info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Chile

DESTINACE Chile


Chile je jedním z nejvyspělejších států jihoamerického kontinentu. Délkou přes 4 000 km se táhne přes polovinu kontinentu. Jsou zde ukryty neskutečně krásné kouty přírody.
 

Na východní hranici státu se táhne velehorské pásmo And tvořené množstvím vyhaslých a činných sopek. Ve střední části se nachází nejlidnatější část s hlavním městem Santiagem de Chile, na sever od něj se rozkládá poušť Atacama. V jižním cípu země leží nejjižněji položené město světa - Punta Arenas. Už samotný protáhlý tvar Chile je velkou zajímavostí táhne se od severu k jihu a protíná tak řadu podnebných pásem.  Příroda je tu natolik zajímavá a pestrá, že tu naleznete velmi různorodé, ale nádherné přírodní podmínky, od větrných a vlhkých národních parků ležících na území zvané Patagonie, s řadou jezer, ledovců a velmi členitým pobřežím, s tisíci divokých fjordů, přes činné sopky, jezera ve střední části a nejvyšší vrcholky And, ale také oblast věhlasných vinohradů a málo navštěvovaných pláží, známa je například Bahía Inglesa, jen málo kde na světě můžete během jednoho dne lyžovat a koupat se v moři. Dále na sever pak leží nejsušší poušť světa Atacama, solné pláně nebo aktivní gejzíry. Určitě bychom neměli zapomenout ani na historické incké obrazce.

 

Dalším turistickým lákadlem je řada ostrovů, jako je souostroví Juan Fernandez s nejznámějším ostrovem Robinsona Crusoa, dále romantický a tajemný Velikonoční ostrov se záhadnými sochami Maoi, vzdálený více než 3 500 km od Chilského území. Zvláštním ostrovem je ostrov Chiloe se 14 kostely pod ochranou UNESCO, hrdí obyvatelé ostrova vzdorovali všem kolonizátorům, včetně Španělů. Z nejznámějších národních parků a chráněných území jmenujme zejména Torres del Paine, Siete Lagos, Puyehue, Altiplano, poušť Atacama, Laguna de Laja, Parque Nacinal Lauca a ledovec San Rafael.

 

Pokud zatoužíte po civilizaci, určitě Vás nezklame město Valparíso  a hlavně kosmopolitní metropole Santiago de Chile. Chile patří mezi nejrozvinutější země Jižní Ameriky, přesto tu život plyne poněkud poklidnějším tempem nejen než v Evropě, ale i než třeba v sousední Argentině, přesto ale vše funguje bezproblémově a Chile je také velmi bezpečnou zemí.


Zájezdy destinace Chile

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog