info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Fiji

DESTINACE Fiji


Rajská zahrada uprostřed Tichého oceánu, ostrov snů, kde žijí nejšťastnější lidé na světě. Nádherné ostrovy Fidži vás očarují na první pohled.

Objevujte

Příroda na Fidži vám svou krásou a čistotou doslova vezme dech. Kilometry bělostných pláží, lemovaných kokosovými palmami, průzračně čisté moře, ve kterém se to hemží stovkami barevných rybek, které našly útočiště v přilehlých korálech. Potápění a šnorchlování je velkým lákadlem – pod vodní hladinou se prohánějí vodní želvy, delfíni, rejnoci i různé druhy žraloků. Zahlédnout můžete i krásné mořské hvězdice a další podvodní tvory. Některé ostrůvky vykukují z moře pouze při odlivu – písečné duny pravidelně tají svá tajemství pod mořskou hladinou. S odlivem však odkrývají doslovnou Atlantidu podvodního světa. Na souši a ve vnitrozemí soupeří příroda s krásami oceánu – zurčící vodopády, čisté pralesy nebo stovky druhů vonících orchidejí. Rajské fidžijské ostrovy budete milovat od prvního pohledu.

 

Čarovná příroda

 

Poznávejte

Fidži, někdy také jako Fiji nebo celým názvem Republika Fidžijských ostrovů, tvoří panenské ostrovy a ostrůvky s nádhernými plážemi, které svítí jako perly v oceánu. Každý z ostrovů má své kouzlo a navzájem se svou krásou doslova předhánějí. Však se tu také natáčela řada filmů, třeba Trosečník s Tomem Hanksem, který proslavil neobydlený ostrov Modriki. Nejlepší je proto nezakotvit pouze na jednom místě, ale ostrovy zkombinovat a procestovat. Všude vás přivítají milí obyvatelé, kteří o vás budou s úsměvem a laskavostí pečovat. Svou pohostinností předčí všechny ostatní, rádi vám se vším pomohou a poradí, nebo si jen tak popovídají o tom, co jste na ostrovech zažili a viděli. Za návštěvu stojí jak místní památky, tak čistá a neposkvrněná příroda, na kterou jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. Pozoruhodné jsou také místní rituály, třeba obřadná příprava a pití tradičního nápoje kava-kava, který se vyrábí z kořene tichomořského pepřovníku a pomáhá proti bolestem hlavy, podporuje trávení a slibuje uklidňující účinky.

 

Co si nenechat ujít

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

Říká se, že na Fidži žijí nejšťastnější obyvatelé světa. Proto není lepší nápad, než na hodinkách nařídit „fidžijský čas“ a všechno ostatní hodit za hlavu. V usměvavých tvářích místních obyvatel žádný stres, shon nebo spěch nenajdete. Možná právě v tom tkví tajemství šťastného života. Fidži je minimálně ke šťastné dovolené jako dělané. Relaxovat můžete na nádherných plážích, které omývá čisté moře, aktivně při šnorchlování, rybaření, surfování a dalších vodních sportech, nebo na souši při výletech do vnitrozemí či na golf. Právě golf na Fidži patří k velkolepým zážitkům. Bujná tropická vegetace slibuje perfektně střižené greeny, krásnou přírodu a scenérie hor i mořské hladiny. Zažít můžete jedinečnou hru uprostřed kokosové plantáže, nebo v místech vyhaslého vulkánu. Nezapomenutelným zážitkem je i plavba po ostrovech na luxusní zaoceánské lodi, na které nechybí ani bazén se sladkou vodou.

 

Nejkrásnější pláže

 

Okouzlující destinace

 

Golfová hřiště


Zájezdy destinace Fiji

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog