info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Azorské ostrovy

DESTINACE Azorské ostrovy


Země obestřená tajemstvím s panenskou přírodou, která ukrývá nádherné poklady. Azory jsou podle bájí pozůstatkem pohádkové Atlantidy.

 

OBJEVUJTE 

Majestátní hory, které shlížejí na celý ostrov a ukrývají tajuplnou minulost. Členitá krajina azorských ostrovů je tvořena vyhaslými krátery sopek. V nádherné přírodě se ukrývají rozlehlá jezera, horká vřídla i malá jezírka s teplou termální vodou. Když vystoupáte na vyhlídky, otevře se před vámi dechberoucí panorama, ze kterého budete mít pocit, jako když jste právě objevili bájnou zemi s čistou panenskou přírodou. Dotek přírody pocítíte při výpravě za velrybami, delfíny či kosatkami, která k návštěvě Azor jednoznačně patří. Šance na vidění kytovců je velká, neboť jsou Azory stálým či dočasným domovem 80% procent celé velrybí populace. Díky příznivému počasí se ostrovy pyšní i evropskou raritou v podobě ananasových a čajových plantáží.

 

Azorské ostrovy

Sao Miguel

Přezdívaný zelený ostrov je největší z azorských ostrovů, nachází se tu i hlavní město Ponta Delgada. Je to ostrov s překrásnou přírodou, nádhernými rozlehlými jezery, vyhaslým sopečným kráterem i jedinou ananasovou plantáží v Evropě. Za návštěvu stojí termální prameny, horká jezírka, národní parky, botanická zahrada nebo čajové plantáže s rodinnou tradicí, které jsou také jediné v celé Evropě.

Terceira

Ostrov Terceira s ostatními ostrovy soutěží svou krásnou přírodou s nádhernými vyhlídkami z vrcholů vyhaslých sopečných kráterů. Oblíbenou zastávkou na koupání jsou přírodní jezírka, která vznikla sopečnou činností. Najdete tu i historické město Angra do Heroísmo, které je zapsané na seznamu UNESCO.

Faial

Záplava modrých hortenzií, typická pro ostrov Faial, má na svědomí i jeho přízvisko – modrý. Ostrov je zajímavý i mnoha druhy endemických stromů podobných buku (portugalsky faia), po kterých je ostrov i pojmenován. Dech se vám bude tajit při výletu do vnitrozemí, střed ostrova tvoří obrovský vyhaslý sopečný kráter.

Pico

Sopečný původ ostrov Pico nezapře. Rozmanitá krajina, které dominuje černá barva kamenů, je v kombinaci se svěží zelení a modrým oceánem naprosto okouzlující. Ostrov nese jméno impozantní hory Pico, která je zároveň nejvyšší horou Portugalska. Na ostrově je také druhá památka UNESCO – Vinařská kulturní krajina. K ostrovu neodmyslitelně patří i velryby. Tyto obry mořských vod můžete pozorovat při výletech na otevřený oceán.

Sao Jorge

Divoký ostrov Sao Jorge vás okouzlí krásnou přírodou i pohledem na skalnatou krajinu a strmé pobřežní srázy, které budí úctu. Je rájem pro milovníky pěších túr a také jediným místem, kde můžete ochutnat výborné mořské mušle ameijoas.

Flores

Ostrov Flores nese své jméno podle záplavy květin, na které narazíte na každém kroku. Dominantou jsou nádherné hortenzie. Tento pohádkový ostrov ukrývá překrásnou přírodu s vodopády a jezery. Neopomenutelným místem k navštívení je sedm jezírek ve vyhaslém sopečném kráteru.

Santa Maria

Ostrov s nejteplejším podnebím a krásnými písečnými plážemi je ideální zastávkou na koupání a relaxaci. Při jeho návštěvě se vám naskytnou pohledy na ty nejkrásnější romantické zálivy. Pozoruhodnou památkou je i starý maják Farol.

Graciosa

Ostrov s obřím kráterem, který nabízí nevšední podívanou – na dně kráteru se ukrývá sopečná jeskyně s jezírkem. Ostrov Graciosa je známý také svými větrnými mlýny.

Corvo

Nejmenší ze všech azorských ostrovů nezaostává svou nádhernou neposkvrněnou přírodou i dominantním sopečným kráterem, ve kterém se vytvořila dvě romantická jezírka.

 

Divy přírody

 

 

 

POZNÁVEJTE

Malebné vesničky zasazené v zelených kopcích, shlížející na romantické zátoky, takový pohled se vám naskytne při cestování po ostrovech Azory. Architektura azorský staveb vám na první pohled učaruje svým tradičním vzhledem. Ke stavbě jsou často použity černé lávové kameny v kombinaci s bílým nátěrem, který zdobí rámy oken a dveří, nebo naopak nechává vyniknout černému lemování po krajích. Na seznamu památek UNESCO figurují hned dvě místa z azorských ostrovů – historické centrum města Angra do Heroísmo na ostrově Terceiraa Vinařská kulturní krajina na ostrově Pico. Ostrovy navíc můžete prochodit díky levádám i pěšky. Soustava zavlažovacích kanálů slouží nejen k distribuci vody do sušších míst, ale je upravena i pro pěší turistiku.

 

Co si nenechat ujít

 

 

 

RELAXUJTE

Celoročně příjemné počasí láká na Azory především milovníky přírody, procházek, absolutního klidu a odstřižení od rušné civilizace i odpočinku a relaxace. Velmi oblíbené je potápění mezi bizarními lávovými útvary, které vznikly pod mořskou hladinou a jsou domovem mnoha exotických ryb a mořských tvorů. Kdo radši zůstává na souši, může pozorovat až 200 druhů endemických a stěhovavých ptáků, které na Azorech hledají azyl pro odpočinek. Na ostrovech si užijí i golfisté – tři krásná golfová hřiště slibují luxusní golf v nádherné přírodě s výhledy na hory a moře. Mezi azorské poklady neodmyslitelně patří i chutná kuchyně, lahodné víno a opojné likéry. Každý z ostrovů se pyšní svou vlastní tradiční kuchyní, která je často nejen chuťovým zážitkem. K nevšední podívané i ochutnání patří tradiční příprava cozido – hrnec naplněný masem, zeleninou a přílohou se na 6 hodin umístí do země v blízkosti horkých vřídel. Pak už stačí jen ochutnávat. Za zmínku stojí i vlídnost a vstřícnost obyvatel Azor, která vás zahřeje u srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

 

Golfová hřiště

 


Zájezdy destinace Azorské ostrovy

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog