info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Galapágy

Jednou z největších perel Ekvádoru je souostroví Galapágy. Ostrovy zrozené z ohně a lávy. Místo, kde se zastavil čas a příroda zůstala stejná a přece tak odlišná.

 

Na ostrovech vás přivítají podivní ještěři, obrovské želvy, modronozí terejové nebo vyhřívající se tuleni. Pod vodou zase spatříte hejna žraloků galapážských, manty nebo dovádějící tučňáky. Galapágy jsou jednoznačně unikátním místem, takovým, kterých již na naší planetě mnoho není. Poznat Galapágy při několikadenní plavbě mezi ostrovy je životní zážitek a zkušenost.

 

Galapágy se nacházejí po obou stranách rovníku. Ten přetíná severní část největšího ostrova Isabela. Souostroví má rozlohu 7 844 km² a tvoří jednu z ekvádorských provincií. Hlavní město je Puerto Baquerizo Moreno na ostrově San Cristóbal. Galapágy jsou velmi řídce osídleny, celkový počet obyvatel je asi 31 tisíc. Nejlidnatějším městem je Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz se zhruba 10 000 obyvateli.

 

Souostroví je tvořené z kuželů mladých sopek. Některé jsou činné dodnes. Na největším ostrově Isabela se nachází i nejvyšší hora souostroví, sopka Wolf s 1 707 m n. m. Jejím kráterem prochází rovník. Ostrovy mají většinou suché klima. Mají černý povrch z lávových skal. Částečně zalesněné jsou pouze vrcholy sopek. První ostrovy Galapág byly vytvořeny z čedičové lávy při podmořských erupcích, přibližně před 5,5 miliony let. Podle nejnovějších poznatků se ostrovy každým rokem vzdalují od pevninského Ekvádoru 7 cm.

 

Nejznámější jsou ostrovy Isabela, San Cristóbal, Santiago, Santa María a Santa Cruz.


Zájezdy destinace Galapágy

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog