info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Argentina

DESTINACE Argentina


Svůdné tango, bujarý noční život, lahodné víno, vynikající steaky a k tomu příroda, které se žádná nevyrovná. Argentina je zemí čarovných divů, které vám vezmou dech.

 

Objevujte

Kdo se vydá do Argentiny, aniž by prozkoumal zdejší divy přírody, přichází doslova o zážitek na celý život. Příroda v Argentině totiž patří mezi nejkrásnější a nejrozmanitější. Divoká pampa, horské masivy v čele s majestátní nejvyšší horou Ameriky Aconcagua, bohaté lesy, tropická exotika, sopky, jezera, termální prameny, vodopády i ledovce. Krásné pláže pro dokonalý odpočinek jsou třešinkou na dortu. Fascinující podívanou zažijete v národním parku Los Glaciares, největší zásobárně pitné vody na světě v podobě pevninských ledovců. Obrovské masy ledu ve vás vzbudí úctu k přírodě a plavba lodí kolem chce bobříka odvahy, z ledovců se odlamují masivní kusy s ohlušujícím řevem. Vynechat byste neměli ani národní park vodopádů Iguazu. Nejznámější vodopád nese název Ďáblův chřtán a příhodně vypovídá o síle přírody, se kterou není radno si zahrávat. Že není o divy přírody v Argentině nouze, dokazuje i oslňující slanisko Salinas Grandes. Dobrodruzi by neměli minout chráněný poloostrov Valdés, který je domovem lachtanů a tučňáků. V okolních vodách zahlédnete také hřbety velryb, kosatek či delfínů.

 

Magická příroda


- Národní park Los Glaciares (památka UNESCO)
- Národní park Iguazú (památka UNESCO)
- Národní park Torres del Paine
- Poloostrov Valdés (památka UNESCO)
- Přírodní parky Ischigualasto a Talampaya (památka UNESCO)
- Národní park Los Alerces (památka UNESCO)
- Nejvyšší hora Ameriky Aconcagua
- Rozlehlé slanisko Salinas Grandes

 

Poznávejte


Argentina je země plná kontrastů. Narazit můžete na starobylé pozůstatky původního obyvatelstva, koloniální architekturu, moderní města i městečka v alpském stylu. Za návštěvu stojí živoucí hlavní město Buenos Aires, které je svůdné jako tango samo. Barevné, pulzující a nabité energií vás dozajista vtrhne do svého rytmu života. Při prozkoumávání spletitých uliček neopomeňte čtvrť La Boca a proslavenou ulici Caminito, která vypadá jako poskládaná z barevných kostek lega. Překrásný je i růžový prezidentský palác Casa Rosada, který proslavila proslovem na balkoně Eva Perón (Evita). Pozoruhodným adrenalinovým zážitkem je také „Vlak do nebe“, neboli železniční trať, která patří k nejvyšším na světě. Kvalita železnice není na vysoké úrovni, vlak stoupající „do nebe“ je však celoživotním zážitkem. Jen pozor na závratě.

 

Zajímavá místa

- Jezuitské misie na území Guarani (památka UNESCO)
- Národní park Iguazú (památka UNESCO)
- Národní park Torres del Paine
- Poloostrov Valdés (památka UNESCO)
- Přírodní parky Ischigualasto a Talampaya (památka UNESCO)
- Národní park Los Alerces (památka UNESCO)
- Nejvyšší hora Ameriky Aconcagua
- Rozlehlé slanisko Salinas Grandes

Relaxujte


Na lyže, nebo k vodě? Po celý rok nabízí Argentina spoustu sportovního využití. Nejoblíbenějším argentinským sportem je jednoznačně fotbal, ale vyzkoušet můžete i rafting na divokých řekách, potápění a šnorchlování, dobrodružné výlety lodí, lyžování v Andách nebo golf. Kvalitní golfová hřiště jsou zasazena do panenské přírody, která umocňuje zážitek z krásné hry. Až vám po prozkoumávání a sportech vyhládne, ochutnejte vyhlášený telecí steak. Argentinské steaky z kvalitního masa jsou celosvětově proslulé a byl by hřích ho neochutnat. K tomu si na dobré zdraví připijte číší argentinského vína, které po světě sbírá prestižní ocenění. Možná vás ale překvapí, že k tradičním jídlům patří také pizza, těstoviny a zmrzlina. Argentina čerpá základy kuchyně z evropských vlivů. K oblíbeným pochoutkám patří také mořské plody.

 

Krásné pláže

- Mar del Plata
- Pinamar
- Cariló
- Miramar
- Las Grutas
- Coastal district

 

Golfová hřiště

- Llao Llao Golf (18 jamek)
- Arelauquen Country Club (18 jamek)
- Olivos Golf Club (27 jamek)
- Buenos Aires Golf Club (27 jamek)
- Chalepco Golf (18 jamek)


Zájezdy destinace Argentina

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog