LUXUSNÍ INDIE - KLASICKÁ INDIE, NEPÁL

INFORMACE O HOTELU

Poloha

12 NOCÍ / 13 DNÍ
DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA - ORCCHA - KHAJURAHO - VARANASI - KATHMANDU

1.DEN

DILLÍ. Noční přílet do Dillí, transfer do hotelu THE LALIT***** , ubytování, nocleh.

2.DEN

DILLÍ. Po snídani Vás čeká celodenní okružní jízda po Novém Dillí, jež je v kontrastu se Starým Dillí se svými širokými ulicemi lemovanými alejemi, parky a krásnými fontánami kolem impozantních vládních a státních budov. Uvidíte zde budovu Parlamentu, Prezidentský palác a Indickou bránu. Navštívíte Quatab Minar z roku 1193, jež je snad nejvíce fascinující pastvou pro oko každého turisty v jižní části hlavního města. Minar, (což znamená věž) byl postaven již v roce 1199 za muslimské krále, Qutab-ud Dín Albak, a dokončena až za dalšího muslimského krále, IItutmishe. Další zastávkou bude Humayunova hrobka, kterou nechala postavit Begai Begum, vdova po císaři Humájúnovi, postavit pro svého manžela za účelem uchování ostatků historicky druhého panovníka Mughalské říše. Budova slouží jako majestátní hrobka, která je dnes již klasickou ukázkou mughalské architektury. Právě podle jejího vzoru byl vystaven v pozdější době Tádž Mahal.
Odpoledne navštívíte Staré Dillí, hradbami obehnané muslimské město ze 17. století s jeho nádhernými bránami, úzkými uličkami a obrovským tržištěm. Uprostřed něhož stojí Červená pevnost, kterou nechal postavit Šáhdžahán v letech 1636 - 1658. Je to mohutný komplex s obrannými věžemi z červeného pískovce a s mnoha paláci, mramorovými stavbami a mešitami. Poté si užijete jízdu rikšou podél uliček starého tržiště Chandni Chowk se zastávkou u Jama masjid, největší mešity v Asii. Také navštívíte Raj Ghat, kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí. Zpět do hotelu THE LALIT*****

3.DEN

DILLÍ - JAIPUR (260 KM, 5 HODIN) Ráno se vydáte na cestu do Jaipuru. Po příjezdu ubytování v hotelu. Město bylo založeno v roce 1727 mahárádžou Saváí Džaj Singhem II, vládcem Amberu, město je také často nazýváno pro své růžově zbarvené kameny "růžovým městem". Jaipur je prvním pečlivě naplánovaným městem Indie. Odpoledne navštívíte Městský Palác, dřívější královskou residenci (určitá část paláce je stále obývána královskou rodinou a není tudíž přístupná veřejnosti). Také navštívíte Jantar Mantar, astronomickou observatoř z roku 1728. Nocleh v hotelu RAJPUTANA PALACE *****

4.DEN

JAIPUR. Dopolední výlet do pevnosti Amer. Stěny a stropy jsou zdobeny nádhernými dřevořezbami, které zobrazují lovecké scény a dokumentují život někdejších vládců. Pevnost je jedním z nejlepších exemplářů rajputské architektury. Odpoledne budete mít volné k nákupům a individuálním aktivitám. Návrat do hotelu RAJPUTANA PALACE *****

5.DEN

JAIPUR - FATEHPUR SIKRI – AGRA (235 KM, 6 HODIN). Po snídani se vydáte do Agry, jež byla kdysi hlavním městem Mughalské Indie s velkou mocí a slávou. Návštěva indického klenotu – hrobky Taj Mahal, kterou nechal postavit vládce Shan Jahan své milované ženě Mumtaj Mahal v roce 1633. Taj Mahal je bezpochyby jednou z nejznámějších staveb světa. Dále návštěva pevnosti, kde se odehrálo mnoho důležitých událostí indických dějin, a mauzolea Sikandara, kde se nachází hrobka panovníka Akbara Velikého. Později návštěva hotelu a tržiště. Nocleh v hotelu MUGHAL LUXURY COLLECTION *****

6.DEN

AGRA byla kdysi hlavním městem Mughalské Indie s velkou mocí a slávou. Návštěva indického klenotu – hrobky Taj Mahal, kterou nechal postavit vládce Shan Jahan své milované ženě Mumtaj Mahal v roce 1633. Taj Mahal je bezpochyby jednou z nejznámějších staveb světa. Dále návštěva pevnosti, kde se odehrálo mnoho důležitých událostí indických dějin, a mauzolea Sikandara, kde se nachází hrobka panovníka Akbara Velikého. Nocleh v hotelu MUGHAL LUXURY COLLECTION *****.

7.DEN

AGRA – ORCCHA – KHAJURAHO (vlakem 2,5 hodiny + 180 km, 4 hodiny) Ránní transfer na vlakové nádraží odkud odjedete do Jhansi. Poté budete převezeni vozem do Orccha, jež je bohatým dědictvím bundelských vládců, kteří zde v 16. století postavili krásné chrámy a paláce. Navštivíte Rai Praveen Mahal a chrám Raja. Poté budete pokračovat do Khajuraho. Po příjezdu ubytování v hotelu GATEWAY TAJ CHANDELA****, nocleh.

8.DEN

KHAJURAHO – VARANASI (přelet 40 minut) Ranní návštěva chrámů s úžasnou architekturou a odvážným uměleckým vyjádřením. Výstavba chrámů započala již v polovině 9. století a pokračovala až do počátku 12. století. Chrámy jsou známé pro své erotické sochy. Později transfer na letiště na let do Varanasi. Po příletu transfer do hotelu. Varanasi je nejdůležitějším poutním místem pro hinduisty, spatříte zde mnoho zbožných Indů, jež se modlí stojící ve vodách Gangy. Přenocování v hotelu GATEWAY TAJ GANGES*****.

9.DEN

VARANASI. Brzy ráno se vydáte lodí po řece Ganze prohlédnout tzv. bathing ghats. Uvidíte, jak Varanasi ožívá na březích řeky a lidé, koupající se ve svěcené vodě, uctívají vycházející slunce. Poté se vrátíte do hotelu na snídani a dále bude následovat prohlídka Varanasi včetně několika chrámů. Odpoledne se vydáte na výlet do Sarnath, kde byla v 6 stol. př. n. l. vedena první promluva Buddhy. Nocleh v hotelu GATEWAY TAJ GANGES*****.

10.DEN

VARANASI – KÁTHMANDU (přelet 1 hodinu) Transfer na letiště na let do Káthmandu. Po příletu transfer do hotelu. Město Káthmandu založil král Gunakamadeva v 8. Století, město je politickým a kulturním srdcem království. Nocleh v hotelu SOALTEE CROWNE PLAZA*****.

11.DEN

KÁTHMANDU. Ráno Vás čeká prohlídka města Káthmandu, navštívíte náměstí Durbar, palácový komplex Hanuman Dhoka, který byl nepálskou královskou rezidencí až do 19. století. Na jižním konci náměstí Durbar stojí sídlo živoucí bohyně Kumari neboli Kumari Chowk. Prohlídka města bude pokračovat návštěvou Svajambhunáth. Odpoledne navštívíte Pashupatinath a Boudhnath (největší stupa v Nepálu). Přenocování v hotelu SOALTEE CROWNE PLAZA*****.

12.DEN

KÁTHMANDU Ráno navštívíte Bhadgaon, také známé jako Bhaktapur, což znamená město oddaných. Durbar Square, hlavní centrum města Bhadgaon, je konglomerátem chrámů ve stylu pagody a shikhary. Náměstí je jedním z nejkrásnějších architektonických útvarů v údolí Káthmandu zdůrazňující starověké umění Nepálu. Odpoledne navštívíte starobylé město Patan, také známé jako Lalitpur. Nocleh v hotelu SOALTEE CROWNE PLAZA*****.

13.DEN

KÁTHMANDU. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Ceny tohoto hotelu jsou na vyžádání v naší cestovní kanceláři. Vyplňte prosím tento poptávkový formulář s Vašimi požadavky a my Vám cenovou nabídku na tento hotel zašleme obratem na Váš e-mail.
Váš tým turbošneků
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ VAŠÍ DOVOLENÉ
LUXUSNÍ INDIE - KLASICKÁ INDIE, NEPÁL PH3490
- 
- 
Ceník

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA