info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
JAR

DESTINACE JAR
Dokonalá souhra magické přírody a kulturního dědictví okořeněná špetkou luxusu, divokého safari a mistrovského golfu. Jihoafrická republika je kolébkou civilizace, domovem Velké pětky a místem splněných cestovatelských snů.

 

Objevujte

 

Jihoafrická republika je plná zeleně a nádherné přírody. Díky příznivému klimatu se řadí mezi květinové a zvláště sukulentní ráje. I proto je domovem mnoha vzácných zvířat a druhů květin. Pokud vyrazíte na safari, čeká vás setkání nejen s Velkou pětkou, kterou tvoří lvi, nosorožci, sloni, buvoli a levharti, ale také s gepardy, hrochy nebo zebrami. Úžasným zážitkem, na který budete vzpomínat celý život, je návštěva sloního sirotčince. V JAR se nachází jedno z největších zařízení na světě pro slony, které poskytuje sloním mláďatům i teenagerům bezpečné útočiště pro uzdravení a dozrání. Sloni se svobodně pohybují ve volné přírodě, proto se pak v dospělosti lépe zapojují do normálního života. Při návštěvě JAR si nemůžete nechat ujít obávané místo všech mořeplavců Mys dobré naděje, který vás pohltí svou divokostí a nabije silnou energií. Síla dujícího větru a skály bičujících vln je dokonalou ukázkou nezkrotné přírody. Vy si navíc můžete vychutnávat opravdu skvostný výhled do okolí. Rozkošnou podívanou nabízí pláž Boulders Beach, na které se usídlila kolonie tučňáků a při jejich dovádění ve vlnách se dozajista nasmějete. Jako pomyslnou sladkou tečkou jsou migrující velryby, které můžete pozorovat na vybudované přímořské vyhlídce v letovisku Hermanus.

 

Čarovná příroda

 

Národní parky a přírodní rezervace

 

Poznávejte

 

V Jihoafrické republice vás čeká jiná Afrika, než byste možná čekali. JAR se pyšní mnoha přírodními památkami UNESCO a najdete zde i jeden z novodobých divů světa, kterým je Stolová hora. Ta je naprostým unikátem a tvoří hlavní dominantu Kapského město. Právě zdejší neopakovatelná magická atmosféra láká do Kapského města nejen turisty, ale také filmaře a fotografy. Pozoruhodným místem je také malý ostrov Robben Island, který byl dlouhou dobu používán jako vězení, vězněn zde byl i Nelson Mandela. Dnes je ostrov památkou UNESCO a vězení je předělané na muzeum. Na své si přijdou i milovníci historie, Jihoafrická republika je totiž doslovnou Kolébkou lidstva. Navštívit můžete rozsáhlé archeologické naleziště, ve kterém byly objeveny zárodky lidské civilizace. Zajímá-li vás také africká historie, vydejte se prozkoumat rozlehlou savanu Mapungubwe, kde ve středověku vzkvétalo největší jihoafrické království.

 

Zajímavá místa

 

Relaxujte

 

Dovolená v JAR se neobejde bez nádherných západů slunce v divočině a uchvacujících výhledů na rozmanité panorama zvlněných pohoří v kontrastu s hlubinami modrého oceánu. Milovníci moře se budou radovat z ukrytých zátok a malebných pláží, kde je možné strávit celý den a mít tento malý ráj jen pro sebe. Samozřejmostí je také luxusní ubytování, které tvoří dokonalé zázemí pro celodenní objevování jihoafrické kultury, nádherných divů přírody nebo partičku golfu. Místní vyhlášená golfová hřiště se pyšní zvučnými jmény těch nejlepších světových golfových návrhářů, jako je třeba mistr svého oboru Jack Nicklaus. Mistrovská hřiště jsou dokonalou kompozicí přirozeného terénu krásné přírody, panoramatických vyhlídek na moře a hory a vyzívajících jamek. Odměnou po celodenním golfu je vyhlášená africká kuchyně plná čerstvých mořských specialit, kterým vévodí lahodné ústřice z oblasti Knysna a výborné víno z lokálních vinic. Pokud se chcete ještě víc ponořit do africké kultury, navštivte tradiční africký večer plný vybraných lahůdek okořeněných svůdným rytmem bubnů, do kterého se můžete také zapojit.

 

Krásné pláže a letoviska

 

Golfová hřiště

Clovelly Golf


Zájezdy destinace JAR

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog