info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Havaj

DESTINACE Havaj
Ráj, který musíte zažít, nejkrásnější místo na zemi s pohodovou atmosférou, věčným létem a nádhernou přírodou. Havaj je klenotem Tichého oceánu.

 

Objevujte

Havajské ostrovy jsou skvostem mezi tropickými ráji. Nádherné přírodě korunuje panorama vulkánů a hor, které hrají všemi odstíny zelené. Pověstné překrásné pláže omývá celoročně teplé moře, u kterého si mohou užívat plážoví povaleči, milovníci divokých vln a surfování, ale i potápěči. Mořské dno a přilehlé korálové útesy se hemží pestrobarevným podmořským životem. Havajské klima je ovlivněno mořem, proto vás čas od času osvěží tropický déšť. Po něm se téměř s jistotou vybarví na obzoru ta nejkrásnější duha. Teploty se během roku příliš nemění, na pobřeží se teplota pohybuje kolem třiceti stupňů. Ve vnitrozemí, kterému kralují tropické pralesy a jehličnaté lesy, vládne nekonečné jaro s příjemnými dvaceti stupni. Na nejvyšší hoře Mauna Kea leží v zimě dokonce sníh. Havajská příroda má od všeho něco – tropická údolí, horské pastviny, sopečné pláně i pouště. Na pláži můžete narazit na obří želvy, k břehům ostrovů připlouvají velryby a delfíni. Na Havaji naleznete i kuriozity - svahy sopky Waialeale jsou považovány za nejdeštivější místo v USA.


Hlavní ostrovy

Havaj (Big Island)

Největší ostrov nese název Havaj a je pověstný svou krásou, příroda se tu opravdu vyřádila. Mezi celosvětové skvosty patří národní park s aktivními vulkány. Symbolikou ostrova jsou pláže s černým vulkanickým pískem, které mají tu nejmagičtější atmosféru.

Maui

Magický ostrov Maui je svými obyvateli nazýván jako nejlepší místo na světě. Svou ojedinělou krásou vám rozhodně učaruje. Ostrov tvoří dva horské masivy a nekonečně se rozléhající údolí s deštným pralesem a nádhernou panoramatickou krajinou.

Oahu

Krásný ostrov Oahu neblaze proslavil útok na americkou vojenskou základnu v přístavu Pearl Harbor. Tyto události připomíná plovoucí památník obětím Pearl Harbor National Memorial. Za návštěvu stojí také bitevní loď USS Battleship Missouri Memorial, přeměněná v muzeum. Na ostrově leží také hlavní město Havaje Honolulu.

Kauai

Kauai se řadí k nejkrásnějším ostrovům světa. Najdeme tu také nejdeštivější místo na světě, vrchol hory Waialeale. Ostrov je vyhlášeným rájem pro milovníky vodních sportů. Oblíbenou oblastí je Na Pali, kde najdete kouzelné vodopády, vysoké pobřežní útesy či mořské jeskyně. Dominantou ostrova je kaňon Waimea, přezdívaný Grand Canyon Pacifiku.


Magická příroda

- Waipio Valley (údolí králů, ostrov Hawaj)
- Koko Crater Railway Trailhead (pěší turistika, ostrov Oahu)
- Waimea Valley (botanická zahrada, ostrov Oahu)
- Hawaii Volcanoes National Park (národní park zařazený do UNESCO, ostrov Hawaj)
- Národní park Haleakala (ostrov Maui)
- Kaňon Waimea (ostrov Kauai)
- Keahiakawelo (zahrada bohů, ostrov Lanai)


Poznávejte

Rozmanité přírodní krásy Havaje vám doslova seberou dech. Neuvěřitelné různobarevné pláže od klasického bílého písku přes zelený na pláži Mahana až po pláže s černým pískem na ostrově Big Island. Hory, vodopády, ukrytá jezírka, jeskyně nebo vulkanická měsíční krajina dělají z Havaje ostrovy rozmanitosti. Na své si přijdou i milovníci historie. Neznámějším historickým místem je bezesporu přístav Pearl Harbor. Okouzlující je hlavní město Honolulu, kde se mísí rušný městský styl s pohodovým rytmem havajského života. Zajímavé jsou také dva menší ostrovy – Niihau a Molokai. Ostrovu Niihau je přezdívání zakázaný. Místní obyvatelé žijí původním jednoduchým životem a pro zachování tradic je přístup na ostrov omezen. Druhým kuriózním ostrovem je Molokai, který byl v minulosti místem k izolaci malomocných.

Zajímavá místa

- Letecké muzeum (ostrov Ford Island)
- Observatoř na vrcholu Mauna Kea (ostrov Hawaj)
- Pearl Harbor National Memorial (památník obětím, ostrov Oahu)
- USS Battleship Missouri Memorial (muzeum, ostrov Oahu)
- Iolani Palace (královský palác, ostrov Oahu)
- Byodo-In Temple (chrám, ostrov Oahu)


Relaxujte


Havaj je doslova synonymem pohody. Říká se, že Havajské ostrovy jsou nejodlehlejším místem světa. Možná právě proto si uchovaly svůj pověstný pohodový styl života. Místní lidé jsou usměvaví a nikam nespěchají. Po Havaji touží každý, svou cestu si sem pravidelně nachází i zámořská PGA. Přímořské jamky, které hrají všemi barvami, sytá zelená v kontrastu s modrou mořskou hladinou, vlny rozbíjející se o útesy a v pozadí majestátné pohoří a náročné vodní greeny. Havajská hřiště jsou opěvovaná, krásná a patří k těm nejnáročnějším. Je libo poznat typickou havajskou kuchyni? Asi budete překvapeni, když vás budou potkávat typické fastfoodové americké řetězce. V obchodech s potravinami narazíte i na českou plzeň. Plzeňské pivo se v několika restauracích dokonce i čepuje. Jet na druhý konec světa za českým pivem? A proč ne. Milovníci českého piva nemusí dělat kompromisy.

Krásné pláže

- Kua Bay
- Waikiki Beach (ostrov Oahu)
- Hanauma Bay (ostrov Oahu)
- Waipio Beach (ostrov Hawaii)
- Mahana Beach (ostrov Hawaii)
- Makapuu Beach (ostrov Oahu)
- Polihua (ostrov Lanai)

Golfová hřiště

- Mauna Kea Golf Course (18 jamek)
- Hapuna Golf Course (18 jamek)
- Hawaii Prince Golf Club (27 jamek)


Zájezdy destinace Havaj

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o novinkách
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Podělte se s námi o vaše zážitky
z cest na našem blogu

vaše zážitky z cest na našem blogu
Sledujte nás na sociálních sítích


Facebook Snail Travel International Instagram Snail Travel International
Nechte si zaslat katalog
Nechte si zaslat katalog