolébkou nejstarších civilizací a místem zrození čtyř světových náboženství – hinduismu, buddhismu, džinismu a sikhismu. Po celé zemi naleznete dokonce 38 památek UNESCO. K těm nejznámějším patří největší legendární dílo ve znamení lásky Tádž Mahal. Tento sedmý div světa nechal císař postavit na počest své zesnulé manželky. Mezi památky světového dědictví patří i nádherné město Jaipur, které je proslavené stavbami z růžového kamene, jeho unikátní observatoř Jantar Mantar a mnoho dalších úžasných staveb - legendami opředené chrámy, paláce a pevnosti. V Indii vás ohromí styl života a především svobodné vyznání a vzájemná laskavá tolerance. Vedle sebe najdeme islámské mešity, hinduistické chrámy, buddhistické stúpi, džinistické chrámy i křesťanské kostely. Ze všech míst sálá silná energie, která vás prostoupí a pokud budete připraveni, projdete vlastní osobní proměnou.

 

Co si nenechat ujít

 

Krásná města

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

Indie je světadílem kontrastů a hlavně života. Každý den můžete narazit na atraktivní hudební, taneční a folklórní představení. Je libo rafting, plachtění, trekking, nebo pouštní safari? Možnosti v Indii jsou skoro neomezené a nevyčerpatelné. Od bělostných pláží a koupání v oceánu, přes návštěvu historických svatých měst, horská střediska, až po klidné meditace a lekce jógy. Kde jinde se ponořit do hlubin sebepoznání, nebo vyzkoušet toto tělesné i duševní cvičení poprvé v životě? Pokud toužíte po dlouhých písčitých plážích a azurovém moři, pak zamiřte do oblasti Kerala, kde vás čeká písek, slunce, kokosové palmy a vynikající kuchyně. Tu nejkrásnější vyhlášenou pláž naleznete v indickém státě Goa, jmenuje se Agonda a na první pohled vám učaruje svým malebným vzhledem, čistou vodou a palmovými háji. Na své si přijdou i vášnivý golfisté. Přes 140 golfových hřišť v čele s The Royal Calcutta Golf Club, které je nejstarším golfovým hřištěm za hranicemi Velké Británie. Golfová hřiště lemuje krásná příroda, historické památky, potkáte na nich volně pobíhající pávy a ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet hru ve výšce 2980 metrů nad mořem. Po celém dni vám dozajista vyhládne – světově proslulá indická kuchyně plná vůní, kari a čerstvé zeleniny bude k dovršení dokonalého zážitku to pravé.

 

Krásné pláže

 

Okouzlující destinace

 

Golfová hřiště


Zájezdy destinace Indie

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog