Sierra Nevada - lyže

Sierra Nevada - lyže -

INFORMACE O DESTINACI

Sierra Nevada je pohoří v Andalusii na jihu Španělska, z části leží v provincii Granada a z části v provincii Almería. V roce 1986 bylo pohoří vyhlášeno jako biosférická rezervace UNESCO a v roce 1999 část území jako národní park.

Sierra Nevada je po Alpách nejvyšší pohoří v západní Evropě, vrchol Mulhacén (3479 m), je pak nejvyšším v celém kontinentálním Španělsku. Pohoří nese pro rozpálenou Andalusii logický název, který ve španělštině znamená „sněžné hory“.

V podhůří se nachází město Granada a poněkud dále města Málaga a Almería. Na západním svahu hory Veleta je lyžařský areál, nejjižnější v Evropě a nejvýše položený na území Španělska. Na stejném místě ve výšce 2800 metrů n. m. najdeme i astronomickou Observatoř Sierra Nevada.

Z Granady vede do pohoří nejvýše položená silnice v Evropě

Sierra Nevada má úchvatné výhledy nejen na krásné hory, ale i na Afriku – Maroko a částečně i na starobylou Granadu v údolí. Sierra Nevada je oblíbené turistické místo v zimě i v létě.

Ski Resort Sierra Nevada je rozdělena do několika ski areálů: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma de Dilar, Valle San Juan. Na severozápadní straně se nachází vrchol Veleta (3300 m), ve výšce 2100 m leží středisko Pradollano, známé ze světového poháru ve sjezdovém lyžování v roce 1996. Naleznete zde 102 km sjezdovek a přes 114 sjezdovek.

Sierra Nevada je vhodná i pro snowboardisty. Najdete zde zelené, modré, červené i černé sjezdovky, tedy ráj pro všechny lyžaře od začátečníků po ty nejpokročilejší.

PRADOLLANO
Pradollano je nejjižnějším lyžařským střediskem v Evropě a leží ve výšce 2100 m nad mořem. Jde o příjemné horské městečko, které nabídne všem turistům vše, co potřebují: restaurace, bary s tapas (španělské jednohubky), diskotéky, supermarkety, lékárny, obchody s módou i sportovním vybavením, půjčovny lyžařského vybavení, krytá bruslařská dráha, kino, půjčovny aut, taxi služby.

Pradollano nabízí mnoho možností velkého sportovního vyžití – v zimě snowbordování, lyžování, běžky, v létě je oblíbená pěší turistika, cyklistika, horolezectví, jízda na koni.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA