info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Austrálie

DESTINACE Austrálie
Austrálie každý rok láká statisíce cestovatelů ze všech koutů světa. Ať už přijíždí za nekonečnými slunečnými dny strávenými na pláži s typickým večerním barbecue nebo plánují dobrodružnou cestu po krásách Austrálie spojenou s pozorováním klokanů, každý kdo k protinožcům vyrazí, zažije neskutečné dobrodružství.

 

Austrálie se rozkládá na jižní polokouli a pokrývá plochu 7.692.024 km2. Východní pobřeží omývá Tichý oceán a západní Indický oceán. Více než 70 % z její více jak dvacetimiliónové populace žije na pobřeží, kde je podnebí příjemnější. Hlavní město Canberra leží v Australian Capital Territory (ACT - území hlavního města Austrálie), avšak nejvíce obyvatel má Sydney (4,3 mil.obyvatel). Ostrovní stát Tasmánie je situován 240 km od jižního výběžku země, od níž ji odděluje Bassův průliv. Austrálie se rozkládá na přibližně stejném území jako je rozloha Evropy a skládá se ze 6 států (New Sourth Wales, Queensland, Western Australia, Victoria, South Australia, Tasmania) a 2 teritorií (Northern Territory, Australian Capital Territory). Australskými občany jsou rovněž obyvatelé Vánočního ostrova (Christmas Island) a Kokosových ostrovů (Cocos Islands), kteří mohou uplatňovat své volební právo v rámci Severního teritoria. Tichomořský ostrov Norfolk administrativně spadá pod Nový Jižní Wales.


Každá oblast je svým způsobem typická, vyjímečná a jedinečná a stojí za to prozkoumat. Ať už se vypravíte kamkoliv, můžete si být jisti, že nebudete zklamáni.

 

Nejen nádherná krajina, ale i místní fauna a flóra upoutá snad každého. Vždyť díky své více než 40 tisic let trvající izolaci od okolních pevnin se Austrálie stala domovem zcela unikátních rostlinných a živočišných druhů, které najdete jen málokde či dokonce nikde jinde na světě. Je to právě Austrálie, kde můžete na vlastní oči vidět klokany, medvídka koalu, ptakopyska, ježuru, psa dinga, emu, vombata, ledňáka (ten se umí tak krásně smát) či nebřeberné množství pestrobarevných papoušků, dravců a ještěrů...a to ve volné přírodě či v některém ze stovek unikátních národních parků. V Austrálii žijí také nebezpečná zvířata jako jsou jedovatí hadi, pavouci, žraloci, krokodýli či medúzy. Pokud budete ale dodržovat bezpečností pokyny správců parků, nemusíte se těchto predátorů obávat a můžete tiše pozorovat jejich vyjímečnost. Vžyť bez nich by Austrálie nebyla tím pravým dobrodružstvím.

 


Také vegetace je velice rozmanitá. Typický je pro celou Austrálii strom eukalyptus (koaly ho miluj), kterého je zde více než 500 druhů. Z celkového počtu více než 25 tisíc druhů rostlin Vás na první dojem bezpochyby zaujmou lahvové stromy baobaby (západní a severní Austrálie - vypadají jako by rostly kořenem nahoru) či pouštní trávy Spinifex (rostou na poušti a ukládají si vodu v listech a musí být často vystaveny ohni, aby přežily). V Austrálii narazíte na bujné tropické lesy či aridní oblasti. Oceány, omývající australské břehy, oplývají rozmanitými druhy života. Pestrobarevné koráli jsou domovem mnoha měkkýšů, korýšů či různých druhů pestrobarevných ryb, zatímco na březích a ostrovech hnízdí mořské ptactvo a obří mořští savci.


Zájezdy destinace Austrálie

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog