info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Egypt

DESTINACE Egypt
Země opředená tajemstvím faraonů, pouštní fata morgana v podobě oáz plných života, průzračné moře, magická historie a luxusní golf. Egypt musíte zažít.

 

Objevujte

Na první pohled vypadá Egypt jako nehostinné místo. Krajinu tvoří největší poušť světa Sahara, kterou obývají pouštní lišky fenci, ještěrky, šakali, hyeny a hadi. Majestátním zástupcem této živočišné říše je kobra královská, opředená orientálními bájemi. Za dunami navátého písku se tyčí hory. Právě horké pouště ukrývají ty nejkrásnější poklady. Dva divy přírody leží hned vedle sebe - Černá a Bílá poušť. Tmavé kameny Černé pouště působí tajemně, světlé vápencové kameny Bílé pouště mají magický nádech, pro který je je toto místo označováno jako nejkrásnější z celého Egypta. Předěl mezi pouštěmi tvoří Krystalová hora, která se už z dálky třpytí. Téměř jako fata morgana jsou životem bující pouštní oázy lemované palmami, které navzájem propojuje dlouhá silnice. Egypt se pyšní sice jedinou, ale zato druhou nejdelší řekou světa Nil, jehož nížiny jsou plné života. Pěstuje se zde ovoce i zelenina, cukrová třtina a vyhlášená egyptská bavlna.  

 

Magická příroda

 

Poznávejte

Starověký Egypt proslavila vyspělá civilizace, jejíž pokročilost a rozlehlost nám dnes ukazují fantastické památky. Vláda faraonů, magické sfingy, mohutné chrámy, pouštní pevnosti, Údolí Králů či pyramidy, které patří k sedmi divům světa, jsou jen výčtem bohaté egyptské kultury. Zástupcem moderního Egypta je fascinující hlavní město Káhira, nejlidnatější město celé Afriky. Rozléhá se po březích Nilu a je zvaná také jako Matka světa. V rušných ulicích na vás čeká kontrast velkoleposti staroegyptských památek, moderní architektury současnosti a úrodné zemědělské oblasti, které se dohromady snoubí s neopakovatelným kouzlem. Káhira je také domovem nejstarších a největších filmových studií v arabském světě, zvaných jako Hollywood Středního východu. Okouzlující muzeum pod širým nebem je město Luxor, které staroegyptskými památkami doslova překypuje. Navštivte také středověké pouštní město a pevnost Al Qasr v oáze Dachla, alej sfing v Luxorském chrámu, pyramidy v Gíze nebo obrovský chrámový komplex Karnak. Jedna dovolená vám na všechny velkolepé památky nebude stačit!

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

Nádherné pláže s bílým pískem lemující pobřeží Rudého moře doslova vybízejí k celodennímu lenošení s drinkem v ruce a odpočinkovou knihou. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici řada atrakcí, tím největším lákadlem je však rozmanitý podvodní svět přilehlých korálových útesů. Milovníci šnorcholování a potápění budou v Egyptě jako v ráji! Pod mořskou hladinou na vás čeká korálový domov tisíců druhů barevných chyb, mořských živočichů a rostlin, mořských želv nebo plachých žraloků černoploutvých. Pokud raději zůstáváte na souši, zahrajte si luxusní golf u moře na skvělých hřištích s neobvyklým kombinovaným terénem. Dlouhé fairwaye, perfektně střižené greeny, pobíhající gekoni a nádherné panorama okolo vás umocní zážitek ze skvělé hry. K dovršení skvělé dovolené si užijte denně čerstvé fíky, datle, ořechy, olivy, kukuřici a další ovoce a zeleninu vypěstovanou na egyptském slunci. K osvěžení doporučujeme nakyslý čaj z ibiškových květů karkade, který skvěle chutná teplý i studený.

 

Krásné destinace

 

Golfová hřiště


Zájezdy destinace Egypt

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog